VÝROK MESIACA

„V poslednom kole som si povedal, že pôjdem do toho, aj keby som mal dušu vypustiť v cieli. Aj kvôli priateľke, ktorá sa prišla prvý raz v živote pozrieť na takéto preteky. Nechcel som sa nechať pred ňou zahanbiť.“

Takto vysvetľoval vytrvalec Jozef Urban, kde našiel v záverečných 100 metroch sily na finiš, keď sa už zdalo, že sa v dueli s Kováčom a Bubeníkom zmieri s bronzom v behu na 3000 m na halových M-SR.

 

 

OSOBNOSŤ MESIACA

Aj vo februári sme vybrali šprintéra Jána Volka, ktorý znova udivoval kvalitnými časmi na 60 m. Na mítingu v Madride, štvrtom podujatí prestížneho halového seriálu IAAF World Indoor Tour, obsadil vo finále vynikajúcu druhú priečku časom 6,58. S víťazným Američanom Rodgersom, exvicemajstrom sveta 2010, prehral iba o jedinú stotinku a až za ním skončili ďalšie americké „rýchliky“ Robinson a Carnes. Takisto jediná stotinka ho delila od rekordu SR. Volko zaujal aj na domácom šampionáte v Bratislave. Finále vyhral za 6,62 sekundy, čo bol nielen rekord halových majstrovstiev SR, ale aj haly Elán.

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA