ČSOB zimná séria 2020/2021 sa začne netradične virtuálnym Halloweenskym behom

Päť podujatí od novembra do marca, každé spojené s nejakým sviatkom a hlavne viac zábavy, súťaží a rozptýlenia – taká bude ČSOB zimná séria 2020/2021. Tradičný formát zimných prípravných bežeckých podujatí bude túto zimu mierne zmenený. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a prijaté obmedzenia sa prvé dve podujatia v novembri a decembri uskutočnia vo forme virtuálnych pretekov. Bežci si budú môcť vybrať buď 5 alebo 10-kilometrovú trať, pre deti sú pripravené vzdialenosti 500 a 1000 m.

„Napriek okolnostiam, ktoré aktuálne športovaniu veľmi neprajú, chceme udržať našich bežeckých fanúšikov v pohybe a súčasne ich aj netradičnou formou súťažne namotivovať. Najväčšia novinka tohtoročnej ČSOB zimnej série je, že na každej akcii – každá bude mať svoju špeciálnu grafiku – získajú medailu všetci účastníci. Hneď prvá bude netradičná – halloweenská. Náš cieľ je ľudí rozhýbať, udržať pri športovaní, aby sa dobre zabavili, odreagovali a urobili niečo pre svoje zdravie a kondíciu. Len tak sa nám spoločne podarí prekonať toto obdobie,“ zdôraznil riaditeľ ČSOB zimnej série Jozef Pukalovič.

Vo virtuálnej časti série si každý môže vybrať nielen svoju obľúbenú trať, ale aj deň a hodinu, kedy pobeží. Na zaradenie do výsledkovej listiny stačí potom nahrať svoj výsledok do časomerného systému (treba si stiahnuť GPX súbor).

Organizátori si na každú akciu pripravili jedinečnú grafiku, každá akcia bude mať špeciálnu medailu, on-line štartové číslo, on-line diplom a pri každom podujatí si bežci môžu zakúpiť aj unikátne funkčné eventové tričko Alpine-Pro za 15 eur. Štartovné je 10 eur pre dospelých a 5 eur pre deti. Ďalšia veľká novinka je, že každý diel série bude mať aj charitatívny rozmer. Bude sa pomáhať vždy určitej vybranej skupine – v prvej edícii to budú učitelia telesnej výchovy a športoví tréneri, ktorí neustále motivujú deti k pohybovým aktivitám. Medaily sa budú zasielať po skončení podujatia poštou. Najrýchlejší traja bežci a bežkyne v absolútnom poradí na 5 i 10 km a takisto aj najrýchlejší v jednotlivých vekových kategóriách dostanú vecné ceny – krásne eventové tričká.

(JP)

Termíny podujatí ČSOB zimnej série 2020/2021:

november – Halloweenská edícia (7. – 15. 11. 2020)

december – Mikulášska edícia (5. – 6. 12. 2020)

január 2021 – Trojkráľová edícia (predbežný termín 9. 1. 2021)

február 2021 – Valentínska edícia (predbežný termín 13. 2. 2021)

marec 2021 – MDŽ edícia (predbežný termín (6. 3. 2021)

Viac informácií o ČSOB zimnej sérii nájdete na webe www.bratislavamarathon.com.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk