V zozname nových slovenských štipendistov Olympijskej solidarity MOV k OH 2024 v Paríži figurujú prekážkarka na 400 m Emma Zapletalová a chodec Miroslav Úradník. Do ukončenia kvalifiácie na OH v Tokiu boli štipendistami od septembra 2017 šprintér J. Volko a prekážkar na 400 m M. Kučera.

V zozname nových slovenských štipendistov Olympijskej solidarity MOV smerom k OH 2024 v Paríži figurujú prekážkarka na 400 m Emma Zapletalová a chodec Miroslav Úradník. Do ukončenia predošlého kvalifikačného procesu na OH v Tokiu boli štipendistami od septembra 2017 šprintér Ján Volko a prekážkar na 400 m Martin Kučera.

Štipendisti Olympijskej solidarity MOV v individuálnych športoch môžu čerpať financie na športovú prípravu až do ukončenia parížskych hier. Tieto prostriedky môžu byť použité na zabezpečenie prípravy na OH 2024 podľa regulí vymedzených MOV – napríklad nákup športového materiálu, doplnkov výživy, financovanie telovýchovno-lekárskych prehliadok, masáží či dokonca aj na účasť na súťažiach.

Financie z Olympijskej solidarity MOV budú môcť okrem Zapletalovej a Úradníka čerpať ešte Oliver Pirhala (breaking), rýchlostná kanoistka Lisa Maria Gemsjägerová, vodná slalomárka Zuzana Paňková, športová gymnastka Barbora Mokošová, strelec Michal Slamka a lukostrelkyňa Denisa Baránková.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk