VÝROK MESIACA

„Keby mi niekto v júni, keď som pre zranenie brušného svalstva už pomaly neveril ničomu, povedal, že sa dostanem na ME a skončím v prvej osmičke, neveril by som, že je niečo také vôbec možné. Postup do finále a v ňom ôsma priečka bol môj sen – ibaže v plnej forme, a nie po tom, čím som si prešiel.“

Trojskokan Tomáš Veszelka po životnom úspechu, 8. mieste na ME v Berlíne, kde prvý raz v kariére postúpil do seniorského finále.

OSOBNOSŤ MESIACA

Rozhodovanie, komu prisúdiť toto ocenenie za august, bolo jednoduché. O jedinú slovenskú medailu na ME v Berlíne – striebro – sa postaral chodecký šampión Matej Tóth. Olympijský víťaz z Ria dosiahol vo svojej trinástej päťdesiatke v kariére v extrémne náročných pretekoch čas 3:47:27 h a zopakoval svoje umiestenie z ME 2014 v Zürichu. Pre Tótha to bola jeho piata veľká medaila z významných šampionátov (OH 2016 – zlato, MS 2015 – zlato, ME 2014 – striebro, ME 2018 – striebro, SP 2010 – zlato). Po vlaňajších útrapách spôsobených obvinením z porušenia antidopingových pravidiel, ktoré však Matej svojimi argumentmi presvedčivo vyvrátil, a vzhľadom na vývoj pretekov, malo preňho berlínske striebro cenu zlata.

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA