Šprintérsky rýchlik Volko je už doma, päť týždňov tvrdo drel v Portugalsku

Tridsaťsedem dní na juhu Portugalska ubehlo ako voda a najrýchlejší Slovák Ján Volko je od štvrtkového popoludnia opäť doma v Bratislave. Rekordne dlhé, vyše päťtýždňové kľúčové sústredenie v príprave na letnú sezónu, sa preňho skončilo úspešne. „Vydarilo sa mi na sto percent,“ vravel slovenský Atlét roka 2017 pre www.atletika.sk krátko pred návratom z Portugalska.

Volko priletel na viedenské letisko v spoločnosti koučov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka, do Bratislavy ho sprevádzal aj atletický drobizg zo športovej akadémie Naša, ktorej je lanský európsky šampión na 200 m v kategórii do 23 rokov ambasádorom.

Dvadsaťjedenročný bratislavský mladík sa od 28. marca až do 3. mája pripravoval v portugalskom olympijskom tréningovom centre vo Vila Real de Santo António a na plážach mestečka Monte Gordo na pobreží Atlantiku.

Volko, štvrtý v ankete Športovec roka 2017, našiel na juhu Portugalska už druhý rok za sebou výborné podmienky. „Dôležité bolo, že som sa mohol sústrediť výhradne na tréning a nič iné ma nevyrušovalo,“ objasňoval šprintérsky supertalent. „Mali sme k dispozícii všetko, čo sme potrebovali – štadión, pláž, posilňovňu, halu či les. Podľa počasia sme si vedeli tréning vždy prispôsobiť. K tomu výborná partia ľudí, s ktorými som aj tie najťažšie tréningy zvládal omnoho ľahšie,“ podotkol zverenec dua Bendová – Kresťanko.

Uplynulú halovú sezónu ukončil výbornou šiestou priečkou vo finále šesťdesiatky na MS v Birminghame, letnú začne 19. mája v Prahe v 1. kole českej extraligy, kde hosťuje za AC Olomouc.

Volko začal aj vlaňajšiu letnú sezónu štartom v úvodnom českom extraligovom kole. Na pražskej Juliske vtedy v rozbehu utvoril rekord SR do 23 rokov (10,23) a vo finále potom vyrovnal Závackého seniorské maximum časom 10,21 sekundy. Vzápätí na dvojstovke v daždi o tri stotinky zlepšil vlastný slovenský rekord na 20,66 sekundy, keď zdolal aj štvorstovkárskeho špecialistu, trojnásobného halového majstra sveta i Európy Pavla Masláka.

(GB)

Text k foto:

Slovenskú šprintérsku hviezdu Jána Volka (v hornom rade tretí zľava) na ceste z Portugalska sprevádzal nielen kouč Róbert Kresťanko (vpravo v červenom), ale aj mlaď zo Športovej akadémie Naša, kde je 21-ročný Bratislavčan ambasádorom .

FOTO JÁN LUKY

Konečne doma! Ján Volko v sprievode trénerky Nade Bendovej.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk