Svetový výkon roka a olympijský limit priniesol Matejovi Tóthovi triumf v hlasovaní v ankete Športovec mesiaca október

Športovcom mesiaca október sa stal olympijský víťaz v chôdzi na 50 km z Ria 2016 Matej Tóth s náskokom 9 hlasov pred cyklistom Petrom Saganom. Hlasujúci ocenili jeho rekordný štvrtý triumf na Dudinskej päťdesiatke 24. októbra, ktorý vyšperkoval svetovým výkonom roka 3:41:15 h a hladkým splnením limitu na OH v Tokiu. Stal sa prvým slovenským atlétom s istou miestenkou na budúcoročné hry.

„Veľmi sa teším. Naposledy sa mi podarilo v ankete o športovca mesiaca zvíťaziť v auguste 2016 po olympiáde v Riu. Je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej olympijskej prípravy. Dúfam, že môj výkon je povzbudenie pre všetkých, že aj napriek reštrikčným opatreniam a rušeniu pretekov sa oplatí makať, lebo po každej búrke vyjde slnko,“ uviedol Matej Tóth.

Anketa o Športovca mesiaca, v ktorej hlasujú členovia mediálnej a edičnej komisie SOŠV, zástupcovia športových redakcií celoslovenských médií a poprední predstavitelia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) sa opätovne obnovila vďaka iniciatíve SOŠV.

NOMINÁCIE: ŠPORTOVEC MESIACA OKTÓBER 2020

● Futbalová reprezentácia Slovenska: za postup do finále baráže o postup na budúcoročné ME vo futbale, keď v semifinále v Bratislave vyhrali na pokutové kopy nad Írskom 4:2.

● Lukáš Matuský (jazdectvo): Za víťazstvo na Veľkej pardubickej steeplechase s Hegnusom, čo sa mu podarilo ako štvrtému slovenskému džokejovi v týchto dostihoch.

● Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie):  za 3. miesto v úvodnom obrovskom slalome nového ročníka Svetového pohárav Söldene.

● Peter Sagan (cyklistika): Za víťaznú 10. etapu, štyri druhé miesta a celkovo druhé miesto v bojoch o cyklaménový dres na 103. ročníku Giro d’Italia.

● Matej Tóth (atletika): Za svetový výkon roka 3:41:15 h, ktorým vyhral Dudinskú päťdesiatku v chôdzi na 50km a zároveň splnil limit pre účasť na OH v Tokiu.

GABRIEL BOGDÁNYI

FOTO MILAN ĎUROCH

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk