R. Dubovský a J. Velďáková na Kanárskych ostrovoch – už ako trénerskí kolegovia

V minulých rokoch sa absolvovali Radoslav Dubovský a Jana Velďáková nejedno sústredenie na Kanárskych ostrovoch – ako tréner a zverenka. Dnes sú na ostrovoch v Atlantiku opäť, ibaže už ako trénerskí kolegovia.

Skúsený kouč Dubovský dohliada na prípravu ôsmeho diaľkara z EYOF 2019 v Baku Adama Hriňa, finalistky trojskoku na ME 2017 a 2019 do 23 rokov Zuzany Ďurkechovej a finalistky stovky žien na M-SR 2020 v Trnave Sophie-Leonie Engel, trénerská novicka Velďáková zasa pomáha s prípravou svojmu zverencovi, druhému v diaľke na troch tohtoročných slovenských šampionátoch (muži, muži do 23 rokov, juniori) Stanislavov Krajčírovi i tohtoročnej majsterky SR v trojskoku vonku i v hale Silvii Kaliašovej, ktorú trénuje Jankina sestra-dvojča Danka.

„Na rozdiel od väčšiny našich krajanov, ktorí sú na kempe na Tenerife, my sme sa vybrali na ostrov Gran Canaria do oblasti mesta Maspalomas. Prileteli sme už 21. novembra, vraciame sa 19. decembra,“ informoval Radoslav Dubovský. „Spočiatku som mal všetkých päť atlétov na starosti len ja, Janka za nami prišla 5. decembra. Bývame v súkromí v domčeku s vlastným malým bazénom a s piatimi spálňami, takže každý má svoje súkromie. Okrem tréningov v pieskových dunách využívame i nedávno otvorený a zrekonštruovaným štadión s novučičkým povrchom značky Mondo v neďalekom mestečku Vecindario. Trénujú na ňom hlavne domáci a školáci, ale v dopoludňajších hodinách sme na ňom skoro sami.“

Dubovského a Velďákovej zverenci sa počas prvých dvoch týždňov pobytu venovali primárne objemovému tréningu vo všetkých oblastiach. Behali a skákali na pláži, v pieskových dunách, v parku a na kaskádach v miestnom amfiteátri.

„Prešli sme si silovou prípravou s vlastnou hmotnosťou, rôznymi imitáciami techniky, na pláži a v dunách sme rozvíjali rýchlosť,“ poznamenal tréner Dubovský. „V posledných dvoch týždňoch sme z intenzity všeobecnej prípravy trochu ubrali a začali sme už aj s tréningom techniky v skokanskom sektore na štadióne Estadio Municipal de Vecindario.“

ŠPRINTÉRSKO-SKOKANSKÁ PÄTICA V MASPALOMASE OČAMI RADOSLAVA DUBOVSKÉHO

Adam Hriň: Pripravuje sa na juniorské ME 2021, k splneniu limitu 735 cm v diaľke mu chýbajú 2 cm, no márna nemusí byť ani jeho snaha prekonať trojskokanský limit 15,05 m. Síce sa na túto disciplínu špeciálne nechystá, ale z hľadiska perspektívy to môže byť preňho ešte zaujímavé.

Zuzana Ďurkechová: Trénovať u mňa začala iba na jar, no dva mesiace ju trápil chrbát a ešte k tomu tréningy negatívne ovplyvnila ´korona´. Teraz však konečne trénujeme, ako sa má. Verím, že už v hale sa zlepší prekoná výrazne 13-metrovú hranicu. V lete sa pokúsi zabojovať o účasť na Svetovej univerziáde.

Sophie-Leonie Engel: Po dlhom výpadku po zranení kolena sa opäť vracia k trénovaniu. Prediera sa dopredu pomaly, niekedy na tréningu vyslovene bojuje, ale krok po kroku sa zlepšuje.

Silvia Kaliašová: Od leta naša ďalšia 6-metrová diaľkarka má cieľ zabojovať o limit na ME 2021 do 23 rokov nielen v diaľke, ale aj v trojskoku.

Stanislav Krajčír: Osemnásťročný mladík je veľmi snaživý, má veľký cieľ – zabojovať o limit na juniorské ME 2021. I keď jeho najlepší  výkon je zatiaľ 670 cm, má veľké predpoklady na výrazné zlepšenie sa.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Na titulke (zľava) Radoslav Dubovský, Sophie-Leonie Engelová, Adam Hriň, Zuzana Ďurkechová, Stanislav Krajčír a Jana Velďáková. Na ďalších snímkach tréningy na pláži, v dunách i v parku.

FOTO RADOSLAV DUBOVSKÝ A JANA VELĎÁKOVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk