Zomrel bývalý chodec a neskôr manažér SAZ Miroslav Kyrinovič

Vo veku 73 rokov zomrel v stredu 20. januára v nemocnici v Trnave po dlhej ťažkej chorobe bývalý popredný slovenský chodec a neskôr dlhoročný manažér Slovenského atletického zväzu Miroslav Kyrinovič (narodený 20. 6. 1947 v Moldave nad Bodvou).

V 70. rokoch minulého storočia patril vo farbách trnavských klubov Lokomotíva, PS, Skloplast, Slávia a A-
-Team k priekopníkom chôdze na Slovensku. V roku 1971 si vybojoval na domácom šampionáte na 20 km striebro, na päťdesiatke bol na M-SR tretí v roku 1972 a druhý v roku 1974. Jeho osobné rekordy na olympijských tratiach boli 1:36:54 h na 20 km 13. 6. 1971 v Trnave a 4:41:09 h na 50 km 19. 5. 1974 v Přerove. Trénovali ho Ľudovít Žambokréthy st., Milan Belko a Juraj Benčík.

Po skončení aktívnej kariéry sa venoval trénerským aktivitám (vedúci tréner v TSM v Trnave, viedol napríklad Miroslava Plešivku, reprezentanta SR na MS 1996 v polmaratóne), funkcionárskej, organizátorskej (spoluzakladateľ chodeckej Trnavskej dvadsiatky/desiatky, Tirnavia Trophy, spoluorganizátor semifinále chodeckého Svetového pohára 1983 v Trnave) a rozhodcovskej činnosti.

Po osamostatnení sa Slovenska pôsobil v 90. rokoch a v prvej polovici prvej dekády nového milénia (1993 – 2009) na sekretariáte SAZ v pozícii manažéra, pričom bol aj hlavný organizátor projektu „Atletika hrou“.

“Miro bol veľmi pracovitý a svedomitý človek. Všetko, čo ste mu povedali, spravil. Bol veľmi zodpovedný a spoľahlivý,” charakterizoval Miroslava Kyrinoviča jeho posledný tréner Ľudovít Žambokréthy st., ktorý dohliadal na jeho prípravu už na sklonku kariéry. “Spolu s ním a Milanom Belkom sme založili a organizovali vyše tridsať ročníkov Trnavskej dvadsiatky/desiatky v chôdzi. Vždy som sa mohol naňho spoľahnúť.”

Česť jeho pamiatke!

(GB, MO)

FOTO AŠK SLÁVIA TRNAVA

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk