Bratislavská koruna – nový zimný bežecký projekt Bratislava Marathon Team-u

Netradične v predvianočnom čase sa organizátori z Bratislava Marathon Team-u rozhodli predstaviť bežeckej verejnosti nový zážitkový projekt na zimné mesiace. Čo stálo za týmto rozhodnutím a nápadom, objasnil jeden z autorov myšlienky Jozef Pukalovič:

„Tento rok je celý veľmi netradičný a bohužiaľ to vyzerá tak, že ani zimné mesiace ešte nejaké bežecké podujatia v klasickej podobe neprinesú. Preto sme sa aj my snažili vymyslieť projekt, ktorý by mal v sebe športový náboj a súťaživosť, ale súčasne by sme ho vedeli realizovať aj počas aktuálne platných obmedzení. Úspech ČSOB zimnej série – aj keď sa behá len virtuálne a počty neustále atakujú hranicu 1000 bežcov – nám dodal motiváciu vytiahnuť zo šuflíka jeden projekt, ktorý máme už dlhšiu dobu v hlave a je ušitý priamo pre bežcov z nášho mesta a okolia Bratislavy.“

„Bratislavská koruna“ je netradičná séria zážitkových behov, ktoré by mali bratislavským bežcom vyplniť zimnú sezónu a práve popri obľúbenej ČSOB zimnej sérii byť alternatívou na víkendové „long runy“.

Skladá sa zo 6 bežeckých okruhov: 2 sa bežia v centre mesta (bratislavské mosty a mestský okruh) a ďalšie 4 v Malých Karpatoch (okruh na Devínskej Kobyle, na Kačíne, Kamzíku a Pajštúne). Okruhy majú rôznu dĺžku, prevýšenie a aj náročnosť. Organizátori pripravili ku každej trati GPX mapku na stiahnutie, fotogalériu trate, jej detailný popis a aj súhrn zaujímavostí od krstných rodičov celej myšlienky: Romany Komarňanskej, Petry Pukalovičovej, Michala Kostku a Michala Uličného, ktorí sú súčasne ambasádormi celého projektu.

Bežci si môžu zabehnúť trate v ľubovoľnom poradí, podstatné je, aby nahrali výsledok do 31. 3.2021. Registrácia bola spustená začiatkom týždňa, štartovné je 30 eur na celý seriál a zahŕňa okrem spracovania výsledkov aj účastnícku čelenku od Abraka, balíček energie od @redbullsk a finisherskú medailu. Celkoví víťazi projektu vzídu po sčítaní časov na jednotlivých tratiach.

Zaujímavosťou je, že organizátor sa rozhodol 5 eur z každého zaplateného štartovného použiť na nový komunitný bežecký projekt (úprava bežeckej trate, nové značenie tratí atď.), ktorý vzíde z hlasovania samotných účastníkov.

Kto si netrúfa zabehnúť si jednotlivé trate sám, môže využiť niektorý zo spoločných behov, ktoré pripravia organizátori postupne v mesiacoch január až marec.

Jozef Pukalovič: „Je to trochu iný projekt ako ostatné bežecké akcie, ktoré organizujeme, ale po tom ako sme viac ako 2 mesiace vyberali a behom testovali jednotlivé okruhy, som si istý, že všetci, ktorí sa zapoja, budú príjemne prekvapení. Odhalia miesta a zákutia Bratislavy a jej okolia, o ktorých možno ani netušili, no hlavne sa perfektne pripravia na jarnú sezónu. A právom sa budú môcť hrdiť našimi medailami pre kráľa a kráľovnú Bratislavy.“

Viac informácií o „Bratislavskej korune“ nájdete na www.bratislavamarathon.com, Instagrame, FB alebo na FB evente „Bratislavská koruna“, kde sa bežci môžu aj vzájomne dohadovať, kedy si pôjdu spoločne odbehnúť niektorú zo šiestich tratí.

(JP)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk