Behaj lesmi! Populárna séria prichádza konečne aj na Slovensko

V športových kruhoch sa už niekoľko mesiacov šepkalo o úplne novej bežeckej sérii Behaj lesmi, ktorá konečne dorazí aj na Slovensko. V susednej Českej republike sa bežecká séria Běhej lesy už niekoľko rokov teší veľkej obľube nielen medzi bežcami, ale aj rodinami s deťmi a širokou verejnosťou. Registrácia a lov o štartovné čísla bola práve spustená na webe www.behajlesmi.sk.

Behaj lesmi je séria 3 bežeckých pretekov v prírode, ktorá láka pretekárov na trasy z 80 % na mäkkom povrchu a zo 100 % na čerstvom vzduchu. Trasy sú starostlivo vybrané a svojou dĺžkou prispôsobené pre bežeckých profíkov, ale pre aj začiatočníkov a deti. Dĺžka tratí je rozdelená na dlhšiu 20 km, strednú 12 km a kratšiu trasu VoltaRUN, ktorá má 5 km. Toto lesné dobrodružstvo sa uskutoční na troch výnimočných slovenských miestach – Devín, Veľká Fatra a Štiavnické vrchy.

Tím Behaj lesmi má pre svojich lesných parťákov, ktorí sa rozhodnú stať členmi svorky, pripravených niekoľko prekvapení. Kde si budeš môcť zabehnúť? Vôbec prvé preteky série Behaj lesmi na Slovensku sa budú odohrávať 19. 6. 2021 v Devíne. V poradí druhé preteky sa uskutočnia 17. 7. 2021 v malebnom prostredí Veľkej Fatry, kde sa bežcom naskytne výhľad na nádherné prostredie najmladšieho slovenského národného parku Veľká Fatra a mnoho ďalších zaujímavostí. Posledný diel série Behaj lesmi 2021 budú preteky v Štiavnických vrchoch, ktoré sa uskutočnia 21. 8. 2021. Trasa bežcov povedie okolo mnohých krásnych miest, ktoré sú typické pre danú lokalitu.

(RV)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk