TOPOĽČIANKY: 4. ročník podujatia Chateau Run Topolčianky
Muži (absolútne poradie, 16 km): 1. Gabriel Švajda (Danube Runners) 58:26 min, 2. Matúš Kovalčík (BMSC) 1:00:19, 3. Miroslav Murgaš 1:01:14.
Ženy (absolútne poradie, 16 km): 1. Zuzana Bibzová (Pohodová streda) 1:10:52 h, 2. Martina Burzová (Lesky’s runners) 1:11:28, 3. Martina Bellušová (ŠK Kriváň Liptovský Mikuláš) 1:13:49.
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Tomáš Benko (ŠK Achilles Handlová) 30:08, 2. Ján Dömény (Adidas Runners Bratislava) 30:12, 3. Matúš Lunter (3klub Šamorín) 30:19.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Mária Hiklová (Bratislava) 36:06 min, 2. Angelika Béberová (Húrky ZM) 37:02, 3. Lenka Tavačová (Žilina) 37:22.
BRATISLAVA-DÚBRAVKA: Cross polmaratón Devínsky ríbezlák
Muži (absolútne poradie, 21 km, prevýšenie 830 m): 1. Marián Priadka (Slovak Ultra Trail Team/Salomon/Suunto) 1:31:21 h, 2. Martin Halász (RunningPro&Compressport Slovakia) 1:36:02, 3. Jozef Čurlej (O5 BK Furča Košice) 1:37:42.
Ženy (absolútne poradie, 21 km, prevýšenie 830 m): 1. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 1:52:45 h, 2. Kristína Guttmannová (HybajHore) 1:53:30, 3. Lucia Zacharová (Banská Bystrica) 2:03:54.
MARTIN: 9. ročník Behu na Martina v Martine so ski Martinkami
Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Robin Bučo 9:00,05 min, 2. Lukáš Kubička (obaja AK ZŤS Martin) 9:09,86, 3. Juraj Káčer 9:21,76.
Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 10:16,61 min, 2. Christina Forsberg (Kompas klub Košice) 11:04,87, 3. Nikola Maťková (ŠKP Martin) 11:31,29.
TOPOĽČANY: Topoľčianska bežecká liga 2019 – 12.kolo
Muži (absolútne poradie, 1,609 km): 1. Filip Benďák 5:20 min, 2. Jozef Trsťan 5:22, 3. Denis Bolla 5:33.
Ženy (absolútne poradie, 1,609 km): 1. Timea Jordová 6:18, 2. Jana Seidlová 6:38, 3. Simona Seidlová 6:39.
VEĽKÉ UHERCE: 8. ročník Večerného behu obcou Veľké Uherce
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Rastislav Kalina (MK Rajec) 24:51 min, 2. Martin Turček (Beh cez Plešovicu) 24:51, 3. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 25:00.
Ženy (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Silvia Valová (AK ZVP Lučatín) 12:09 min, 2. Katarína Balážová (Xrunners) 14:16, 3. Lenka Lomnická (ŠK Achilles Handlová) 14:30.
ZAMUTOV: 10. ročník Slaňaki Cupu – Beh do vrchu Dubník
Muži (absolútne poradie, 11,2 km, prevýšenie 600 m): 1. Jaroslav Szabo (TJ Obal servis Košice) 47:22 min, 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 50:37, 3. Roman Bak (Sparťan Patriot Vranov) 53:24.
Ženy (absolútne poradie, 11,2 km, prevýšenie 600 m): 1. Monika Chovanová (Bežecký klub Dolný Kubín) 1:00:12 h, 2. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 1:02:16, 3. Natália Ondusková (Lužani pri Topli) 1:02:46.
RYBNÍK: 9. ročník Rybníckej desiatky a päťky
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) 33:21 min, 2. Jakub Mészáros (Levice) 34:21, 3. Jakub Šiko (AC Stavbár Nitra) 34:27.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 38:05 min, 2. Lucia Pivarčiová (ŠK Atóm Levice) 38:57, 3. Veronika Bagolová (Rybník) 46:00.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 18:03 min, 2. Boris Bátovský (ŠK Atléti BS) 18:04, 3. Patrik Koči (Partizánske) 18:29.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Jana Mácsaiová (DSA Vieto Levice) 18:55, 2. Nikol Pivarčiová 20:55, 3. Paulína Haulíková (obe ŠK Atóm Levice) 21:49.
FERČEKOVCE: 11. ročník Ferčekovskej desiatky
Muži (absolútne poradie, 10. km): 1. Marián Zimmermann (Pro body) 35:36 min, 2. Vladimír Majerčák (Jogy team Harichovce) 36:25, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 36:45.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Michaela Kucháriková (ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová) 20:45 min, 2. Zuzana Jančiová (Moji ľudia Černová) 22:07, 3. Zuzana Zeleňáková (Košice) 22:46.
HERMANOVCE: 4. ročník Hermanovskej desiatky
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Kornel Biringer (Prešov) 35:32 min, 2. Filip Čižmár (TJ Obal servis Košice) 36:23, 3. Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen) 36:33.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Simona Čonková (MARAS team) 44:10 min, 2. Veronika Grucová (Leviafit Levoča) 45:30, 3. Alena Farkašová (AC Michalovce) 46:18.
KYSAK: 5. ročník behu Na Kysacký hrad a ešte ďalej
Muži (absolútne poradie, 5 km, prevýšenie 270 m): 1. Michal Lami (all4Run Košice) 24:01 min, 2. Milan Plevák (BK Lysá pod Makytou) 25:28, 3. Michal Porubčan (KOB Kysak) 25:40.
Ženy (absolútne poradie, 5 km, prevýšenie 270 m): 1. Katarína Lamiová (all4Run Košice) 30:37 min, 2. Jana Slámová (ATU Košice) 33:41, 3. Veronika Hnatová (Active life Košice) 34:44.
TURČIANSKE TEPLICE: Beh na Čremošnianske lazy
Muži (absolútne poradie, 5,35 km, prevýšenie 260 m): 1. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 22:59 min, 2. Juraj Káčer (Žilina) 24:01, 3. Martin Blahušiak (Belá-Dulice) 24:03.
Ženy (absolútne poradie, 5,35 km, prevýšenie 260 m): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 25:52 min, 2. Veronika Platková (Martin) 28:07, 3. Nikola Maťková (BS Tatran Turany) 29:26.
(LB)
Texty k foto:
Silvia Valová vyhrala beh žien na 3,5 km v rámci 8. ročníka Večerného behu obcou Veľké Uherce.
FOTO ARCHÍV SAZ