Sumár výsledkov terénnych a cestných behov (aj virtuálnych) organizovaných na Slovensku


IVANKA PRI DUNAJI: Ivanská 5 a polka

Muži (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 17:17 min, 2. Ján Dömény (#coachjanci) 19:13, 3. Ľubomír Hrčka (Run for Fun) 19:23.

Ženy (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Miriama Konrádová (Bratislava Runners) 21:39 min, 2. Zuzana Polohová (Lesky´s Runners) 21:40, 3. Monika Kusendová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 21:40.

SENICA: Záhorácky maratón a polmaratón

Muži (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Tomáš Kopčík (Trnava) 2:47:26 h, 2. Michal Puškár (bernohy.sk) 2:53:47, 3. Pavol Masaryk (AK Senica) 3:01:47.

Ženy (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Anna Szekeresová (Maď.) 3:10:10 h, Ivana Butoracová (MTC Vyšná Šebastová) 3:20:33, 3. Zuzana Pipíšková (AK Senica) 3:25:53.

Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Tomasz Sommer (Poľ.) 1:18:02 h, 2. Dušan Tomčal (Lipov) 1:20:40, 3. Richard Orawetz (ŠKP Bratislava) 1:21:29.

Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Simona Hrajnohová (ŠK Jablonica) 1:42:26, 2. Ľubomíra Kalinová (UMB B. Bystrica) 1:43:53, 3. Jana Genčurová (bernohy.sk) 1:46:57.

TURANY: Beh oslobodenia Turian – Memoriál Eda Vojta

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Robin Bučo (MB Zarosie) 33:51 min, 2. Tomáš Michalec (Maratón klub Rajec) 34:20, 3. Vladimír Kováč 35:07.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lucia Vlčáková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 38:14 min, 2. Zuzana Gejdošová (Poprad/ŠKP Bratislava) 40:47, 3. Slávka Mlynčeková (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 42:17.

ZVOLEN: Zvolenská corrida

Muži (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Miroslav Hraško (Zolná Skyrunning Team) 28:19, 2. Ján Vetrák (AK Steeple Poprad/Hnúšťa) 28:58, 3. Jakub Mészároš (Levice) 29:13.

Ženy (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Nikola Bercíková (TJ Slávia TU Zvolen) 33:53 min, 2. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 34:20, 3. Simona Hudoková (STG Prievidza) 34:47.

BRATISLAVA: ČSOB letná séria 1. kolo – klasické behy

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matúš Kovalčík (BMSC Bratislava/kovalcuk_team) 35:32 min, 2. Juraj Polák (3NT Bratislava) 35:54, 3. Gabriel Švajda (#ajlavran) 36:19.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Martina Skirkanič (Ladies Thaibox) 43:39 min, 2. Katarína Majerčáková (Yogi tím) 44:17, 3. Andrea Bíziková 46:20.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 16:27 min, 2. Matej Medveczký 17:31, 3. Ján Roziak (obaja 3NT Bratislava) 18:59.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Katarína Sivoková (@behamsromanou) 20:22 min, 2. Monika Dolinajová (BMSC Bratislava) 20:24, 3. Paulína Bednárová 21:40.

BRATISLAVA: ČSOB letná séria 1. kolo – virtuálne behy

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Rastislav Mrázko (BAJVET) 39:43 min, 2. Csaba Póda (Bežecký klub Gabčíkovo) 42:42, 3. Matúš Samel (TBR) 44:11.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Rychtáriková Beáta 46:11 min, 2. Klára Vevurková (Štúrovo) 48:33, 3. Adriána Naňová 49:41.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Ivan Pavlík (Extra svieži bažanti) 18:28 min, 2. Tomáš Szabo (Salomon) 18:36, 3. Martin Honec (KolagenDrink.sk) 19:20.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Marie Kunstátová (ČR/Šneci v běhu) 22:51 min, 2. Anna Vu (KolagenDrink.sk) 23:25, 3. Tímea Raffajová (SheRuns Bratislava) 24:06.

PÚCHOV: Beh pri Váhu

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Tomáš Podpera (Rudy Project) 20:47 min, 2. Lukáš Gdovin (AK Run for Fun Bratislava) 21:19, 3. Ján Vronka (Dubnica) 21:27.

Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Iveta Hulvátová (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 26:22 min, 2. Darina Martinková (Lazy pod Makytou) 28:09, 3. Alena Kadlecová (BK Lysá pod Makytou) 29:11.

VEĽKÝ ŠARIŠ: Pivovarsko-hradná sedemtisícovka

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Dominik Jakubkovič (MARAS team) 31:36,7 min, 2. Martin Vanečko (TJ Baník) 31:42,9, 3. Tomáš Kamas (TJ Tatran Spišská Nová Ves) 32:19,1.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad) 21:58,4 min, 2. Žaneta Goleňová (Švábovce) 23:08,3, 3. Silvia Odelgová (MARAS team) 23:57,3.

HORNÉ SALIBY: Salibský polmaratón, Hornosalibská desiatka – virtuálny beh

Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Tomáš Fleischmann (Run Cult) 12:31 min.

Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Judita Jóšvaiová (ŠK Tešedíkovo) 14:11 min.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. David Matis (4runners) 34:54 min, 2. Szilárd Halák 37:56, 3. Pavol Tokár (ŠK ŠOG Nitra) 39:28.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Ibolya Bognárová (RoniRun Club) 44:34 min, 2. Andrea Boháčová (Keď dobehnem som dobrá) 48:10, 3. Melinda Csölle (TopRun Topoľníky) 48:49.

Muži (absolútne poradie, 21 km): 1. Štefan Pálfi (Active life team) 1:24:20 h, 2. Róbert Román 1:27:14, 3. Ján Blach (The Minions) 1:30:31.

Ženy (absolútne poradie, 21 km): 1. Rebeka Orbánová 1:37:37 h, 2. Ildikó Kozmérová (RoniRun Club) 1:45:54, 3. Anett Belko 1:50:45.

TOPOĽČANY: Topoľčianska bežecká liga – 6. kolo

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Denis Bolla 36:36 min, 2. Pavol Tokár 39:28, 3. František Martinček 39:57.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Agáta Babulic 23:26 min, 2. Ľubomíra Garayová 23:41, 3. Mária Segešová 24:42.

KOZÁROVCE: a Botka

Muži (absolútne poradi podľa prepočtu koeficientom WMA, 7,5 km): 1. Stanislav Sviták, 2. Ján Hazucha, 3. Marián Melicherčík.

Ženy (absolútne poradie podľa prepočtu koeficientom WMA, 7,5 km): 1. Emília Véghová, 2. Lenka Lomnická, 3. Hana Viglašová.

(LB)

Text k foto:

Marek Lenčéš zo ŠKP Bratislava vyhral v sobotu preteky na 5 km v Ivanke pri Dunaji a v nedeľu beh na 5 km v rámci 1. kola ČSOB letnej série 2021.

FOTO BE COOL/RÓBERT PAŽITNÝ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk