VÝROK MESIACA

„Urobil som to pre ostatných chalanov, aby aj oni zažili pocit, aké je to získať medailu, dokonca zlatú, na majstrovstvách Slovenska. Navyše, sme malý klub, pre ktorý má každý titul, každá medaila veľkú cenu.“

Takto vysvetľoval halový majster Európy na 60 m Ján Volko dôvod, prečo na majstrovstvách Slovenska v Dubnici nastúpil aj v oboch štafetách, v ktorých jeho klub Naša atletika Bratislava získal na 4 x 100 m titul a na 4 x 400 m striebro.

OSOBNOSŤ MESIACA

Tentoraz bol výber o čosi jednoduchší ako v predošlých mesiacoch. Spišiak Matej Baluch predviedol na juniorských ME vo švédskom Borase na 400 m prekážok spanilú jazdu, ktorú zakončil senzačným bronzom. Osemnásťročný zverenec Edmunda Kováča si na ceste k cennému kovu dvakrát zlepšil osobný rekord (51,67 v semifinále a 51,26 vo finále) a celkovo zo svojho predšampionátového maxima stiahol až 95 stotín. Od juniorského rekordu SR ho delilo len 31 stotín. Baluch obstál na MEJ v Borase solídne aj na 110 m prekážok, postúpil do semifinále a celkovo ho klasifikovali na 14. priečke. Úspešný mesiac potom zavŕšil na M-SR v Dubnici premiérovým zlatom na 110 m prekážok.

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA