Svojím behom môžete nakŕmiť bojovníkov proti koronakríze

Projekt obedov zadarmo pre policajtov, hasičov aj vojakov, ktorí v prvej línii boja proti koronavírusu strážia hraničné prechody, karanténne zóny a odberné miesta môže odteraz podporiť každý. Stačí, ak sa zaregistruje do niektorého zo série štyroch charitatívnych behov pod názvom #VYBEHAJ S NAMI POMOC.

Symbolické štartovné bude venované práve na podporu projektu, v rámci ktorého sa do konca mája rozdá silovým zložkám približne 14-tisíc obedov zadarmo. Práve vďaka symbolickému príspevku od ľudí bude môcť tento program pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch.

Všetky potrebné informácie možno nájsť na stránke: https://bratislavamarathon.com/web/csob-bratislava-marathon/charitativne-virtualne-behy/.

„Páčila sa nám myšlienka podpory bojovníkov proti vírusu a od začiatku pomáhame pri jej uskutočňovaní. Zároveň sme hľadali spôsob, ako by mohli svoju podporu tomuto projektu vyjadriť aj ďalší ľudia a popri tom aj urobiť niečo pre seba. Preto sme pripravili sériu štyroch behov, na ktoré sa bude môcť prihlásiť každý a pomôcť tak dobrej veci,“ hovorí Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti Be Cool. Ktorá organizuje aj populárny ČSOB Bratislava Marathon.

„Sme veľmi radi, že vznikajú projekty na podporu našej iniciatívy a vďaka podpore ľudí budeme môcť udržať tento projekt pri živote dlhšie,“ pripomína Martin Kováč, predseda správnej rady Nadácie Porfix a predseda predstavenstva rovnomennej spoločnosti.

Na sériu športových behov #VYBEHAJ S NAMI POMOC je možné sa už registrovať. Každý z behov, ktoré sú rozdelené na celý máj, je symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek, pričom behy sú rozdielne aj svojou dĺžkou. Registrácia on-line už je možná, za prvé dva dni sa ešte pred oficiálnym spustením kampane prihlásilo viac ako 150 ľudí. Prihlásiť sa dá na jeden, ale aj viac, prípadne všetky behy.

Behy budú rozčlenené do jednotlivých májových týždňov. Prvý, od 4. do 10. mája, je venovaný vojakom a bežci budú mať za cieľ absolvovať 7 km dlhú trať. Nasledovať bude 10- kilometrový beh pre hasičov a tretí májový týždeň sa beží 12 km pre policajtov. Sériu behov uzavrie v týždni od 25. mája najkratší, iba 5 km dlhý beh pre zdravotníkov.

Ak niekto chce podporiť dobrú vec a zapojiť sa, ale  má obavy, že nezvládne zabehnúť celú súťažnú trať – i tak môže. Jediný rozdiel je v tom, že jeho čas nebude zaradený vo výsledkovej listine.

„Úlohou účastníkov bude počas daného týždňa zabehnúť organizátorom určenú vzdialenosť na ľubovoľnej trati, akú si zvolia, avšak celkové prevýšenie nemôže byť nižšie ako nula,“ vysvetľuje pravidlá súťaže Peter Pukalovič. „Potom svoj čas zaregistrujú do systému, pod svojím štartovýmčíslom, ktoré im bude pridelené. Čas, ako aj vzdialenosť si bude pretekár merať sám prostredníctvom bežeckých hodiniek, alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Dôležité je, aby aplikácia, respektíve záznam z hodiniek bol schopný vygenerovať GPX súbor, ktorý na základe inštrukcií, ktoré pretekár dostane mailom, nahrá do elektronického systému. Verím, že pri charitatívnom podujatí ako je toto, naozaj platí, že každý zúčastnený vyhráva a zároveň chceme bežcov motivovať, aby podali čo najlepší výkon.“

Po týždňoch bez možnosti reálne súťažiť alebo spoločne trénovať to môže byť pre veľa ľudí motivačné. Štartovné pre každý beh si účastníci môžu zvoliť od 3 do 10 eur. Štartovné bude v plnej výške (po odrátaní bankových poplatkov) venované Nadácii Porfix, ktorá vyzbierané peniaze použije na nákup obedov pre silové zložky a zdravotníkov.

(PH, GB)

TERMÍNY BEHOV

I. diel Beháme pre vojakov – 4. 5. – 10. 5. 2020 – 7 km
II. diel Beháme pre hasičov – 11. 5. – 17. 5. 2020 – 10 km
III. diel Beháme pre policajtov – 18. 5. – 24. 5. 2020 – 12 km
IV. diel Beháme pre zdravotníkov – 25. 5. – 31. 5. 2020 – 5 km

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk