Trinásty ročník Telekom Night Run v Bratislave aj slovenským šampionátom na 10 km a v znamení ekológie

Trinásty ročník najväčšieho nočného behu na Slovensku – Telekom Night Run – spúšťa 10. júna registráciu. Obľúbený beh nočnou Bratislavou sa uskutoční v polovici septembra, v sobotu 18. 9. so štartom o 19.00 h spred nákupného centra Eurovea. Organizátori veria, že po vlaňajšej virtuálnej verzii podujatia sa opäť uskutočnia klasické preteky so stovkami bežcov a množstvom povzbudzujúcich fanúšikov popri trati.

„Telekom Night Run má medzi ostatnými eventmi jedinečné miesto. Atmosféra je vždy výborná, akciu sprevádza každoročne množstvo žičlivých divákov,“ už teraz sa teší na jesenný 13. ročník marketingový riaditeľ podujatia Peter Pukalovič. Registrácia na podujatie je spustená od štvrtka 10. júna, symbolicky 100 dní pred štartom podujatia. Bežci, ktorí využijú skorú registráciu do 31. 7. 2021, štartujú za zvýhodnenú cenu 15 eur, od 1. 8. bude štartovné vo výške 17 eur.

Celý prípravný program až do začiatku akcie spestrí množstvo obľúbených aktivít, ktoré sú s Telekom Night Run už niekoľko rokov spojené – napr. prípravné tréningy, súťaže na sociálnych sieťach, aktivity zamerané na životné prostredie. V predvečer hlavných pretekov sa aj tento rok uskutoční obľúbený „Ťuki detský večerný beh“ pre
všetkých malých športovcov.

Podujatie sa aj tento rok bude niesť v „zelenom“ duchu. Organizátori spoločne s generálnym partnerom pripravili viacero aktivít smerujúcich k ochrane životného prostredia a podpore trvalej udržateľnosti. „Telekom sa už tretí rok za sebou snaží udávať nový eko trend v oblasti organizácie športových podujatí. Svojimi zelenými aktivitami výrazne prispieva k ochrane životného prostredia cez podporu ´less waste´ konceptu, separácie odpadu a trvalej udržateľnosti. Aj v tomto roku sme pripravili 23 zelených aktivít, ktorými napĺňame prísľub zorganizovať bežecké podujatie ohľaduplné k životnému prostrediu. Okrem separácie a znižovania množstva odpadu na trati a v cieľovej zóne sa tento rok zameriame aj na čistenie bežeckých trás v rámci tzv. Plogging Run-ov, výsadbu stromčekov spojenú s podporou iniciatívy 10 000 stromov pre Bratislavu a tiež podporu lokálnych výrobcov (firmu Abraka), ktorí vyrábajú eventové tričká z recyklovaných plastov. Veríme, že týmito aktivitami potešíme všetkých účastníkov podujatia Telekom Night Run 2021. Ak nám navyše pomôžu s rešpektovaním všetkých zelených výziev, prispejeme spoločne k bežeckému podujatiu, po ktorom neostanú v uliciach mesta kopy odpadkov a jeho dopad na životné prostredie bude minimálny,“ predstavila zelený koncept Petra Hrnčiarová, senior špecialista marketingovej komunikácie Slovak Telekom.

Telekom Night run podporí už druhýkrát významný mestský projekt „10 000 stromov pre Bratislavu“. V roku 2020 organizátori spoločne s generálnym partnerom podujatia a bežcami prispeli na tento projekt napriek virtuálnej verzii podujatia celkovou sumou 5.000 eur. Za ne bolo vysadených 7 nových stromov v mestskej časti Dúbravka vrátane ich
celoročnej starostlivosti.

„V tomto roku sme sa rozhodli projekt 10 000 stromov pre Bratislavu podporiť sumou vo výške 1 euro z každého registrovaného a riadne zaplateného účastníka a tiež sumou 1 euro za každé predané eventové tričko. Takže aj v tomto roku prispieva každý svojou účasťou k iniciatíve spraviť z Bratislavy ešte zelenšie a krajšie mesto,“ povedal Peter Pukalovič.

Bežci sa môžu tešiť na už tradičné letné prípravné tréningy, ktoré povedie profesionálna bežkyňa a trénerka Romana Komarňanská. Tréningy sa začnú v úvode júla, ich účastníci si obehajú viaceré bratislavské lokality a budú opäť súťažiť aj o zaujímavé vecné ceny. Ich zázemie bude v mestskej časti Ružinov pri Štrkoveckom jazere. Keďže Telekom Night Run má silný ekologický prístup, dva z tréningov sa budú realizovať formou ´Plogging Run-u´, keď okrem behu bežci vyčistia aj bežeckú trasu od odpadkov.

„Mám veľkú radosť, že aj tento rok bude Telekom Night Run oficiálnymi majstrovstvami Slovenska v behu na 10 km. Dodá to akcii výrazný punc atraktívnosti a podporí a posunie aj celkovú športovú úroveň podujatia,“ neskrýval radosť riaditeľ podujatia, Jozef Pukalovič. Telekom Night Run je i tento rok zaradený do Bežeckého pohára SAZ 2021, takže najlepší slovenskí bežci budú súperiť aj o body do celoročnej bežeckej súťaže.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk