Triumf Petra Ďuricu v Budapešti v absolútnom osobnom rekorde, na 1500 m sa zlepšil aj Sahajda

Na sobotňajšom atletickom mítingu v Budapešti sa zo slovenských zástupcov presadil Peter Ďurica (Slávia UK Bratislava), ktorý zvíťazil v behu na 1500 m v absolútnom osobnom rekorde 3:52,40 min. Vytrvalec Tibor Sahajda obsadil štvrtú priečku, pričom si zlepšil svoje halové maximum na 3:57,28. Michal Kováč finišoval siedmy (4:03,01) a Denis Fridmanský ôsmy (4:04,78). Pódiové umiestnenie dosiahol v maďarskej metropole aj Milan Haborák ml., keď vo vrhu guľou skončil tretí (15,23). Dorastenec Róbert Ruffíni skočil vo výške mužov 195 cm, čo znamenalo 9. priečku. V kategórii žien klasifikovali Viktóriu Rusnákovú na 3. pozícii v diaľke (516), Mia Fotulová bola šiesta na 60 m prekážok a Dominika Géciová v tej istej disciplíne siedma (9,33). Marek Šoltés vyhral v dorasteneckej súťaži na 60 m prekážok rozbeh (8,36) i finále (8,25) a medzi dorastenkami patrilo Rusnákovej 7. miesto vo finále (9,23), v rozbehu bola druhá (9,26).