Národné športové centrum chce v Európskom týždni športu prilákať k pohybu čo najviac Slovákov

Motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu – to je hlavný cieľ Európskeho týždňa športu (ETŠ), ktorý sa na Slovensku a v ďalších 37 krajinách Európy uskutoční od 23. do 30. septembra 2018.

Koordinátor projektu na Slovensku je i tento rok Národné športové centrum (NŠC), partneri podujatia sú zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Slovenský atletický zväz, ktorý sa bude aktívne podieľať na organizácii hlavného podujatia v atletickej hale Elán 26. septembra, a tiež Slovenský olympijský výbor.

Cieľ ETŠ je motivovať k pohybu širokú verejnosť aj zdravotne znevýhodnených. Podujatia a aktivity sa budú organizovať na rôznych úrovniach (európskej, národnej, regionálnej či miestnej) a v štyroch kľúčových prostrediach: na školách, pracoviskách, vonku, v športových kluboch a fitnescentrách. Tohtoročnou novinkou bude večerné športovanie #BeActiveNight. Podujatie sa uskutoční v Bratislave 29. septembra. Všetky potrebné informácie budú zverejnené na internetovej stránke ETŠ.

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v Európe. V roku 2018 napíše svoj 4. ročník. Témou kampane ostáva #BeActive, teda „buď aktívny“. Týždeň plný aktivity je určený pre každého, bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Európska komisia sa projektom snaží prilákať k pohybovým aktivitám čo najviac ľudí. Podľa prieskumu Eurobarometra z roku 2017 sa totiž pravidelne hýbe veľmi málo Európanov. Takmer 60 percent vôbec necvičí a nešportuje…

Minulý rok sa do Európskeho týždňa športu na Slovensku zapojilo 598 podujatí vo viac ako 360 mestách a obciach. Zašportovalo si takmer 155 000 detí a dospelých.  Organizátori môžu svoje športové podujatie v rámci ETŠ zaregistrovať prostredníctvom internetovej stránky www.tyzdensportu.sk

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk