VÝROK MESIACA

„Vzhľadom na vietor to bolo dnes náročné, ale verím, že postupne sa vrátim do bývalej formy. S výkonom som spokojná, chcela som sa dostať niekde medzi 1:17 – 1:18 h a vyšlo to. Na maratón ešte nemyslím, stačí mi zatiaľ aj polmaratón. Všetko má svoj čas.“

Takto komentovala dvojnásobná olympionička v maratóne z Londýna 2012 a Ria de Janeiro 2016 Katarína Pejpková (Berešová) svoje 2. miesto a čas 1:17:47 h v polmaratóne na MMM. Pejpková, ktorá na MS 2015 v Pekingu skončila v maratóne 22. (piata z Európaniek!),  absolvovala po pôrode a pauze zavinenej zraneniami a operáciami v tomto roku prvú súťažnú sezónu.

OSOBNOSŤ MESIACA

Kandidátov na ocenenie sme mali viacero. Hoci v októbri sa letná sezóna chýli už k záveru, zaznamenali sme viacero zaujímavých výkonov i umiestení. Tibor Sahajda na MMM v Košiciach zlepšil svoj „osobák“ o 34 sekúnd na 2:15:25 h, zo VII. armádnych svetových hier v čínskom Wu-chane si priviezli strieborné medaily kladivárka Martina Hrašnová a trojskokan Tomáš Veszelka, bronz pridal Miroslav Úradník v chôdzi na 20 km. Výber napokon padol na Tomáša Veszelku. Vo Wu-chane prehral duel o zlato len preto, lebo mal kratší druhý pokus ako víťazný Číňan, no výkonom 17,09 m prvý raz v kariére prekonal 17-metrovú hranicu. Pred ním to dokázali len štyria trojskokani zo Slovenska (v čs. ére Milan Mikuláš 17,53 m, Ján Čado 17,34 m, Jaroslav Priščák 17,23 m, v ére samostatnosti Slovenska Dmitrij Vaľukevič pochádzajúci z Bieloruska 17,46 m).

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA