Výrok mesiaca

  • Líza Hazuchová o svojom rekorde

    „Predpokladala som, že to rozbehneme v tempe 3:15 na kilometer, no bolo to o až sedem sekúnd pomalšie… Keďže sme začali dosť pomaly, nečakala som taký výkon. Na konci mi však ostalo ešte dosť síl na zrýchlenie a je z toho rekord. Som veľmi rada, že to takto dopadlo. Bola to iba moja druhá halová trojka v živote…“

    Takto komentovala 17-ročná Líza Hazuchová zlepšenie slovenského halového juniorského rekordu v behu na 3000 m z 9:46,65 min na 9:41,58 min na domácom šampionáte pod strechou v bratislavskom Eláne.

Osobnosť mesiaca

  • Ján Volko

    O tom, komu udelíme ocenenie za február, nebolo pochýb. Ján Volko sa po nešťastnom závere lanskej letnej sezóny vrátil v parádnej forme, ktorú 21. februára na záverečnom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour v Madride okorenil výborným slovenským rekordom 6,55 sekundy v behu na 60 m. Ešte predtým však dovtedajší vlastný národný rekord 6,57 trikrát vyrovnal: dva razy vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe, Liévine a takisto už v rozbehu v Madride.Zvereneci Nade Bendovej a Róberta Kresťanka v piatich vystúpeniach vo WAIT raz vyhral (Toruň) a štyrikrát skončil tretí (Düsseldorf, Glasgow, Liévin, Madrid). V celom turné ho zdolali ho len šprintérske esá ako Brit Ujah a americké kvarteto Carnes, Baker, Kemp, Rodgers. Volko ukončil halu 2020 ako európska tabuľková dvojka za Ujahom (6,53) a svetová osmička.

[yourchannel user=”Slovak Athletics”]

Všetky články