Najkrajší beh na Slovensku pobežia ženy a dievčatá už o necelý mesiac

Už o necelý mesiac zaplnia bratislavské ulice tisícky krásnych behajúcich dievčat a žien. V rámci najkrajšieho a najmasovejšieho ženského behu na Slovensku i v jeho 8. ročníku organizátori počítajú opäť s nárastom počtu účastníčok. Mesiac pred štartom bolo zaregistrovaných na dm ženský beh v Bratislave už 1616 žien.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič: „Bežkyne sú pre nás špecifickou skupinou, ktorá nám počtom stále rastie. Aj v tomto roku očakávame ďalší prírastok, preto sme navýšili kapacitný limit na 4000 účastníčok. Ženy jedna druhú navzájom motivujú k aktivite a pri behu to nie je výnimka. Preto sme minulý rok vytvorili samostatnú kategóriu v rámci 4-kilometrového behu s názvom Beh mamy s dcérou. Tá sa ihneď stala obľúbenou a my sme mohli sledovať nádherné momenty plné emócií. Veríme, že tento rok sa bude opäť na čo pozerať.“

Motivovať k behaniu a účasti na dm ženskom behu sa organizátori rozhodli prostredníctvom „Running Angels“. Koncept tohtoročnej kampane s hashtagom #ajjasomrunningangel vysvetľuje Peter Pukalovič: „Behanie je fenomén dnešnej doby. Pomáha ľudom zdravotne, ale čoraz častejšie ľudia behajú, aby si upevnili psychickú vyrovnanosti a pohodu. Čo lepšie dokáže vyčistiť hlavu ako obutie tenisiek a beh? Behať môžete naozaj všade. Túto teóriu nám potvrdzuje prax a aj naše „Running Angels“. Tohtoročnú kampaň sme postavili na (ne)obyčajných ženách, ktoré aj napriek svojim rôznorodým povolaniam spája práve beh.“

Ôsmy ročník tak dostal svojich osem „behajúcich anjelov“, ktorých príklady sú veľká motivácia nielen pre ženy. Sú to bežkyne, ktoré majú úspešnú kariéru, majú rodiny, radosti a starosti a beh je vec, ktorá ich napriek rozdielnemu veku a rozdielnym životným osudom všetky spája.

Running Angels sú: JUDr. Mária Adamečková – sudkyňa na OS v Bratislave, Monika Kolčáková – majiteľka a riaditeľka tlačiarní,  Zuzana Fornadeľová – policajtka na KR PZ v Bratislave, Jaroslava Lukačovičová – prezidentka účtovníckej asociácie, Jeanette Borhyová – Miss Universe Slovakia 2013, Miriama Blahušiaková – prodekanka EU v Bratislave, Romana Komarňanská – trénerka, bežkyňa, Nelly Opalková – študentka diplomacie. Ich príbehy, ako a prečo sa beh stal ich vášňou, budú uverejnené v on-line Bratislava Marathon Magazíne.

„Nie je náhoda, že podporujeme práve také športové podujatie, ako je dm ženský beh. Pravidelný pohyb a šport značne prispievajú k nášmu zdraviu a pohode, pričom práve krása a zdravie sú v dm ťažiskové témy. Preto veríme, že sa nám aj tento rok podarí pokoriť hranicu registrovaných bežkýň, ktoré sa v sobotu 14. septembra postavia na štart a užijú si príjemný deň plný zážitkov,” povedal Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

Registrovať na 8. Ročník dm ženského behu sa môžete na: http://bit.ly/dmZenskyBeh

Všetky informácie o dm ženskom behu 2019 nájdete na: https://www.dm-zenskybeh.sk/

(JB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk