VÝROK MESIACA

MÁJ: „Miškin čas zodpovedá presne tomu, čo má natrénované. V príprave sme sa vrátili k osvedčeným veciam z mládežníckych kategóriách. Nevymýšľame nič nové, akurát sme trochu pridali na intenzite.“

Tréner Eduard Čordáš o „prebudení sa“ Michaely Peškovej, ktorá v Sacramente zlepšila rekord SR žien do 23 rokov a po štyroch rokoch aj svoj osobný rekord.

JÚN: „S rodinou a trénerom sme sa dohodli, že ak padne rozhodnutie o konci kariéry, tak len vtedy, ak to už naozaj ďalej nepôjde. Momentálne však stále existuje šanca, že ak budem zdravý, môžem sa dobre pripraviť na MS v Dauhe i olympiádu v Tokiu. Bola by škoda len tak ju zahodiť.

Matej Tóth o úvahách ukončiť kariéru a o svoje ďalšej športovej budúcnosti.

OSOBNOSŤ MESIACA

MÁJ: Adeptov bolo opäť viacero, napríklad Michaela Pešková za rekord SR do 23 rokov na 400 m prekážok (57,46), Stanislava Lajčáková za výrazný posun (13,16) na 100 m prekážok či 16-ročná oštepárka Petra Hanuliaková za triumf na MS stredných škôl v Splite a slovenský dorastenecký rekord 50,82 m. Voľba napokon padla na kladivárku Martinu Hrašnovú za triumf v B-kategórii Európskeho pohára klubov v Tampere, kde výkonom 72,04 m splnila limit na MS v Dauhe a iba o 46 cm zaostala za limitom na OH.

JÚN: Ocenenie sme prisúdili striebornému medailistovi zo stovky (10,38) na Európskych hrách v Minsku Jánovi Volkovi, ktorý v základnom kole i vo štvrťfinále podržal slovenským tím a získal preň maximálny počet bodov. Ďalší adepti boli Daniela Ledecká za rekord SR na 400 m prekážok (56,79) na P-T-S a Matej Baluch, ktorý na juniorských M-SR utvoril dva rekordy SR na 110 m prek. (13,89 a 13,88) a zlepšoval si osobné rekordy ako na bežiacom páse.

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA