Najväčší slovenský štafetový beh sa vracia do ulíc Bratislavy

Najväčšie slovenské bežecké štafetové preteky sú po ročnej prestávke opäť na scéne! Už 15. júna sa v Bratislave opäť uskutoční obľúbené podujatie Run & Fun. Siedmy ročník bude mať nového generálneho partnera, skupinu AXA Slovensko a Česká republika.

„Run & Fun sú jedinečné štafetové preteky trojčlenných družstiev, ktoré spájajú ľudí – rodinných príslušníkov, kolegov či kamarátov a vytvárajú tak neopakovateľný bežecký zážitok v trojici. Sme veľmi radi, že sa nám tieto preteky podarilo vrátiť do bratislavských ulíc vďaka podpore nového partnera,“ skonštatoval riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Pätnásteho júna si bežci môžu vybrať, či budú štartovať už o 9.00  v kategórií „Hobby štafiet“ a „Ladies štafiet“ na 3 x 4 km, alebo vybehnú na trať až popoludní o 16.00 h v „Kráľovskej štafete“ na 3 x 8 km, v ktorej bojujú o prvenstvo miešané tímy. V „Hobby štafetách“ štartujú takisto miešané družstvá. Organizátori už tradične nezabúdajú ani na deti. Tie budú súťažiť podľa veku buď na trati 3 x 250 metrov o 11.00 h alebo na 3 x 600 metrov o 11.30 h. Všetci účastníci AXA Run & Fun vrátane detí sa môžu tešiť okrem skvelej atmosféry aj na parádny štartový balíček a v cieli na zaslúženú tímovú medailu.

Registrácia na podujatie bola spustená presne dva mesiace pred samotnými pretekmi 15. apríla 2019 na predpredaj.sk. Štafetový beh sa začína štartom prvého člena, následne odovzdávkou svojmu parťákovi symbolickým tľapnutím ruky, dobeh do cieľa je pre všetkých troch členov štafety spoločný.

„Podujatie má za cieľ nielen prispieť k zdravému životnému štýlu a prekonávaniu seba samého, ale najpodstatnejšia je spolupráca. Lebo spolu dokážeme viac. Na týchto jedinečných pretekoch vládne mimoriadne družná atmosféra, keďže diváci na štarte, v cieli i lemujúci trať a aj tímoví spolubežci povzbudzujúci svojich kolegov k čo najlepším výkonom. Aj preto sa na ňom v minulých ročníkoch zúčastnilo viac ako 500 štafetových tímov a veľké množstvo fanúšikov,“ uviedol Jozef Pukalovič.

(JB, GB)

Text k foto:

Pri odovzdávkach nechýba vzájomné povzbudzovanie sa jednotlivých členov štafiet.

FOTO BE COOL

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk