Na Tenerife sa vybral s trénerom Bielikom a sparingpartnermi aj talentovaný štvrťkár Murcko

Už takmer týždeň – od 4. decembra – využíva príjemné klimatické podmienky na sústredení na Kanárskych ostrovoch i druhý najlepší európsky juniorský štvorstovkár končiaceho sa roka 2020 Oliver Murcko.

V stredisku Arona sa 19-ročný šprintérsky talent, ktorý zaujal na septembrovom mítingu P-T-S v Šamoríne úplne nečakaným 3. miestom na 400 m a výborným výkonom 46,29 sekundy, pripravuje pod dohľadom kouča Štefana Bielika.

V čase dosiahnutia spomenutého výborného juniorského slovenského rekordu iba vo svojom  druhom štarte na štvorstovke bol Oliver európska juniorská jednotka roka, dve dni po “péteeske” ho prekonal Španiel Bernat Erta, ktorý 13. septembra dosiahol výkon 46,19 sekundy. Vo svetových juniorských tabuľkách 2020 patrí Murckovi štvrtá priečka, pred ním sú ešte vynikajúci Američan Justin Robinson (44,91) a Kennedy Luchembe zo Zambie (45,88).

S Murckom na Kanárskych ostrovoch trénujú i jeho sparingpartneri v klube Inter-SC Bratislava juniorský majster SR 2020 na 400 m prekážok  a bronzový v kategórii do 23 rokov Martin Lukáč (na snímke celkom vľavo) a tiež osemstovkár a zároveň masér Michal Polák (v modrom).

“Tvrdo trénujeme spoločne s ´bratmi´ Čechmi v peknom prostredí s výborne vybaveným štadiónom,” odkázal z Tenerife tréner Štefan Bielik.

(GB)

FOTO ARCHÍV (šb)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk