Telekom Night Run 2020 priniesol dva krásne projekty

Obľúbený beh večernou Bratislavou – Telekom Night Run (10 km) – sa v pandemickom roku 2020 uskutočnil síce len vo virtuálnej forme, 12. ročník však priniesol dva krásne projekty. Dlhoročný generálny partner pretekov, spoločnosť Slovak Telekom, sa rozhodol v tejto zložitej dobe venovať sumu 10 000 eur trénerom najlepších bežcov a bežkýň umiestnených do 10. miesta v celkovom poradí Bežeckého pohára SAZ 2020, ktorého súčasťou bol aj Telekom Night Run.

„Keď sme sa o tom po prvýkrát rozprávali, boli sme veľmi príjemne prekvapení gestom nášho partnera, pretože táto forma pomoci adresovaná priamo trénerom je naozaj jedinečná a určite nie je len symbolická. Veríme, že v týchto pre šport náročných časoch motivuje trénerov k ďalšiemu osobnostnému rozvoju v prospech svojich zverencov a celého bežeckého hnutia,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Telekom Night Run Peter Pukalovič z Bratislava Marathon Team-u.

Druhý ročník Bežeckého pohára Slovenského atletického zväzu vyvrcholil v závere roka 2020, v januári už jednotlivým trénerom príde zaslúžená a neočakávaná finančná odmena. Dušan Švalek, riaditeľ pre Slovensko, Slovak Telekom: „Telekom si uvedomuje, že šport a kultúra sú momentálne oblasti, ktoré sú najviac postihnuté dopadmi koronakrízy. Preto sme sa ako generálny partner Telekom Night Run-u rozhodli venovať adresnú finančnú pomoc trénerom, ktorých vklad do napredovania bežcov a rozvoja mladých talentov je jedinečný. Dávajú do toho svoje srdce rovnako ako my vkladáme to svoje do organizácie Telekom Night Run-u. Na trénerov sa často zabúda, a preto naša podpora smeruje práve k nim. Chceli sme im aspoň čiastočne pomôcť preklenúť momentálnu nepriaznivú situáciu a vyjadriť im vďaku za dlhoročnú prácu.“

Takúto unikátnu a netradičnú podporu bežeckých trénerov ocenil i Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu: „Finančnú podporu pre trénerov najlepších bežcov a bežkýň zo súťaže BP SAZ 2020 od Slovak Telekom v spolupráci s agentúrou Be Cool sme veľmi privítali, bolo to veľké gesto. Práve tréneri sú tí, ktorí motivujú športovcov k ich aktivitám v tomto pre mnohých náročnom a stresujúcom období. Veľmi si vážime toto gesto generálneho partnera behu. Celé to malo značnú odozvu a najmä bežci kvitovali, že sa konečne myslelo aj na trénerov.“

Telekom Night Run sa už tradične spája so zelenými aktivitami a 12. ročník mal aj v tomto smere silný ekologický rozmer. Mesto Bratislava začiatkom roka 2020 vytvorilo iniciatívu zazelenania sa mesta pod názvom „10 000 stromov pre Bratislavu“. Organizátori Telekom Night Run-u spoločne so spoločnosťou Slovak Telekom a samotnými bežcami prispeli sumou 5000 eur. Mestu Bratislava darovali spolu 7 stromov, ktoré boli vysadené v mestskej časti Dúbravka. Vo výške príspevku je zahrnutá už aj celoročná starostlivosť o tieto stromy.

„Sumu 5000 eur sa nám podarilo vyzbierať z príspevkov bežcov a tiež z príspevku generálneho partnera behu. Na štartovnom na virtuálne preteky sa vyzbieralo 2110 eur a ďalších 1076 eur sa vyzbieralo vďaka príspevku za každého bežca prihláseného cez predpredaj.sk. Za každé predané eventové tričko Alpine Pro sme získali 202 eur a sumou 1612 eur prispel generálny partner podujatia, Slovak Telekom, ktorý tak zaokrúhlil celkovú sumu na 5000 eur,“ objasnil Peter Pukalovič, výkonný riaditeľ 12. ročníka Telekom Night Run.

„V rámci Telekom Night Run-u sa spolu s naším partnerom, Bratislava Marathon Team-om, snažíme prinášať idey a riešenia, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a prispievajú k trvalej udržateľnosti. Preto nás veľmi teší, že sme mohli podporiť práve iniciatívu 10 000 stromov pre Bratislavu,“ zdôraznil Dušan Švalek, riaditeľ pre Slovensko, Slovak Telekom.

(JP)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk