Masové behy

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

MACHULINCE: 35. ročník Machulinskej dvadsiatky Muži (absolútne poradie, 20 km): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 1:07:16 h, 2. Viktor Starodubcev (Ukr./JM Demolex IPhone Bardejov) 1:08:01, 3. Matúš Kompas (AO Duslo Šaľa) 1:10:58. Ženy (absolútne poradie, 20 km): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 1:20:37 h, 2. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 1:21:55, 3. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 1:27:16. Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Ivan Došek (motigo) 21:32 min. Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Anita Stachová (Slávia ŠG Trenčín) 23:35 min. HÔRKY: 17. ročník Hôreckej šestky Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Andrej Paulen (Fatra tím Žilina) 20:38 min,

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ČACHTICE: 3. ročníka Bathory Crossu (Čachtický krvák) Muži (absolútne poradie, 23 km): 1. Martin Halász (RunningPro&Compresssport Slovakia) 1:41:48 h, 2. Matěj Beníček (ČR) 1:42:15, 3. Ján Ďurmek (Valaská Belá) 1:43:04. Ženy (absolútne poradie, 23 km): 1. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 1:59:33 h, 2. Andrea Borovská (ŠK Bradlan Brezová) 2:12:32, 3. Anna Štítiková (Ďurikam Team Trenčín) 2:12:52. Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Peter Jančovič (Piešťany) 59:38 min, 2. Tomáš Willwéber (BMSC Bratislava) 1:00:12, 3. Tomáš Svedek (Ďumbierka trail team) 1:01:22. Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Janka Pialová (Maratón klub Rajec) 1:05:54 h, 2. Mária Podkamenská (Partizánske) 1:11:13, 3.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

TOPOĽČIANKY: 3. ročník behu Chateau Run Topoľčianky Muži (16 km absolútne poradie): 1. Dušan Krajčovič 55:37 min, 2. Roman Vajs (BBtrener.sk/mintal.sk) 55:58, 3. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 1:00:38. Ženy (16 km, absolútne poradie): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 1:09:59 h, 2. Katarína Gundová (Kamenec pod Vtáčnikom) 1:10:09, 3. Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 1:10:26. Muži (8 km, absolútne poradie): 1. Tomáš Benko (ŠK Achilles Handlová) 29:39 min, 2. Martin Turček (obec Krásno) 30:06, 3. Ján Dömény (adidas runners) 30:20. Ženy (8 km, absolútne poradie): 1. Eva Tulejová (ŠKP Bratislava) 32:21 min, 2. Dominika Kovaříková (bernohy.sk) 35:44, 3. Silvia Chupeková

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: 18. ročník Legendárneho behu starej školy Lamač – Stupava Muži (absolútne poradie, 18,5 km): 1. Boris Kotman (TJ Dynamo Dolný Kubín) 1:08:36 h, 2. Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) 1:09:53, 3. Taras Ivaniuta (Reštartnisa.sk) 1:13:45. Ženy (absolútne poradie, 18,5 km): 1. Nikola Čorbová (Here to win) 1:21:14 h, 2. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 1:23:36, 3. Mária Danečková (Reštartnis a.sk) 1:24:18. TRENČÍN: 9. ročníka Behu o pohár festivalu dobrodružných filmov HoryZonty Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Štefan Štefina (AK Spartak Dubnica) 22:28 min, 2. Matej Valuch (AGILUS) 22:43, 3. Ľubomír Kubiš (AK Spartak Dubnica) 23:24. Ženy (absolútne poradie, 6

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

KRÁSNO NAD KYSUCOU: 35. ročník Krasňanskej desiatky Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Lukáš Ďurec (Intersport Žilina) 34:20,9 min, 2. Rastislav Kalina (Maratón klub Rajec) 34:49,5, 3. Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) 34:56,0. Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 38:52,0 min, 2. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 39:57,8, 3. Nikola Ondrišková (Žilina) 41:49,6. MARGECANY: 4. ročník Behu na Roháčku Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Michal Lami (All4Run Košice) 45:52 min, 2. Daniel Kraviansky (pro-body triathlon team Košice) 47:12, 3. Dušan Sláma (ATU Košice) 47:27. Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Luca Némethová (Maď.) 58:56 min,

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ŽILINA: 33. ročník Zátopkovej desiatky Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 34:18,4 min, 2. Jakub Benko (ŠK Kompas) 34:34,1, 3. Miroslav Gad (ŠK Liptovský Mikuláš) 36:05,2. Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 38:48,0 min, 2. Radka Prívarová (AK Čadca) 42:32,0, 3. Silvia Ďungelová (Teplička nad Váhom) 42:34,7. BOJNIČKY: 5. ročník Behu vinicami Bojničiek a Hlohovca Muži (absolútne poradie, 9,5 km): 1. Boris Kotman (TJ Dynamo D. Kubín) 35:50 min, 2. Taras Ivaniuta (Reštartni sa.sk) 36:47, 3. Lukáš Záhorec (bernohy.sk) 36:58. Ženy (absolútne poradie, 9,5 km): 1.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: 7. ročník behu Atrios Dračí kros v Rači Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Dávid Žigo (PROefekt team) 59:43 min, 2. Boris Kotman (TJ Dynamo Dolný Kubín) 1:01:33, 3. Martin Halász (RunningPro&Compressport Slovakia) 1:03:13. Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Katarína Lovrantová (Salomon) 1:09:13 h, 2. Elena Dušková (Bratislava) 1:09:38, 3. Diana Tešovičová (Procycling Bratislava) 1:09:38. Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Konštantín Kocian (behame.sk) 18:01 min. Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Petra Luptáková (behame.sk) 23:31 min. TRNAVA: 4. ročník PSA polmaratónu Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 1:12:41 h, 2. Peter Štilla

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

CABAJ-ČÁPOR: Grand Prix Cabaj-Čápor Muži (absolútne poradie, 10,6 km): 1. Oleksandr Matvijčuk 35:58 min, 2. Orest Babjak (obaja Ukr./JM Demolex Iphone Bardejov) 38:45, 3. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS Bans. Štiavnica) 40:32. Ženy (absolútne poradie, 10,6 km): 1. Simona Lomazová (DK Run) 54:02 min, 2. Kornélia Holubeková (AC Stavbár Nitra) 55:56, 3. Vladimíra Tehlárová 1:01:35. Muži (absolútne poradie, 3,4 km): 1. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 12:35. Ženy (absolútne poradie, 3,4 km): 1. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 16:05. SÚĽOV: 4. ročník Behu Súľovskými skalami Muži (absolútne poradie, 17 km): 1. Andrej Foltín (AK Veterán Bratislava) 1:30:54 h, 2. Ján Ďurmek (Valaská

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA-DÚBRAVKA: 19. ročník Bratislavského crossu Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Jozef Pelikán (Run For Fun/ Slávia UK Bratislava) 23:23,7 min, 2. Alexander Jablokov (behame.sk/ Slávia UK Bratislava) 24:47,6, 3. Martin Guttmann (MAC Rača) 25:02,7. Ženy (absolútne poradie, 6,5 km: 1. Lucia Kovalančíková (ŠK o. z. Dukla Banská Bystrica) 27:06,6 min, 2. Diana Tešovičová (Procycling) 28:43,8, 3. Eva Karabová (TJ Dynamo Dolný Kubín) 34:01,9. VYSOKÁ NAD KYSUCOU: 12. ročník Behu na chatu Kmínek Muži (absolútne poradie, 6,1 km, prevýšenie 300 m): 1. Marek Chrascina 22:09 min, 2. Ondřej Horák (obaja ČR) 24:04, Lukáš Martinka (Tour de Považie – Považská Bystrica)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku Copy

SENEC: 8. ročník Seneckého behu okolo Slnečných jazier Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Peter Štilla (Trian ŠK UMB B. Bystrica) 39:25 min, 2. Matúš Kompas (AO Šaľa) 41:45, 3. Pavol Kyselia (Pottinger Stroje) 46:02. Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Petra Turčeková 51:37 min, 2. Michaela Jánošíková (Beh Senec) 53:03, 3. Nadežda Kyselicová (Bánovce nad Bebravou) 57:47. Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Lukáš Dóka (AC Malacky) 21:10 min, 2. Peter Ľubušký (ŠKP Bratislava) 22:50, 3. Adam Klbik (BK Duslo) 23:03. Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Elena Dušková (Inter SC Bratislava) 21:46 min, 2. Barbora Brezovská (Slávia Trenčín)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

SENEC: 8. ročník Seneckého behu okolo Slnečných jazier Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Peter Štilla (Trian ŠK UMB B. Bystrica) 39:25 min, 2. Matúš Kompas (AO Šaľa) 41:45, 3. Pavol Kyselia (Pottinger Stroje) 46:02. Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Petra Turčeková 51:37 min, 2. Michaela Jánošíková (Beh Senec) 53:03, 3. Nadežda Kyselicová (Bánovce nad Bebravou) 57:47. Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Lukáš Dóka (AC Malacky) 21:10 min, 2. Peter Ľubušký (ŠKP Bratislava) 22:50, 3. Adam Klbik (BK Duslo) 23:03. Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Elena Dušková (Inter SC Bratislava) 21:46 min, 2. Barbora Brezovská (Slávia Trenčín)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: 7. ročník dm ženského behu Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 38:59 min, 2. Dana Janečková (Nové Zámky) 39:52, 3. Mária Danečková (ReštartniSA.sk) 40:16. Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 14:34 min, 2. Alexandra Štuková (Adidas Runners Bratislava) 15:09, 3. Eliška Klepková (pr3klep) 15:25. ZÁLESIE: 6. ročník Behu susedov Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Alexander Jablokov (behame.sk) 21:54 min, 2. Milan Švec (AK Tlmače) 22:39, 3. René Valent (behame.sk) 23:01. Ženy (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Diana Tešovičová (Procycling) 25:37 min, 2. Renáta

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

TOPOĽČANY: Topoľčiansky nočný beh Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Miroslav Borovka (ŠK ŠOG Nitra) 24:40 min, 2. Miroslav Čačík 25:41, 3. Matej Čačík (obaja AK Veterán Bratislava) 25:44. Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Daniela Kalužná 30:14 min, 2. Veronika Bakalárová (TJ Mníchova Lehota) 30:23, 3. Angelika Béberová (Húrky ZM) 30:32. ŠAĽA: 6. ročník Behu nočnou Šaľou Muži (absolútne poradie, 7,3 km): 1. Matúš Kompas (AO Šaľa) 24:39, 2. František Papp (RoniRun Club) 25:16, 3. Ján Dömény (Adidas Runners Bratislava) 25:48. Ženy (absolútne poradie, 7,3 km): 1. Vladimíra Ollé 31:47 min, 2. Zuzana Bozsiková 32:37, 3. Michaela Stachová (Lesky´s

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

KOŠICE: Košice Night Run 2018 Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Viktor Starodubcev (Ukr./JM Demolex IPhone Bardejov) 31:48 min, 2. Tomáš Mušinský (KOB ATU Košice) 32:32, 3. Michal Lami (ESET) 32:33. Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Lamiová (ESET) 38:48 min, 2. Denisa Martonová 40:47 min, 3. Viktória Pappová (MBK Veľké Kapušany) 41:37. HEĽPA: Heľpiansky kros – Memoriál Štefana Bošeľu Muži (absolútne poradie, 8,2 km): 1. Vladimír Jambrich (Kráľová hoľa) 34:12,39 min, 2. Miroslav Lukáč (bez klubovej príslušnosti) 36:03,09, 3. Gabriel Kňaze (Geosport Team) 36:55,07. Ženy (absolútne poradie, 8,2 km): 1. Petra Šuhajdová (New Wave Multisport) 42:47,05 min, 2.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

POPRAD: Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka Muži (absolútne poradie, 21,0975 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 1:14:53 h, 2. Marián Zimmermann (pro-body.sk & ZRT Kluknava) 1:16:28, 3. Roman Švarc (Poprad) 1:17:07. Ženy (absolútne poradie, 21,0975 km): 1. Patrícia Puklová (sporttatry.sk) 1:27:41 h, 2. Majka Sendecká (Intersport Galfy) 1:37:45, 3. Anna Štítiková (Ďurikam team / Poprad) 1:38:30. Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Štefan Bachratý (Davorin, Tri Tatry Triathlon Team/Poprad) 35:47 min, 2. Ľubomír Gríger (Team Gríger 1950/Poprad) 35:55, 3. Marek Malček (ŠK Trian Banská Bystrica/Svit) 35:58. Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Manon Mensinková (Hol.) 42:51 min, 2. Renáta

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

DOLNÉ OREŠANY: Orešanskými vinohradmi Muži (absolútne poradie, 13 km): 1. Štefan Štefina (Towerrunning Slovensko) 51:15 min, 2. Ladislav Kiss (3klub Šamorín) 52:10, 3. Matúš Kompas (Atletický oddiel Šaľa) 53:14. Ženy (absolútne poradie, 13 km): 1. Denisa Kušnierová 1:01:54 h, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 1:07:17, 3. Simona Machánová (Adidas Runners Bratislava) 1:08:36. Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Juraj Nagy (ŠK pre radosť) 15:25. Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Karolína Takáčová 18:26. SUČANY: Beh v srdci SNP Muži (absolútne poradie, 17 km): 1. Robin Bučo (AK ZŤS Martin) 1:03:17 h, 2. Ján Holiga 1:09:40, 3. Radovan Cienik (obaja KBL

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

TVRDOŠOVCE: 4. ročník Svätoštefanského behu Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 16:02 min, 2. Matúš Kompas (Atletický oddiel Šaľa) 16:17, 3. Imrich Magyar (Bešeňov) 16:47. Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 19:09 min, 2. Csilla Fugli (Tvrdošovce) 19:22, 3. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 19:33. MARGECANY: 16. ročníka Behu Margecian Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 33:46 min, 2. Vladimír Majerčák (Harichovce) 34:01, 3. Marián Zimmermann (pro-body triatlon team Košice & ZRT Kluknava) 35:16. Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad) 40:37 min, 2.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: 6. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju Bez rozdielu kategórií (absolútne poradie, 345 km): 1. Active Life – Exisport 23:33:01 h, 2. Svetielko nádeje 23:51:50, 3. Uniqa poisťovňa 24:00:52. Kategória „All“ (9 až 12-členné tímy): 1. Active Life – Exisport 23:33:01 h, 2. Ružomberok v pohybe 24:03:16, 3. Eleven Forever 24:47:45. Ženy (9 až 12-členné tímy): 1. IT Girls 30:49:17 h, 2. Náhoda 31:15:12, 3. Sheruns 31:19:27. Mix (9 až 12-členné tímy): 1. Svetielko nádeje 23:51:50 h, 2. Uniqa poisťovňa 24:00:52, 3. Craft – behame.sk 25:14:20. Ultra (6-členné tímy): 1. Kilometrožrúti II 24:23:36 h, 2. Energy Team Bolatice

Celý článok »

Populárny bratislavský nočný beh oslávi okrúhle jubileum, rozdajú na ňom aj slovenské tituly na 10 km

Už len necelý mesiac zostáva do jubilejného 10. ročníka bratislavského nočného behu Telekom Night Run, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2018. V tomto roku bude podujatie zároveň aj majstrovstvami Slovenska v cestnom behu na 10 kilometrov v šiestich kategóriách: muži, ženy, juniori, juniorky, veteráni a veteránky. Počet prihlásených prekročil v polovici augusta 2000 bežcov. Celkový počet účastníkov je z organizačno-kapacitných dôvodov limitovaný na 5 000. Desiaty ročník má aj svojich desiatich ambsádorov. “Desiate narodeniny nočného behu sú pre nás dôležitý medzník. Za desať rokov sme nazbierali množstvo zážitkov a mnohé z nich reprezentujú práve naši ambsádori. Danka Janečková vyhrala prvý

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

RAJEC: 35. ročník Rajeckého maratónu Muži (absolútne poradie, maratón): 1. Marek Mockovčiak (TJ Obal servis Košice) 2:42:11 h, 2. Rastislav Kalina (MK Rajec) 2:46:58, 3. Tomáš Michalec (AŠK Fénix Bratislava) 2:52:08. Ženy (absolútne poradie, maratón): 1. Sylvia Šebestian (BKJG Žilina) 3:05:58, 2. Anissa Zsófia Badisová (Maď.) 3:17:36, 3. Daniela Urminská (Club Trail Pirata Jerez) 3:27:45. Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 1:13:43 h, 2. Michal Ochaba 1:15:51, 3. Konštantín Kocian (obaja behame.sk) 1:17:41. Ženy (absolútne poradie): 1. Tünde Szabóová (Maď.) 1:21:37 h, 2. Ivana Líšková (Považská Bystrica) 1:31:22, 3. Ivana Gajdošíková (Hliník nad Váhom/Bytča) 1:37:32. BREZNO: 6.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

DONOVALY: Fa Donovaly Night Run 2018 Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Pelikán (Run For Fun/ Slávia UK Bratislava) 36:03 min, 2. Tomáš Gazdarica (Ružomberok v pohybe) 37:29, 3. Tibor Kakas 38:20 Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Gundová (Kamenec pod Vtáčnikom) 46:39, 2. Danica Redechová 47:05, 3. Monika Hurbanová (i-riders.sk) 47:53 Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Peter Ďurica 17:57 min, 2. Tomáš Benko (ŠK ACHILLES Handlová) 18:18, 3. Ján Dömény (adidas runners) 18:53 Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 20:09, 2. Jana Škanderová (Run For Fun) 21:41, 3.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

STREKOV: 2. ročník Strekov Wine Run Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 27:48 min, 2. Matúš Trnovec (ŠK VAZKA Bratislava) 27:49, 3. Roman Švarc (Poprad) 27:51 Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 30:05, 2. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 31:53, 3. Miroslava Pizúrová (AK Veterán Bratislava) 33:08 LUČENEC: 6. ročník Ipeľského behu Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Andrej Lenhardt (VfL Murnau) 22:32 min, 2. Ján Piala (MK Rajec) 23:25, 3. Andrej Chlupka (FTC Fiľakovo) 23:39 Ženy (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Petra Šuleková (MAC Redox Lučenec) 28:20, 2. Martina Grexová

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

NOVÁ LESNÁ: 5. ročník Night Run-u Muži (absolútne poradie, 5,7 km): 1. Gabriel Švajda (adidas runners Bratislava) 19:28,32 min, 2. Tomáš Gemza (ŠK Štrba/Here to win) 19:49,67, 3. Štefan Sumerling (ŽSR Fitnesport) 20:51,12. Ženy (absolútne poradie, 5,7 km): 1. Veronika Siebeltová (ČR) 23:00,10 min, 2. Zuzana Gejdošová (ŠKP Bratislava/Štrba) 23:30,83, 3. Michela Široká 25:19,30. NOVÁ LESNÁ: 19. ročník Memoriálu Jána Stilla Muži (absolútne poradie, 9,37 km, prevýšenie 533 m): 1. Róbert Štefko 39:28,66 min, 2. Miroslav Vanko (obaja Legendy behu) 39:45,77, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 40:35,03. Ženy (absolútne poradie, 9,37 km, prevýšenie 533 m): 1. Timea Mihoková (BK

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ŠTRBA: 41. ročník Malého štrbského maratónu Muži (absolútne poradie, 31 km): 1. Geoffrey Githuku Chege 1:41:07 h, 2. Stephen Ndege (obaja Keňa) 1:46:05, 3. Viktor Starodobcev (Ukr./JM Demolex iPhone Bardejov) 1:52:08,… 5. Tomáš Kopčík (Trnava) 1:55:42. Ženy (absolútne poradie, 31 km): 1. Marcela Joglová (ČR) 2:02:52 h, 2. Joyce Muthoniová (Keňa) 2:13:01, 3. Zuzana Korotvičková (BK Steel Košice) 2:21:03. Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 36:09 min, 2. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 37:02, 3. Martin Makovický (ŠK Kompas) 37:37. Ženy (absolútne poradie, 31 km): 1. Aneta Smerčiaková (KBL Jasná) 44:07 min, 2. Dana

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

HORNÉ OREŠANY: 38. ročník Behu cez Hornoorešanské vŕšky – Memoriálu Františka Hečka Muži (absolútne poradie, 10,3 km s prevýšením 100 m): 1. Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) 36:44 min, 2. Martin Halász (RunningPro) 36:46, 3. Boris Kotman (TJ Dynamo Dolný Kubín) 37:06. Ženy (absolútne poradie, 10,3 km s prevýšením 100 m): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 41:53 min, 2. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 43:44, 3. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 44:46. NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/ZELENÁ VODA: Topfest Run Muži (absolútne poradie, 7,7 km): 1. Marek Kubík (Spartan Patriot Team) 30:04 min, 2. Martin Safko (Utekávači Piešťany) 30:53, 3. Martin

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ČADCA: 44. ročník Kysuckého maratónu Muži (absolútne poradie, maratón): 1. Viktor Starodubcev (Ukr./JM Demolex Bardejov) 2:31:19 h, 2. Krzysztof Bartkiewicz (Poľ.) 2:37:25, 3. Tomáš Kopčík (Trnava) 2:43:12. Ženy (absolútne poradie, maratón): 1. Ivana Butoracová (MTC Vyšná Šebastová) 3:21:31 h, 2. Andrea Hudeková (TJ Tatran Krásno nad Kysucou) 3:33:18, 3. Monika Domovcová (Bánovce nad Bebravou) 3:50:52. Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Patrik Rehák (AK Čadca) 1:15:53, 2. Marek Mockovčiak (TJ Obal servis Košice) 1:18:53, 3. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica) 1:21:50. Ženy (absolútne poradie, polmaratón): 1. Radka Prívarová 1:37:38, 2. Kristína Trebulová (obe AK Čadca) 1:38:03, 3. Margita Kirkpatrick (Goral Maraton)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

LYSÁ POD MAKYTOU: 25. ročník Behu okolo Lysej Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Lukáš Ďurec (Intersport Žilina) 19:59,48 min, 2. Ján Križák (AŠK Skalica) 19:59,48, 3. Štefan Štefina (Tower Running Slovensko) 20:48,51. Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Ľubomíra Maníková (AK Sparta Dubnica nad Váhom) 10:10,01, 2. Silvia Valová (AK ZVP Lučatín) 10:18,99, 3. Veronika Bakalárová (BK Lysá) 11:32,11. RUŽOMBEROK: 2. ročník City Run Mondi SCP Muži (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Tomáš Gazdarica (Malino SkiAlp Team) 20:42,12 min, 2. Ján Červeň (Bežecký klub Dolný Kubín) 20:50,77, 3. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 21:26,01. Ženy (absolútne poradie, 5,5 km):

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BANSKÁ BYSTRICA: 7. ročník Banskobystrického maratónu Muži (absolútne poradie, maratón): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 2:41:38 h, 2. Dušan Krajčovič (Svetielko nádeje) 2:50:23, 3. Mihal Šulja (Srb.) 2:53:39. Ženy (absolútne poradie, maratón): 1. Marija Vrajičová (Chor.) 3:07:17 h, 2. Jitka Hudáková (Ďurikam team Trenčín) 3:13:29, 3. Anna Szekeresová (Maď.) 3:19:29. Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:16:05 h, 2. Tomáš Kubej (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:16:19, 3. Ján Sopko (AK Krupina) 1:16:54. Ženy (absolútne poradie, polmaratón): 1. Sylvia Šebestian (BKJG Žilina) 1:26:31 h, 2. Barbara Chrenková (Jogging Dubnica nad Váhom) 1:27:48, 3. Jana Kleskeňová (AC

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA-RAČA: Račiansky kros – edícia leto 2018 Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Dávid Žigo (PROefekt) 1:02:03 h, 2. Jozef Brisuda 1:07:58, 3. Ján Lunter 1:08:18. Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Eva Lopatová (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:14:05 h, 2. Petra Mareková 1:21:48, 3. Hana Švarcová (Malíček) 1:26:14. RUŽINDOL: 8. ročník cestného behu Ružindolský víchor Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 25:14 min, 2. Jozef Hrúz (Trnava) 26:44, 3. Pavol Bortel (Dubnica nad Váhom) 27:17. Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Mária Hutárová (Pavlice) 34:32 min, 2. Anna Mathiasová (Piešťany) 35:10, 3.

Celý článok »

Sumár výsledkov cestných a terénnych behov organizovaných na Sovensku

TRSTÍN: Memoriál Františka Daniša v cezpoľnom behu Muži (8,09 km, absolútne poradie): 1. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 29:11 min, 2. Michal Puškár (bernohy.sk) 29:18, 3. René Valent (behame.sk) 29:56. Ženy (8,09 km, absolútne poradie): 1. Barbora Brezovská (Trenčín) 33:43 min, 2. Dana Janečková (Running Team Bratislava) 35:07, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 38:38. ŠTRBSKÉ PLESO: Rajec High Tatras Night Run 2018 Muži (10 km, absolútne poradie): 1. Oleksandr Sitkovskij (Ukr.) 32:17 min, 2. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 32:44, 3. Pavol Orolin 35:40. Ženy (8,09 km, absolútne poradie): 1. Timea Mihoková (BK Poprad) 42:15 min, 2. Monika Hurbanová 45:55, 3. Beáta

Celý článok »

Masník majstrom SR v behu na 100 km, chce sa kvalifikovať na MS v 24-hodinovke

Slovenským šampiónom v ultravytrvalostnom behu na 100 km sa v Nitre stal Michal Masník časom 8:09:15 h. Za britský klub Thames Valley Harriers behajúci Slovák obhájil minuloročný titul, no jeho výkon bol o necelé tri minúty slabší. Jeho medzičas na maratóne bol 3:03:35 h. „Preteky som rozbehol veľmi dobre, ale po 80. kilometri som si nešťastnou voľbou jedla pokazil žalúdok a prekonanie slovenského rekordu v dvanásťhodinovke, na ktorý som sa chytal, už nebolo reálne. Preto som dobehol len do cieľa v rámci majstrovstiev Slovenska na 100 km a ďalej som už nepokračoval. Šetril som radšej sily na 24-hodinovku začiatkom septembra

Celý článok »

Sumár výsledkov cestných a terénnych behov organizovaných na Slovensku

PLAVECKÝ ŠTVRTOK: 32. ročník Mravenčárskej míle Muži (6 km, absolútne poradie): 1. Luděk Durďák (ČR/SDH Rohatec) 21:27,70 min, 2. Ján Matúš (AK Junior Holíč) 21:39,77, 3. René Valent (behame.sk) 21:48,17. Ženy (6 km, absolútne poradie): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 25:34,74 min, 2. Erika Farkašová (AŠK Grafobal Skalica) 27:39,52, 3. Marta Durnová (ČR/Branopac Veselí) 28:29,77. VYŠNÁ BOCA: 17. ročník behu na Čertovicu Muži (7,05 km, prevýšenie 474 m, absolútne poradie): 1. Jozef Hlavčo (Salomon Suunto Liptovský Mikuláš) 29:35 min, 2. Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) 29:54, 3. Miroslav Vanko (Dom srdca Martin) 30:06. Ženy (7,05 km, prevýšenie 474 m, absolútne

Celý článok »

Sumár výsledkov cestných a terénnych behov organizovaných na Slovensku

ŽIAR NAD HRONOM: 9. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu Muži (21,0975 km, absolútne poradie): 1. Nelson Cherutich 1:11:10,7 h, 2. Hillary Kimaiyo (obaja Keňa) 1:11:19,1, 3. Viktor Starodubcev (Ukr.) 1:11:38,4. Ženy (21,0975 km, absolútne poradie): 1. Oxana Jurčuková (Ukr.) 1:25:56,2, 2. Sylvia Šebestian (BKJG Žilina) 1:28:36,6, 3. Jitka Hudáková (Ďurikam Team Trenčín) 1:31:28,5. ZAVAR: 3. ročník Zavarskej sedmičky Muži (7 km, absolútne poradie): 1. René Valent (behame.sk) 24:19 min, 2. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 24:30, 3. Štefan Štefina (AK Spartak Dubnica) 24:39 Ženy (7 km, absolútne poradie): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 26:30, 2. Barbora Brezovská (Slávia ŠG Trenčín)

Celý článok »

Sumár výsledkov cestných a terénnych behov organizovaných na Slovensku

PREŠOV: Večerný beh Prešovom 2018 Muži (8,76 km, absolútne poradie): 1. Eduard Hapak 29:46,2 2. Anatolij Malyj (obaja Ukr.) 30:55,7, 3. Sebastian Ohorzaly (Poľ.) 31:12,3,… 5. Marek Šeleng (Košice) 31:29,7, muži nad 40 rokov (7,3 km): 1. Tomáš Kamas (TJ Tatran Sp. N. Ves) 25:47,1. Ženy (4,38 km): 1. Zuzana Iľovová (Maras Team) 17:23,9, 2. Natalia Malá (Ukr.) 17:53,0, 3. Tamara Ivančová (ŠK Banské) 18:20,2. STARÁ BYSTRICA: Starobystrický polmaratón Muži (polmaratón, absolútne poradie): 1. Tomáš Michalec (AŠK Fénix Bratislava) 1:15:57, 2. Tomasz Wrbel (Poľ.) 1:16:38, 3. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 1:17:42. Ženy (polmaratón, absolútne poradie): 1. Sylvia Šebestian

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

BUDČA: 28. ročník Behu oslobodenia Muži (8,4 km, absolútne poradie): 1. Peter Ursíny (ŠK Atléti Banská Štiavnica) 30:31,26, 2. Tomáš Holienčík (bez klubovej príslušnosti) 31:38,69, 3. Filip Murgaš (AK Danica Zvolen) 32:11,97. Ženy (8,4 km, absolútne poradie): 1. Eva Tulejová (Svetielko nádeje) 35:37,55, 2. Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 38:12,50, 3. Miroslava Liptáková (AK Danica) 38:21,61. JABLONICA: Jablonická desiatka – Memoriál Felixa Rímeša Muži: 1. Nelson Cherutich (Keňa/Benedek Team) 30:39,14, 2. Lukáš Soural (ČR) 34:38,58, 3. Zdenko Zalubil (AŠK Grafobal Skalica) 34:45,21. Ženy: 1. Marcela Blažková (bez klubovej príslušnosti) 56:34,45, 2. Jana Strážnická (ČR) 56:35,58, 3. Petra Kralovičová (Senica) 1:03:55,55. KOŠICE: 3.

Celý článok »

V Chtelnici triumf Vanka a Drahovskej

Posledná aprílová sobota patrila v Chtelnici, podhorskej obci Piešťanského okresu, už 33. ročníku Behu oslobodenia. Absolútne prvenstvá si odniesli skúsení atléti Miroslav Vanko a Katarína Drahovská, ktorí zároveň vyhrali aj vo vekových kategóriách M40 a Ž40. Obaja s prehľadom triumfovali na členitom, vyše 10-kilometrovom asfaltovom okruhu a najmä v okolitom malokarpatskom teréne. Pred štartom hlavného pelotónu si prítomní uctili minútou ticha dlhoročného rozhodcu chtelnických pretekov, Trnavčana Karola Duffeka, ktorý zomrel 23. februára vo veku 84 rokov. V sprievodnom programe na kratších tratiach bežalo 35 škôlkarov a 65 žiakov. (JL) FAKTY Z CHTELNICE Muži (10,3 km, absolútne poradie): 1. Miroslav Vanko

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

BOJNIČKY: 31. ročníka Jarného behu Muži (5 km, absolútne poradie): 1. Abel Kibet Rop 14:30, 2. Simon Kiprugut Kirui (obaja Keňa) 15:43, 3. Matúš Kompas (Slovan Duslo Šaľa) 16:25. Ženy (5 km, absolútne poradie): 1. Hellen Jepkosgei Kimutaiová (Keňa) 17:52, 2. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica n/V.) 18:10, 3. Veronika Siebeltová (ČR) 19:25. ORECHOVÁ POTÔŇ: 37. ročníka Behu priateľstva Muži (10 km, absolútne poradie): 1. René Valent (behame.sk) 36:25, 2. Ferenc Papp (Roni Run Club) 37:00, 3. Miroslav Čačík (AK Veterán Bratislava) 37:28. Ženy (10 km, absolútne poradie): 1. Jana Gereková (Horná Potôň) 44:35, 2. Beata Belanová (3Klub Šamorín) 44:40,

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

GALANTA: 36. ročník Behu Galantou – Beh oslobodenia  Muži (10 km, absolútne poradie): 1. Nelson Cherutich (Keňa) 31:50, 2. Boris Csiba (Slávia UK Bratislava) 32:35, 3. Matúš Kompas (AO Šaľa) 34:13. Ženy (10 km, absolútne poradie): 1. Zita Kácserová (Maď.) 39:02, 2. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 39:34, 3. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 42:31. Muži (2,5 km, absolútne poradie): 1. László Gregor (Maď.) 7:17, 2. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 8:00, 3. Karol Dráfi (AC Nové Zámky) 8:02 Ženy (2,5 km, absolútne poradie): 1. Jana Gelleová-Styková (Nové Zámky) 9:58, 2. Réka Matoušková 10:25, 3. Ivana Tomičová (Galanta) 10:27. Štafety 4

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

TURANY: 46. ročník Behu oslobodenia Turian – Memoriálu Eda Vojta Muži (10 km, absolútne poradie): 1. Branislav Šarkan (ŠK KOMPAS) 32:22 min, 2. Jan Wydra (Poľ./Mok Mszana Dolna) 34:09, 3. Adam Beloš (AK ZŤS Martin) 35:43. Ženy (10 km, absolútne poradie): 1. Monika Chovanová (Bežecký klub Dolný Kubín) 43:56, 2. Sabina Wydrová (Mok Mszana Dolna) 46:59 min, 3. Žaneta Goleňová (Steeple Poprad) 47:09. ČADCA: 24. ročník Čadčianskej desiatky Muži (10 km, absolútne poradie): 1. Marek Chrascina (ČR) 33:22 min, 2. Patrik Rehák (AK Čadca) 36:12, 3. Ľuboslav Kučák (KKM Čadca) 38:59. 5,5 km Ženy (10 km, absolútne poradie): 1. Alexandra

Celý článok »

Desiatka v Bratislave pre Švajčiara Fourniera a Durcovú, Olejníček ôsmykrát víťazom minimaratónu

Sobotňajšie disciplíny v rámci programu 13. ročníka bežeckého podujatia ČSOB Bratislava Marathon mali v kategórii mužov zahraničných víťazov. V behu na 10 km bol najrýchlejší Pierre Fournier zo Švajčiarska časom 32:46 min pred dvojicou Marek Ondrovič (AC Malacky) a Matúš Kompas (AO Duslo Šaľa). Víťazná šnúra Lukáša Olejníčka v minimaratóne na 4,2 km naďalej pokračuje. Český bežec obhájil prvenstvo a v Bratislave triumfoval už ôsmykrát (12:36). Druhý skončil talentovaný 16-ročný Karol Dráfi z AC Nové Zámky. V kategórii žien vyznel súboj na 10-kilometrovej trati pre Zuzanu Durcovú z BMSC Bratislava (38:28), ktorá o štyri sekundy predstihla svoju oddielovú kolegyňu Luciu Janečkovú.

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

HLBOKÉ: 28. ročník Behu okolo Hlbokého v okrese Senica Muži (9 km, absolútne poradie): 1. Jakub Valachovič 30:09,4, 2. Marek Ondrovič 30:21,1, 3. Jakub Kopiar (všetci AC Malacky) 30:41,2. Ženy (4 km, absolútne poradie): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 14:21,6, 2. Lucia Beláková (TJ Spartak Myjava) 14:22,9, 3. Renáta Šikulová (Častá) 15:58,7. KOŠICE: 5. ročník Magneti Marelli behu v ZOO Košice Muži (7 km, absolútne poradie): 1. Jozef Urban (Obalservis Košice-Magneti Marelli) 22:36,4 min, 2. Michal Maťašovký (Active Life) 25:33,8, 3. Emil Henček (TJ Obalservis Košice) 25:36,9. Ženy (7 km, absolútne poradie): 1. Lucia Vlčáková (ŠK Dukla o. z.

Celý článok »

Korčok si vo Valencii zlepšil osobný rekord v polmaratóne

V sobotu a na štart polmaratónu vo Valencii, dejisku 18. majstrovstiev sveta, postavili na štart okrem Tibora Sahajdu aj ďalší traja slovenskí vytrvalci. Bežali v podobných pretekoch pre verejnosť ako vlani na ME v krose v Šamoríne. Na rovnakej trati ako sa bojovalo o svetové tituly, obsadil Roman Vajs z banskobystrickej Dukly celkovo 280. miesto časom 1:17:22 h (čistý čas 1:17:04) a len o 11 priečok za ním finišoval v osobnom rekorde 1:17:30 h Július Korčok (BK HNTN Bratislava), pričom jeho čistý čas bol 1:17:12 h. Niekdajšia popredná slovenská oštepárka Veronika Ľašová (AK Krupina), ktorá a už dlhšie venuje vytrvaleckým  bežeckým disciplínam, skončila v absolútnom poradí na 1031. priečke

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

TOPOĽČIANKY:  44. ročník Behu oslobodenia Muži (12 km): 1. Branislav Šarkan (ŠK KOMPAS) 40:19, 2. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 42:56, 3. Štefan Štefina (AK Spartak Dubnica) 43:12. Ženy (12 km): 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 47:35, 2. Soňa Krnáčová (BK Pyxida Čierne Kľačany) 52:43, 3. Renáta Barcíková (BK Sliač) 58:40. ŠVOŠOV: 37. ročník Švošovskej pätnástky Muži (15 km, absolútne poradie): 1. Miroslav Vanko (Dom Srdca Martin) 56:18, 2. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 55:29, 3. Robin Bučo (AK ZŤS Martin) 57:13. Ženy (5,3 km, absolútne poradie): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 19:51. PEZINOK: Golf Pezinok Fair

Celý článok »

Wahlandt a Švajda vo Varšave s polmaratónskymi osobnými rekordmi

Dvaja poprední slovenskí vytrvalci Gabriel Švajda (ŠK ŠOG Nitra) a Šimon Wahlandt (BK HNTN Bratislava) bežiaci za Adidas Runners Bratislava si na nedeľnom 13. ročníku  polmaratónu vo Varšave zlepšili osobné rekordy. Maratónsky majster Slovenska 2016 Švajda si testoval formu pred dvoma jarnými maratónmi a v mimoriadne silnej i početnej konkurencii skončil na 36. mieste v osobnom rekorde 1:11:23 h, pričom čistý čas mal ešte o 3 sekundy lepší. Tridsaťtriročný vytrvalec si svoje maximum z minulého roka v maltskej Slieme zlepšil až o 32 sekúnd. Dvadsaťpäťročný Šimon Wahlandt pochádzajúci z Hontianskych Nemiec finišoval 27. za 1:10:57 h (čistý čas 1:10:55), z Európanov bol trinásty. Prvých deväť vytrvalcov v cieli bolo z afrických

Celý článok »

Rekordný záujem o ČSOB Bratislava Marathon: 17 dní pred štartom už 10 059 prihlásených

„V utorok sme prekročili métu 10 000 prihlásených bežcov, aktuálne ich je 10 059 zo 61 krajín. Znamená to dvadsaťpercentný medziročný nárast,“ zvestoval hrdo médiám na tlačovej besede riaditeľ 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič. „Teším sa, že ľudia nám zachovali priazeň.“ Počas bratislavského maratónskeho víkendu 7. a 8. apríla si bežci môžu vybrať až z 9 disciplín, od súťaže lezúňov a najkratších tratí pre deti rôznych vekových kategórií na 300, 600 a 800 m až po klasický maratón na 42,195 km. Organizátori už tradične pripravili aj minimaratón na 4,2 km, „Desiatku“, polmaratónsku štafetu, polmaratón a tento rok bude mať premiéru

Celý článok »

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku

DUBNICA NAD VÁHOM: Jarný beh na tartane – Dubnická bežecká liga 2017/2018 Muži (5 km, absolútne poradie): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 16:07,92, 2. Tomáš Podpera (Bike Academy) 17:04,48, 3. Matej Krajíček (Epic Dohňany) 17:45,50. Ženy (5 km, absolútne poradie): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 18:01,36, 2. Barbora Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 18:51,50, 3. Veronika Bakalárová (Trenčín) 20:16,35. MICHALOVCE: 4. ročník Jarného behu Michalovčanov Muži (2,7 km absolútne poradie): 1. Michal Červeňák (AC Michalovce) 9:18, 2. Maroš Bak (Unitop ŠKP Vranov nad Topľou) 9:31, 3. Štefan Suvák (Kriwo Team Jantex Humenné) 9:34.

Celý článok »

V Bratislave triumfy Švajdu a Čibovej, v Krupine najrýchlejší Wahlandt a v Čiernych Kľačanoch Šiko

Sumár výsledkov víkendových cestných behov organizovaných na Slovensku: BRATISLAVA: ČSOB Zimná séria 2018 – tretie podujatie Muži (12 km, absolútne poradie): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 41:40, 2. Tomáš Michalec (AŠK Fénix Bratislava) 42:48, 3. Dušan Čičmanec (i-riders.sk) 42:53. Ženy (12 km, absolútne poradie): 1. Martina Čibová (GoCreate) 50:11, 2. Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 51:12, 3. Andrea Walterová (Dopravoprojekt Run Team) 55:08. Muži (6 km, absolútne poradie): 1. Alexander Jablokov 19:46, 2. Ján Matúš 19:59, 3. René Valent (všetci behame.sk) 20:24. Ženy (6 km, absolútne poradie): 1. Danica Redechová (Adidas Runners Bratislava) 24:53, 2. Monika Hurbanová (i-riders.sk) 25:44, 3.

Celý článok »

Pozvánka na zaujímavý workshop: Pohľad do zákulisia veľkých bežeckých podujatí

Milí bežci, vážení priatelia, spoločnosť Be Cool v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom vás pozýva na jedinečný a dúfame, že aj veľmi zaujímavý a poučný workshop organizátorov najvýznamnejších slovenských bežeckých a triatlonových podujatí. Dozviete sa na ňom, o čom ste možno ani len netušili. Organizátori ČSOB Bratislava Marathon, MMM v Košiciach, Štefánik Trailu a Oravaman Triathlonu a minuloročných úspešných ME v krose v Šamoríne poodhalia zákulisie príprav týchto významných podujatí. Dozviete sa o veciach, ktoré počas pretekov takmer vôbec nevnímate, organizátori vám objasnia, čo všetko musia spraviť, aby stovky či tisícky bežcov odchádzali z podujatí spokojné a s úsmevom na tvári. Workshop sa uskutoční vo štvrtok 5. apríla od 18.00 do 20.10 h

Celý článok »

Populárnu Majcichovskú desiatku vyhrali Branislav Šarkan a Veronika Zrastáková

V prajnom počasí sa na štarte hlavných pretekov populárnej Majcichovskej desiatky zišlo v nedeľu až 406 bežcov z Česka, Francúzska, Nórska, Haiti a Slovenska. Časomer zachytil na víťazných priečkach dvadsiatej ôsmej kapitoly známy vytrvalostný tandem, Branislava Šarkana z MKŠS Kysucké Nové Mesto (vyhral aj pred štyrmi rokmi) a Veroniku Zrastákovú (ŠK ŠOG Nitra). Šarkan triumfoval časom 31:44 min so 6-sekundovým náskokom pred Marekom Hladíkom, Zrastáková, dcéra niekdajšieho čs. reprezentanta na stredných a dlhých tratiach Petra Zrastáka, vyhrala o 9 sekúnd pred Silviou Valovou. Rovnakú 10-kilometrovú dištanciu na certifikovanej trati v dvojtisícovej obci Trnavského okresu absolvovali aj vytrvalecké nádeje do 19 rokov. Primáty putovali na Záhorie zásluhou Mareka

Celý článok »

Majcichovská desiatka 2018 bežeckou oslavou jubilujúcej kozmonautiky

V nedeľu 4. marca na pravé poludnie odštartujú v Majcichove, dvojtisícovej obci Trnavského okresu, 28. ročník populárneho cestného behu Majcichovská desiatka. Doteraz sa naň elektronicky zaregistrovalo už takmer štyristo mužov, žien, juniorov a junioriek. Prihlášky prišli z celého Slovenska aj z Česka, Francúzska a Poľska. Doteraz najviac dospelých aktérov (415) privítali pred dvoma rokmi. Rýchly, rovinatý okruh Majcichovskej desiatky, má oficiálny certifikát Slovenského atletického zväzu. Pohár prvého československého kozmonauta Vladimíra Remeka, voľakedajšieho bežca v drese Slavoja Čáslav, získajú absolútni víťazi pri záverečnom vyhodnotení v kultúrnom dome. Vlani putovnú trofej z rúk starostu obce a riaditeľa pretekov Tibora Mareka prevzali poprední

Celý článok »

Puškár a Zrastáková víťazmi Suchovskej pätnástky

SUCHÁ NAD PARNOU 24. februára (SITA) – Výsledky sobotňajšieho 41. ročníka behu Suchovská pätnástka v Suchej nad Parnou v okrese Trnava: Muži (15,3 km): 1. Michal Puškár (Bernohy.sk Trnava) 55:46 min, 2. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 55:52, 3. Martin Halász (Running Pro) 56:00. Ženy (7,65 km): 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 29:14 min, 2. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 29:51, 3. Lucia Beláková (TJ Spartak Myjava) 30:36. Text k foto: Veronika Zrastáková na ME 2017 v krose v Šamoríne. FOTO JÁN LUKY

Celý článok »
Atletika.sk