Sumár výsledkov terénnych a cestných behov (aj virtuálnych) organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA-DÚBRAVKA: ČSOB letná séria 3 – klasické behy

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Peter Štilla (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) 35:56 min, 2. Richard Orawetz (ŠKP Bratislava) 36:26, 3. Oliver Bergl (ČSOB Running team) 37:00.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Petra Pukalovičová (SHEruns) 41:33 min, 2. Zuzana Stoličná (AK Veterán Bratislava) 47:45, 3. Martina Skirkanič (Ladies Thaibox) 49:51.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 16:03 min, 2. Marek Smetana (3NT Bratislava) 18:06, 3. Andrej Bebjak (Tri2Fly) 18:08.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Monika Dolinajová (BMSC) 20:17 min, 2. Sabína Šálová 21:30, 3. Paulína Bednárová 21:42.

BRATISLAVA: ČSOB letná séria 3 – virtuálne behy

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matej Kubík (PRO Žilina) 39:14 min, 2. Rastislav Mrázko (BAJVET) 39:15, 3. Miroslav Novák (Billa) 46:01.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Beáta Rychtáriková 46:40 min, 2. Andrea Schittenhelm (SHEruns) 48:37 min, 3. Darina Karásková (ČR) 56:36.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Marek Lechman 18:52 min, 2. Martin Honec (KolagenDrink.sk) 19:06, 3. Gergely Herdics (Bežecký klub Veľký Meder) 21:49.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Marie Kunstátová (ČR) 21:47 min, 2. Anna Vu (KolagenDrink.sk) 22:25, 3. Tímea Raffajová (SHEruns) 23:20.

ČERVENÍK: Beh zdravia ulicami Červeníka

Muži (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Miroslav Borovka 18:51 min (ŠK ŠOG Nitra), 2. René Valent (behame.sk) 18:56, 3. Tomáš Jakubík (AO TJ Slávia STU Bratislava) 19:10.
Ženy (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Monika Kusendová (Moravské Lieskové) 22:16 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 22:51, 3. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 22:59.

NITRA: Interšport Nitrianska bežecká liga – 3. kolo

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Patrik Siegl (Duvi sport) 18:50 min, 2. Marián Gemmel 19:02, 3. Andrej Petrovics (Čata) 19:14.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Jana Kleskeňová 22:04 min, 2. Katarína Sládečková (obe AC Stavbár Nitra) 23:34, 3. Lucia Ondriašová (Zlaté Moravce) 23:44.

PRUSKÉ: Horský kros Pruské – Vršatec, Memoriál Jozefa Tichého

Muži (absolútne poradie, 8,52 km): 1. Marek Hladik (BMSC Bratislava) 39:13 min, 2. Radovan Tomeček (AO TJ Slávia STU Bratislava) 40:38, 3. Michal Staník (Bežecký klub Lysá pod Makytou) 41:07.
Ženy (absolútne poradie, 8,52 km): 1. Zuzana Michaličková (Atletický oddiel Žilina) 48:25 min, 2. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 48:55, 3. Zuzana Durcová (BMSC Bratislava) 49:23.

NEMCE: ADRIM Nemčiansky beh

Muži (absolútne poradie, 9,7 km): 1. Roman Vajs (BBtrener.sk / mintal.sk) 39:29 min, 2. Ján Vetrák (Ak Steeple Poprad/Hnúšťa) 40:07, 3. Marián Melicherčík (Stožok) 40:22.
Ženy (absolútne poradie, 9,7 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad / ŠKP Bratislava) 44:55 min, 2. Kristína Resslová (Zdravie v pohybe Lučatín) 45:32 min, 3. Anna Brašeňová (New-wave multisport) 48:31.

Muži (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Matej Podhorský (Biatlon Predajná) 13:44 min.
Ženy (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Lucia Kršňáková (Moderný päťboj) 14:51 min.

VEĽKÝ ŠARIŠ: Hradná míľa

Muži (absolútne poradie, 1,609 km): 1. Tobiáš Korečko (GSM Sport) 5:34,3 min, 2. Dominik Jakubkovič 5:37,5, 3. Jozef Cvanciger (obaja MARAS team) 5:53,2.
Ženy (absolútne poradie, 1,609 km): 1. Simona Čonková 6:46,1 min, 2. Silvia Odelgová (obe MARAS team) 7:11,7, 3. Diana Karpjaková (Active life) 7:40,2.

PREŠOV: Prešovská horská jedenástka

Muži (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 420 m): 1. Emil Fučo (Sokol Ľubotice) 43:39 min, 2. Matej Pošefko (Prešov) 46:30, 3. Peter Šoltýs (MARAS team) 48:24.
Ženy (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 420 m): 1. Simona Čonková 58:44 min, 2. Silvia Odelgová (obe MARAS team) 1:00:13, 3. Eva Lešková (TJ Sokol Ľubotice) 1:12:46.

DOLNÁ KRUPÁ: Night Run Apimed

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Michal Puškár (bernohy.sk) 24:40,9 min, 2. Martin Turček (Beh cez Plešovicu) 25:15,2, 3. Tomáš Syrový (KOB Sokol Pezinok) 26:41,0.
Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Nikola Vajglová (Trnava) 31:13,8 min, 2. Miroslava Lehocká (VeteRUNi) 32:12,1, 3. Veronika Danišová (Radošovce) 32:17,9.

POĽANA: Bear foot Poľana skyrace

Muži (absolútne poradie, 21 km, prevýšenie 1250+ m): 1. Richard Kukliš (Horoklub Hriňová) 1:58:06,5 h, 2. Miroslav Hraško (Zolná Skyrunning Team/Geošport) 1:59:17,2, 3. Marek Vidlička (ŠK Atléti Banská Štiavnica) 2:07:43,4.
Ženy (absolútne poradie, 21 km, prevýšenie 1250+ m): 1. Katarína Lovrantová (Salomon team) 2:01:24,6 h, 2. Borbála Lantosová (Maď.) 2:20:46,4, 3. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 2:21:55,4.

SNINA: Beh pod Sninským kameňom

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Michal Jenčo (TJ Obalservis Košice) 21:47,2 min, 2. Jozef Szabó (Cyklocentrum.eu) 22:03,0, 3. Peter Gajdár (Bardejov) 22:44,7.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 23:33,8 min, 2. Alena Farkašová (AC Michalovce) 28:38,5, 3. Lucia Mullerová (MARAS team) 29:22,7.

TRENČÍN: Trenčianska bežecká liga – 5. kolo

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 32:42,64 min, 2. Dalibor Jakal (Svinná) 34:34,39, 3. Ivan Pavlík (Extra svieži bažanti/Dubnica nad Váhom) 37:12,50.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Barbora Brezovská (BMSC) 38:28,85 min, 2. Lucia Beláková (Spartak Myjava) 38:46,37, 3. Nikola Švaňová (Laco maco drink team/Ilava) 40:38,47.

DOLNÝ KUBÍN: Skyrun Kubínska 2021 – Memoriál Barnabáša Üvegeša

Muži (absolútne poradie, 24 km, prevýšenie 1145 m): 1. Juraj Laštík (Kubínske Mangalice) 2:20:16,0 h, 2. Maroš Harečák (Fatra Outdoorteam) 2:24:08,2, 3. Pavol Bakoš (Chlebnice) 2:24:41,1.
Ženy (absolútne poradie, 24 km, prevýšenie 1145 m): 1. Zuzana Jančiová (Moji ľudia Černová) 2:49:52,5 h, 2. Silvia Matovičová (Smrečany) 2:57:04,9, 3. Mária Kubová (Adamsport RK) 3:09:12,8.

(LB)

Text k foto:

Marek Hladík na trati krosu Pruské – Vršatec 2021, ktorý bol zároveň M-SR v behu do vrchu.

FOTO PAVEL KOVÁČ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk