Tréneri debatovali o projekte miešanej štafety na 4 x 400 m, ktorá má ambíciu kvalifikovať sa na OH v Tokiu

Koordinátor účasti slovenskej miešanej štafety na 4 x 400 m na World Relays v poľskom Chorzowe (1. – 2. 5.) Marcel Lopuchovský zorganizoval v nedeľu spolu so šéftrénerom šprintov Tomášom Benkom prvú on-line debatu koučov adeptov pre štart na tomto podujatí.
„Išlo o informatívne stretnutie, kde som načrtol základné informácie a navrhol predbežný plán prípravy na toto podujatie. Jeho súčasť by malo byť spoločné sústredenie na Tenerife na Kanárskych ostrovoch od 6. alebo 7. do 24. apríla, na ktoré by sme pozvali po 6 žien i mužov,“ informoval Marcel Lopuchovský. „Väčšina koučov prejavila záujem, ďalší si ešte vzali čas na rozmyslenie. Bývalo by sa v apartmánoch, čo nám dáva väčšiu variabilitu, mali by sme k dispozícii fyzioterapeuta i vlastného kuchára.“
Na on-line diskusii sa okrem štafetového koordinátora Lopuchovského a šprintérskeho šéftrénera Benka zúčastnili Katarína Adlerová, Štefan Bielik, Radoslav Ivan, Edmund Kováč, Rastislav Miško, Pavel Slouka a Peter Žňava.
Na OH do Tokia už postúpilo 8 miešaných štafiet z MS 2019, miestenku na hry získajú aj ďalšie (doteraz nenominované), ktoré skončia v Chorzowe na World Relays do 8. miesta a zvyšok do počtu 16 doplnia kvartetá s najlepšími výkonmi k 29. 6. 2021.
(GB)
Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk