Peter Ďurica uspel v Budapešti aj na 3000 m (8:26,51), po sobotňajšom víťazstve na 1500 m (3:52,40 min – abs. os. rekord) úspešne počínal na halovom atletickom mítingu v Budapešti aj počas druhého súťažného dňa.

Peter Ďurica si po sobotňajšom víťazstve na 1500 m (3:52,40 min – abs. os. rekord) úspešne počínal na halovom atletickom mítingu v Budapešti aj počas druhého súťažného dňa. Pretekár Slávie UK Bratislava obsadil v nedeľu na 3000 m druhú priečku výkonom 8:26,51 min, rýchlejší bol len Maďar Levente Szemerei, ktorý ho predstihol o 2,72 s. Michala Kováča (8:44,74) klasifikovali na 4. mieste a Denisa Fridmanského (8:49,91) na 6.mieste. Z kvarteta štartujúcich Slovákov nedokončil preteky Tibor Sahajda.
V maďarskej metropole súťažili v nedeľu aj dve mladé slovenské atlétky. Diana Devaldová vyhrala desiaty beh na 200 m časom 26,20 s a Rebeka Žibritová v ňom bola tretia výkonom 26,78. V konečnom poradí v rámci ženskej dvojstovky skončila Devaldová 11. a Žibritová 17.

Z výsledkov Slovákov:
MUŽI
3000 m: 2. Peter Ďurica 8:26,51, 4. M. Kováč 8:44,74, 6. Fridmanský 8:49,91, Sahajda (všetci SR) nedokončil
ŽENY
200 m: 11. Devaldová 26,20, 17. Žibritová 26,78

ĽUBOŠ BOGDÁNYI

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk