Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: Salomon Baba – Kamzík

Muži (absolútne poradie, 53 km): 1. Martin Halász (Compressport/Sponser) 4:03:44 h, 2. Bohumil Uhrin (ULTRA Boľavé nohy) 4:32:15, 3. Peter Pasečný 4:38:26.
Ženy (absolútne poradie, 53 km): 1. Erika Mikulenková 5:11:30 h, 2. Andrea Krchňavá (Running PRO) 5:13:00, 3. Valentína Grendová (Bike&Ski Fans) 5:32:38.

Muži (absolútne poradie, 26 km): 1. Jiří Čípa (ČR – Salomon/Suunto) 1:36:57 h, 2. Martin Rusina (BMSC Bratislava) 1:41:53, 3. Taras Ivaniuta (Restartnisa.sk) 1:24:31.
Ženy (absolútne poradie, 26 km): 1. Katarína Lovrantová (Salomon/Suunto – AK Zdravie v pohybe Lučatín) 1:54:45 h, 2. Magdaléna Horká (Salomon/Suunto) 1:57:13, 3. Soňa Struhárová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 2:12:32.

Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Peter Horník 1:10:25, 2. Jozef Kollár (Kollobežci) 1:14:28, 3. Šimon Krútek 1:14:47.
Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Eliška Klepková (AO TJ Slávia STU Bratislava) 1:10:43 h, 2. Jana Horniačková 1:15:14, 3. Jana Piroščáková (Kamzík 1000+) 1:26:34.

Muži (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Tomáš Benedek (Strongpower) 37:19 min, 2. Štefan Hupko (AK Bojničky) 40:30, 3. Ján Straka (AK Veterán Bratislava) 40:37.
Ženy (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Katarína Došek (AKM Tlmače) 35:56 min, 2. Kamila Chomaničová (Towerrunning Slovakia) 37:40, 3. Katarína Plandorová (Polygym team) 48:48.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES: 1000-ROČNÝ BEH

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Viliam Kostelník (Zväzarm Levoča) 38:42 min, 2. Tomáš Gemza (Here to win/Tatranská Štrba) 38:56, 3. Lukáš Koperdák (AO TJ Slávia STU Bratislava/Spišská Nová Ves 39:48.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Slávka Mlynčeková (Liptovský Mikuláš) 47:42 min, 2. Slavomíra Uličná (STG Krompachy) 49:01, 3. Monika Kromková (Hranovnica) 53:40.

TURANY: BEH NA CHATU POD CHLEBOM – MEMORIÁL J. MORGOŠA

Muži (absolútne poradie, 3,1 km, prevýšenie 680 m): 1. Róbert Judiak (Dolný Kubín) 26:34,9 min, 2. Ján Ďurmek (Valaská Belá) 26:37,9, 3. Lukáš Martinka (Vereda sport) 26:55,7
Ženy (absolútne poradie, 3,1 km, prevýšenie 680 m): 1. Michaela Kucháriková (Liptovský Mikuláš) 34:46,9 min, 2. Margita Kirkpatrick (Raková) 35:48,0, 3. Zuzana Luknišová (Banská Bystrica) 36:28,0

KRUPINA: Rozbehajme Krupinu

Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Radovan Tomeček (AO TJ Slávia STU Bratislava) 9:49 min, 2. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 10:17, 3. Juraj Sopko (Sebechleby) 10:49.
Ženy (absolútne poradie, 2 km): 1. Jana Golisová 8:51 min, 2. Lucia Ďuricová 8:59, 3. Denisa Rašnerová 9:25.

KRÁSNO: Beh cez Plešovicu pohorím Tríbeča

Muži (absolútne poradie, 14 km): 1. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 58:45 min, 2. Martin Turček (obec Krásno) 59:30, 3. Dominik Zaťko (Behám pre radosť) 59:35.
Ženy (absolútne poradie, 14 km): 1. Katarína Balážová 1:18:28, 2. Petra Šlosárová 1:18:44, 3. Ivana Ivanová (Spartans Zvolen) 1:24:07.

ŽILINA: Rotary Night Run & Inline

Muži (absolútne poradie, 8,2 km): 1. Robin Bučo (MB Zarosie) 27:56 min, 2. Tomáš Michalec (Maratón klub Rajec) 28:13, 3. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 28:31.
Ženy (absolútne poradie, 8,2 km): 1. Kristína Doricová (ŠKP Bratislava) 34:40 min, 2. Miroslava Strežová (Bežecký klub Dolný Kubín) 35:21, 3. Lenka Lomnická (ŠK Achilles Handlová) 36:05.

BRATISLAVA: Beh 2 míle Bratislava – 8. kolo

Muži (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Lukáš Zámečník 11:01,84 min, 2. Peter Ambrus 11:19,37, 3. Michal Piovarči 11:53,52.
Ženy (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Lucia Klačanová 14:49,62 min, 2. Mária Rodáková 14:59,68, 3. Zuzana Kamenistá 15:52,02.

KOŠICE-FURČA: Extrém maratón Košice – Furča

Muži (absolútne poradie, 42,195 km, nastúpaných 599,84 m): 1. Ludvig Herich (BK Spartak Medzev) 3:05:34 h, 2. Štefan Pálfi (Active life team) 3:09:36, 3. Erik Onofrej (O5 BK Furča Košice) 3:11:21.
Ženy (absolútne poradie, 42,195 km, nastúpaných 599,84 m): 1. Eva Čurlejová 3:36:24 h, 2. Andrea Repková (obe O5 BK Furča Košice) 4:07:01, 3. Zlatka Semanová (Košice) 4:11:40.

DOMAŠA: Domaša Run

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Tomáš Kamas (TJ Tatran Spišská Nová Ves) 28:52,4 min, 2. Roman Bak (Generali Vranov) 29:00,3, 3. Daniel Tabačko (BEKELE) 29:08,8.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad / ŠKP Bratislava) 32:18,6 min, 2. Petra Šamuláková (Košice) 35:05,0, 3. Veronika Vasilová (Bratislava-Kožuchov) 35:17,3.

(LB)

Text k foto:

Ilustračné foto k podujatiu Salomon Baba – Kamzík

FOTO FB Baba – Kamzík

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk