Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: 7. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju

Absolútne poradie (bez rozdielu kategórii, 345 km): 1. Why not! 23:40:48 h, 2. AŠK Fénix Bratislava 24:49:09, 3. Ružomberok v pohybe 24:54:14.

Kategória all (9 až 12-členné tímy, 345 km): 1. Why not! 23:40:48 h, 2. Ružomberok v pohybe 24:54:14, 3. Schaeffler team 1 25:16:32.

Ženy (9 až 12-členné tímy, 345 km): 1. Sheruns 29:07:48 h, 2. Active Life Košice Women 29:52:53, 3. IT Girls 29:59:33.

Mix (9 až 12-členné tímy, 345 km): 1. AŠK Fénix Bratislava 24:49:09 h, 2. Craft – Behame.sk 25:31:33, 3. AK Tlmače 27:26:55.

Ultra (6-členné tímy, 345 km): 1. BK Steel Košice 26:12:20 h, 2. Rebel Team 28:15:07, 3. Haľafatka 28:42:32.

BLATNICA: 42. ročník Behu Gaderskou dolinou

Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Robin Bučo (AK ZŤS Martin) 52:21 min, 2. Jakub Mészáros (Shopa Hont) 55:12, 3. Ján Néger (ŠKP Martin) 55:29.

Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Ivea Furáková (Svetielko nádeje Zvolen) 1:01:11 h, 2. Anna Zvarová (Svetielko nádeje B. Bystrica) 1:04:36, 3. Veronika Platková (BKJ Gabčíka) 1:05:18.

HURBANOVO: Hurbanovský beh šampiónov

Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Imrich Magyar 47:25 min, 2. Boris Habrda (obaja AC Nové Zámky) 49:00, 3. Andrej Petrovics (Čata) 49:48.

Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 53:49 min, 2. Jana Genčurová (bernohy.sk) 57:56, 3. Martina Šramková (Novozámocká bežecká komunita) 59:52.

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Gabriel Boros (Hasiči Nové Zámky) 30:42 min, 2. Benjamin Hajtman (Hurbanovo) 35:32, 3. Róbert Tucsok (Moča) 35:46.

Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 31:34 min, 2. Diana Spiššáková 36:00, 3. Sylvia Behúlová (Golianovo) 38:47.

Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Róbert Miskolczi (AC Nové Zámky) 16:10, 2. Adam Klbik (BK Duslo Šaľa) 16:27, 3. Richard Bugáň 16:38.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Angelika Béberová (Húrky ZM) 18:36 min, 2. Eva Simonicsová (Nesvady) 22:14, 3. Kristína Kuželová (SzP) 23:08.

Štafety (absolútne poradie, 6+6 km): 1. Dárius Major, Pavol Belovič (AK Tvrdošovce) 52:15 mi, 2. Dominika Uday, Juraj Uday (Hurbanovský beh šampiónov) 1:07:39, 3. Iveta Szabóová, Marek Ostružlík (Smile) 1:10:44.

BREZNO: 7. ročník Behu nočným Breznom

Muži (absolútne poradie, 7,4 km): 1. Peter Ďurica (Run For Fun) 24:03 min, 2. Dušan Krajčovič (Okolo stromu o. z.) 24:24, 3. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 24:25,… 11. Vratislav Greško (Čím skôr tým prv) 28:49.

Ženy (absolútne poradie, 7,4 km): 1. Barbora Šimonová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 28:24 min, 2. Vladimíra Šnejtová 28:54, 3. Miroslava Liptáková (AK Danica Zvolen) 28:58.

PIEŠŤANY: 6. ročník Night City Run

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Štefanka 34:51 min, 2. Peter Mikoláš (behame.sk) 36:18, 3. Radoslav Kopčan (Bánovce nad Bebravou) 36:21.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lenka Tavačová (Žilina) 45:27 min, 2. Terézia Beitlová (POmajbo team) 45:51, 3. Radka Brejlová (ČR) 46:13.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Jozef Repčík (Funny athletics Piešťany) 17:07 min, 2. Martin Turček (Beh cez Plešovicu Krásno) 17:29, 3. Peter Jančovič (Piešťany) 17:57.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Miroslava Lehocká (veteRUNi PB) 22:21 min, 2. Katarína Hadbavná (Dopravoprojekt Run Team) 22:59, 3. Martina Vachová (adidas runners Bratislava) 23:05.

KOŠICE: 12. ročník Jazerného maratónu

Muži (absolútne poradie, 42,195 km): 1. Marek Kolarčík (Bekele) 3:06:50 h, 2. Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen) 3:11:23, 3. Daniel Tabačko (Bekele) 3:13:07.

Ženy (absolútne poradie, 42,195 km): 1. Ivana Butoracová (MTC Vyšná Šebastová) 3:40:38 h, 2. Eva Čurlejová (O5 BK Furča) 3:44:07, 3. Eva Marková (BK Steel Košice) 4:08:50.

BIELY POTOK: 44. ročník Belanskej pätnástky

Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Emil Drabik 50:06,9 min, 2. Kornel Biringer (Leviafit Levoča) 51:53,6, 3. Miroslav Gad (ŠK Copy-servis Liptovský Mikuláš) 53:23,8.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jan Wydra (Poľ.) 33:52,7 min, 2. Vladimír Porubiak (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 36:55,7, 3. Roman Hollóši (Zvolen) 37:59,9.

Ženy (absolútne poradie, 5,3 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje Zvolen) 20:50,8 min, 2. Iveta Vastušková (Poprad) 23:30,6, 3. Zuzana Šinaľová 23:33,3.

PREŠOV: 13. ročník Prešovskej horskej pätnástky

Muži (absolútne poradie, 15 km, prevýšenie 420 m): 1. Michal Ivančo (ŠK Banské) 1:04:59,9 h, 2. Erik Seman (Mamka Zlatka) 1:05:49,6, 3. Juraj Hvizdoš (Ordzovany) 1:06:37,4.

Ženy (absolútne poradie, 15 km, prevýšenie 420 m): 1. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 1:17:39,3 h, 2. Zuzana Daňková (BK ZasRun) 1:21:45,8, 3. Tímea Hoborová (Košice) 1:23:06,1.

BREZOV: 6. ročník Brezovského behu zdravia

Muži (absolútne poradie, 8,8 km): 1. Filip Čižmár 33:47,64 min, 2. Michal Turcovský 36:50,25, 3. Marián Šima 38:24,25.

Ženy (absolútne poradie, 8,8 km): 1. Anna Sulkowská 43:19,35 min, 2. Martina Stašová 45:16,66, 3. Albzieta Sulkowská 45:24,21.

Muži (absolútne poradie, 4,36 km): 1. Ján Jurko 15:59,90 min.

Ženy (absolútne poradie, 4,36 km): 1. Džesika Stojanovová 23:47,11.

TRI STUDNIČKY: 6. ročník Tatranskej šelmy ultra

Muži (absolútne poradie, 50 km, prevýšenie 3000 m): 1. Antonín Semerád (ČR) 5:52:59 h, 2. Patrik Milata (ETOS Slovakia) 5:53:38, 3. Matěj Kubina (ČR) 6:03:15.

Ženy (absolútne poradie, 50 km, prevýšenie 3000 m): 1. Marcela Vašínová (ČR) 6:29:37 h, 2. Agnieszka Krowicka (Poľ.) 7:20:39, 3. Hana Holoubková (ČR) 7:23:42.

RADOŠOVCE: 12. ročník Behu k Radošovským vinohradom

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Ondrovič (AC Malacky) 33:39,27 min, 2. Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) 34:39,58, 3. Petr Buček (ČR) 36:11,78.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Okruhlicová (Nezávislosť Bratislava) 50:27,9 min, 2. Lenka Gejdošová (ČR) 59:25,43.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Miroslava Zíšková (ŠK Jablonica) 20:56,34 min, 2. Mária Ullerová (Studienka) 21:18,84, 3. Marta Durnová (ČR) 21:36,78.

(LB)

Text k foto:

Slovenský rekordér na 800 m vonku aj v hale Jozef Repčík, ktorý vlani ukončil kariéru, vyhral beh na 5 km na 6. Ročníku Night City Run v Piešťanoch.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk