Slalomár Beňuš: „Maratón? Niekedy po kariére určite áno!“

Iba dva týždne po záverečných pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome, sa Matej Beňuš aspoň na chvíľu zmenil na atléta. Spoločne so svojim trénerom Matúšom Hujsom sa ako člen klubu Naša atletika postavili na štart majstrovstiev Slovenska v behu na 10 km na ceste, ktoré sa uskutočnili v Prievidzi. A výkonom rozhodne nesklamal, pretože časom 37:06 min. obsadil 41. miesto.


„Musel som zaspomínať ako to funguje na atletických pretekoch. Je to už asi 10 rokov, čo som naposledy takto odštartoval,“ priznal sa vodný slalomár Matej Beňuš, ktorého príprava na majstrovstvá Slovenska trvala iba dva týždne. „Plán bol ísť 36 minút a niečo. Teda dať to pod tých 37 minút. Tesne mi to nevyšlo. Po štarte som si povedal, že sa nesmiem zblázniť a bežať si to svoje. Ale prvý kilometer som dal za 3:23, hoci som chcel bežať okolo 3:40 na kilometer. Ale tempo som si už potom ustrážil,“ vysvetľoval spokojný Beňuš. „Na to, že som netrénoval a mal som naozaj iba dva týždne tréningu to bolo podľa mňa dobré. A najmä na to, že to je úplne iný šport, ako robím ja,“ usmial sa strieborný olympijský medailista.

Poklonu mu zložil aj jeho tréner. „Ono keď si uvedomíme, že Maťo je 85-kilový kus chlapa, ktorý má veľa svalovej hmoty a pritom dokáže zabehnúť takýto skvelý čas, tak je to super,“ povedal Matúš Hujsa, ktorý sa po svojej slalomárskej kariére začal už ako slalomársky tréner rekreačne venovať behu. A v priebehu pár rokov sa vypracoval medzi najlepších slovenských vytrvalcov. V roku 2020 bol dokonca tretí na MMM v Košiciach (2:33:01 h).  Na 42 kilometrov a 195 metrov dlhú trať si v trúfa aj Matej Beňuš. „Maratón? Určite budem niekedy štartovať. Ale až keď dojazdím a budem mať čas na prípravu. Predsa len na ten maratón sa treba trochu lepšie pripraviť ako na tých desať kilometrov,“ dodal Beňuš.

(SAZ)
Foto: SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk