VÝROK MESIACA

„Siedme miesto ma veľmi prekvapilo, pretože som vôbec nedúfala, že sa môžeme čo i len ocitnúť v tejto ankete. Teší ma, že sme sa dostali do TOP 10 a siedme miesto, ktoré nám o sedem stotín ušlo v Berlíne vo finále v súboji s Rumunkami, sme získali aspoň v ankete.“

Takto reagovala najmladšia členka slovenskej štafety na ME v Berlíne Emma Zapletalová na 7. miesto kvarteta na 4 x 400 m v hodnotení kolektívov v ankete Športovec roka 2018, ktorú slávnostne vyhlásili v závere decembra v SND v Bratislave.

 

 

OSOBNOSŤ MESIACA

Ocenenie za december sme prisúdili opäť chodcovi Matejovi Tóthovi, no nie za konkrétny výsledok na chodeckých okruhoch, ale za jeho umiestenia v koncoročných bilancovaniach. V slovenskej ankete Športovec roka 2018 skončil v hodnotení jednotlivcov piaty a dvakrát sa presadil aj vo svetových rebríčkoch zostavovaných  prestížnymi odbornými magazínmi – americký Track & Field News ho v chôdzi na 50 km zaradil na piatu priečku, britský Athletics Weekly dokonca na štvrtú. Matej je zo Slovákov najvyššie aj v koncoročných tabuľkách. V európskych je v chodeckom maratóne lídrom, vo svetových je druhý za Japoncom Tomohirom Nodom.

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA