Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

POVAŽSKÁ BYSTRICA: 3. ročník Zimného behu Považskou Bystricou

Muži (absolútne poradie, 5,7 km): 1. Roman Vajs (BBtrener.sk/mintal.sk) 18:50 min, 2. Tomáš Michalec (Predmier) 19:08, 3. Jozef Nevedel (MKŠS Kysucké Nové Mesto) 19:25.

Ženy (absolútne poradie, 5,7 km): 1. Nina Howorka (Slávia UK Bratislava) 23:39 min, 2. Iva Gajdošíková (Bytča) 23:57, 3. Veronika Siebeltová (ČR) 24:09.

Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Peter Szabo (Trenč. Teplá) 1:35:07 h.

Ženy (absolútne poradie, polmaratón): 1. Mária Šebáková (P. Bystrica) 2:05:45 h.

VEĽKÉ VOZOKANY: 24. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 9,12 km): 1. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 31:01 min, 2. Gabriel Švajda (adidas runners) 31:22, 3. Jakub Mészáros (Levice) 32:41.

Ženy (absolútne poradie, 9,12 km): 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 34:53 min, 2. Petra Fašungová (Rm Sport Team) 36:20, 3. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 39:14.

Muži (absolútne poradie, 4,56 km): 1. Adam Čardáš (ŠK Atóm Levice) 18:10 min.

Ženy (absolútne poradie, 4,56 km): 1. Martina Kukučková (TK Tribeč) 21:26 min.

DUBNICA NAD VÁHOM: 24. ročník Silvestrovského behu na tartane a Memoriál Pavla Rajca

Muži (absolútne poradie, 5000 m): 1. Jozef Bubeník (MKŠS Kysucké Nové Mesto) 15:35,74 min, 2. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica) 16:10,02, 3. Tomáš Podpera (Bikeacademy) 16:49,05.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica) 18:44,33 min, 2. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica) 19:21,36, 3. Sylvia Šebestian (BK J. Gabčíka Žilina) 19:29,67.

PIEŠŤANY: 53. ročník Silvestrovského behu medzi mostami

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Dominik Černý (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 35:36 min, 2. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 35:49, 3. Peter Žáčik (SMTA Nitra) 36:17.

Muži (absolútne poradie, 5 km/furmanský beh): 1. Matúš Babulík (Slávia STU Bratislava) 17:40 min, 2. Jozef Repčík (Funny Athletics) 17:49, 3. Jakub Gomola (TJ Družba Piešťany) 18:48.

Ženy (absolútne poradie, 2,5 km): 1. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 9:23 min, 2. Anita Stachová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 9:27, 3. Lýdia Drahovská (3NT Bratislava) 9:34.

Štafeta (absolútne poradie, 2 x 2,5 km): 1. behame.sk (Henrich Pršek, Štefan Hupko) 18:48 min.

DOLNÉ OREŠANY: 47. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Medard Féder (AŠK Pezinok) 24:31 min, 2. Martin Halász (RunningPro&CompressportSK) 25:22, 3. Matúš Šimo (Sokol Pezinok) 26:07.

Ženy (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 28:38 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojnčky) 30:34, 3. Karolína Takáčová (Slávia STU Bratislava) 32:30.

PREŠOV: 33. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 22:43,6 min, 2. Emil Fučo (Ľubotice) 23:20,7, 3. Adam Tomeček (TJ Obal servis Košice) 23:30,6.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Slávka Pavúková (Proč) 27:42,9, 2. Jarmila Vitovičová (Prešov) 28:18,0, 3. Ivana Butoracová (MTC Vyšná Šebastová) 29:00,5.

BRATISLAVA: 30. ročník Silvestrovského behu cez bratislavské mosty

Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 34:42 min, 2. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava/Run For Fun) 35:29, 3. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 36:18.

Ženy (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Elena Dušková (Inter SC Bratislava/behame.sk) 40:16 min, 2. Diana Tešovičová (Procycling) 42:13, 3. Ivana Záškvarová (Adidas Runners Bratislava) 42:57.

HOROVCE: 35. ročník silvestrovského behu Horovská desiatka

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice/Magneti Marelli) 32:57 min, 2. Vladimír Čerep 34:01, 3. Dominik Sopko (obaja TJ Obal servis Košice) 34:12.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Veronika Platková (cyklocentrum.eu) 41:29 min, 2. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 42:00, 3. Alena Farkašová (AC Michalovce) 42:39.

NITRA: 31. ročník Zoborského silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 3,86 km): 1. Peter Ursíny (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 17:20 min – traťový rekord, 2. Imrich Magyar (Bešeňov) 17:34, 3. Pavol Žáčik (SMTA Nitra) 18:06.

Ženy (absolútne poradie, 3,86 km): 1. Soňa Krnáčová (BK Pyxida Čierne Kľačany) 22:44 min, 2. Lýdia Drahovská (Piešťany) 22:55, 3. Veronika Bakalárová (Trenčín) 23:15.

HUMENNÉ: 38. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 17:44 min, 2. Martin Nemec (Jantex) 17:59, 3. Ján Fedorko (Humenné) 18:06.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Sandra Ivanková (KOB Akademik TU Košice) 21:42 min, 2. Ivana Švigárová (Humenné) 22:53, 3. Bianka Polovková (1. AKA Humenné) 25:29.

SENICA: 33. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Jakub Kopiar (AC Malacky) 25:54,93 min, 2. Ondrej Marenčík (AK Junior Holíč) 26:27,37, 3. Pavel Šedík (ČR) 26:30,40.

Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Mária Jakubová 41:19,55 min, 2. Marcela Blažková 42:54,08, 3. Júlia Kittová (všetky Senica) 43:59,52.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Kristiina Mäki (ČR) 14:17,08 min, 2. Maria Truissard (AK Junior Holíč) 16:59,62, 3. Zuzana Švejdová (Borský Svätý Jur) 17:49,62.

TRNAVA: 32. ročník Trnavského novoročného behu a zároveň Memoriálu Ladislava Kmeča

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Lukáš Záhorec (bernohy.sk) 19:52,6 min, 2. Medard Féder (AŠK Pezinok) 19:59,2, 3. Miroslav Šimlaštík (AŠK Slávia Trnava) 20:54,3.

Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Renáta Šikulová (ŠTK Pezinok) 22:40,3 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 23:35,9, 3. Katarína Majerčáková (Yogi team Trnava) 25:00,3.

(LB)

Text k foto:

Jozef Urban vyhral 35. ročník Horovskej desiatky.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk