Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

KUCHYŇA: Kuchynský RUNdál
Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Jozef Jurčík (Skalica) 48:07 min, 2. Marek Poncer (Sološnica) 48:59, 3. Ľuboš Oravec (Holíč) 51:32.
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 52:52 min, 2. Judit Bezák Lovisek (Bratislava-Nové Mesto) 1:01:05, 3. Hana Švarcová (Danube Runners) 1:03:32.
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Ján Dömény (#coachjanci Team) 21:34 min, 2. Filip Brunovský 23:15, 3. Miloš Jakubčiak (Run for Fun) 23:20.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Eliška Klepková (Pr3klep) 22:57 min, 2. Zuzana Hűttnerová (Bernolákovo) 27:31, 3. Nikola Repková (Húrky ZM) 28:56.
VEĽKÝ KRTÍŠ: Beh ulicami mesta Veľký Krtíš
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. František Belohorec (Banská Štiavnica) 38:09,80 min, 2. Dominik Zaťko (Behaj pre radosť) 38:16,53, 3. Marián Melicherčík 38:27,76.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Jana Martinská  (OS SR-TK Sliač) 41:47,98 min, 2. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 41:53,47, 3. Katarína Babiarová (Prego Running Team) 45:10,12.
BOŠÁCA-ZABUDIŠOVÁ: Beh Zabudišovou
Muži (absolútne poradie, 5,4 km): 1. Radovan Petkov (www.kompava.sk) 20:26 min, 2. Radoslav Kopčan 20:45, 3. Tomáš Podpera (Rudy project) 21:12.
Ženy (absolútne poradie, 5,4 km): 1. Eva Mareková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 26:42 min, 2. Silvia Kalnická (Banka) 32:51, 3. Margita Varmužová (ŠK Bradlan Brezová) 34:53.
ŠTRBSKÉ PLESO: Tatry Running Tour Classic
Night Run
Muži (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Jiří Petr (ČR) 15:03,77, 2. Matej Schieber (BB tréner/ŠK Dukla B. Bystrica) 15:23,76, 3. Vítězslav Šolc ČR) 15:29,26.
Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Patrícia Puklová (sporttatry) 17:52,66 min, 2. Soňa Zajíčková (#kovalcuk_team; Sheruns) 18:09,74, 3. Luca Némethová (Maď.) 18:18,25.
Cross Run
Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Matej Schieber (BB tréner/ŠK Dukla B. Bystrica) 51:28,93 min, 2. Vítězslav Šolc (ČR) 51:59,98, 3. Pavol Orolin (RaidLight CZ/SK) 55:47,96.
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Patrícia Puklová (sporttatry) 1:01:27,94 h, 2. Luca Némethová (Maď.) 1:03:42,37, 3. Silvia Odelgová (MARAS team) 1:14:11,06.
Interski Run
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Jiří Petr (ČR) 29:44,79 min, 2. Matej Schieber (BB tréner/ŠK Dukla B. Bystrica) 30:35,38, 3. Pavol Orolin (RaidLight CZ/SK) 31:22,71.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Patrícia Puklová (sporttatry) 36:22,25 min, 2. Luca Némethová 37:35,36, 3. Niki Dendelová (obe Maď.) 39:46,85.
Celkové poradie (súčet časov z troch prekov):
Muži: 1. Matej Schieber (BB tréner/ŠK Dukla B. Bystrica) 1:37:28 h 2. Vítězslav Šolc (ČR) 1:38:52, 3. Pavol Orolin (RaidLight CZ/SK) 1:42:43.
Ženy: 1. Patrícia Puklová (sporttatry) 1:55:42 h, 2. Luca Némethová (Maď.) 1:59:35, 3. Silvia Odelgová (MARAS team) 2:17:41.
ŠTRBSKÉ PLESO: Tatry Running Tour “Extreme”
Compressport Sky&Clouds Run
Muži (absolútne poradie, 34 km): 1. Martin Halász (Compressport/Sponser) 3:41:14,40 h, 2. Jiří Petr (ČR) 4:03:06,88, 3. Martin Blahušiak 4:12:08,03.
Ženy (absolútne poradie, 34 km): 1. Niki Dendelová (Maď.) 4:56:38,46 h, 2. Soňa Zajíčková (#kovalcuk_team; Sheruns) 5:28:13,24, 3. Zuzana Adamíčková (SR) 5:28:27,24.
Celkové poradie (súčet časov z troch pretekov /okrem Compressport Sky&Clouds Run aj Night Run a Interski Run/):
Muži: 1. Martin Halász (Compressport/Sponser) 4:29:44 h, 2. Jiří Petr (ČR) 4:47:55, 3. Martin Blahušiak 5:02:12.
Ženy: 1. Niki Dendelová (Maď.) 5:56:04 h, 2. Soňa Zajíčková (#kovalcuk_team; Sheruns) 6:27:25, 3. Zuzana Adamíčková (SR) 6:30:05.
NITRA: Intersport Nitrianska bežecká liga – 1. kolo:
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Adam Klbik  (BK Duslo Šaľa) 18:07 min, 2. Pavol Tokár (ŠK ŠOG Nitra) 18:39, 3. Patrik Siegl (Duvi sport) 19:06.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Jana Kleskeňová 21:46 min, 2. Katarína Sládečková (obe AC Stavbár Nitra) 22:45, 3. Dominika Ondriašová (Zlaté Moravce) 23:35.
DEVÍN: Behaj lesmi (Devín)
Muži (absolútne poradie, 20 km): 1. Matej Páleník 1:28:51 h, 2. Michal Šváb 1:35:38, 3. Ľubomír Karaba 1:36:32.
Ženy (absolútne poradie, 20 km): 1. Soňa Struhárová 1:43:38 h, 2. Jeanette Borhyová 1:46:54, 3. Monika Kusendová 1:48:22.
Muži (absolútne poradie, 13 km): 1. Martin Juran 48:15 min, 2. René Valent 48:34, 3. Ľuboš Hudák 51:14.
Ženy (absolútne poradie, 13 km): 1. Martina Mikulcová 57:27 min, 2. Lenka Károlyiová 59:30, 3. Nikola Môciková 1:04:16.
Muži (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Ladislav Lorincz 15:18 min.
Ženy (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Katarína Kráľovičová 15:35 min.
REVÚCA: Beh revúckym chotárom
Muži (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 34:47,15 min, 2. Dominik Hutka (Revúca) 35:40,13, 3. Matej Gregor (Rakytovce) 36:10,85.
Ženy (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Nikola Berčíková (Slávia TU Zvolen) 41:05,11 min, 2. Radka Roháčová (Zdravie v pohybe Lučatín) 41:13,99, 3. Lea Meszárosová (Fan Team) 44:02,03.
Muži (absolútne poradie, 22 km): 1. Michal Greštiak (Chata pri Zelenom plese) 1:37:44,47 h, 2. Erik Revaj (Spišská Nová Ves) 1:39:10,24, 3. Roman Trtek (Filištín) 1:41:43,65.
Ženy (absolútne poradie, 22 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 1:49:40,53 h, 2. Henrieta Pulenová (Gemerunners Rožňava) 2:00:31,02, 3. Valentína Grendová (Bike&Ski Fans) 2:04:51,25 .
DUBNICA NAD VÁHOM: Dubnická hodinovka
Muži (absolútne poradie): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 17 367 m, 2. Michal Staník (BK Lysá pod Makytou) 17 149, 3. Tomáš Podpera (rudyproject) 16 378.
Ženy (absolútne poradie): 1. Veronika Bakalárová (BK Lysá pod Makytou) 13 542, 2. Lucia Gračková (Dubnica nad Váhom) 13 524, 3. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 13 478.
BLAŽICE: Beh Olšavskou dolinou
Muži (absolútne poradie, 16 km): 1. Imrich Pástor (Cassovia running team) 59:12 min, 2. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 1:01:35, 3. Tomáš Kamas (TJ Tatran Spišská Nová Ves) 1:02:52.
Ženy (absolútne poradie, 16 km): 1. Lucia Vlčáková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 1:02:59 h, 2. Mahuliena Krištanová (All4Run Vranov nad Topľou) 1:11:27, 3. Monika Kubáková (Košice jazero) 1:13:59.

(LB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk