Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

TLMAČE: 36. ročník Tlmačského polmaratónu

Muži (absolútne poradie, polmaratón, 21,1 km): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners) 1:11:16 h – osobný rekord, 2. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS b. Štiavnica) 1:15:00, 3. Tadeáš Fazekaš (ŠK Atóm Levice) 1:16:48.

Ženy (absolútne poradie, polmaratón, 21,1 km): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 1:28:32 h, 2. Monika Kováčová (ŠK Atóm Levice) 1:35:13, 3. Daniela Havranová (AK Tlmače) 1:42:04.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Pavuk (Aquasport Levice) 35:09 min, 2. Ivan Došek (AK Tlmače) 38:02, 3. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 38:12.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Eva Kolárovská (Spartak Komárno) 48:54 min, 2. Hana Laktišová 51:26, 3. Andronika Marková 51:59.

BUDČA: Beh oslobodenia obce Budča

Muži (absolútne poradie, 8,4 km, prevýšenie 232 metrov): 1. Matej Schieber (Run for Fun Bratislava) 29:56 min, 2. Jakub Beňo (Partizáni Adventure) 30:02, 3. Henrich Hasch (Slovalco Žiar nad Hronom) 32:13.

Ženy (absolútne poradie, 8,4 km, prevýšenie 232 metrov): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 34:40 min, 2. Miroslava Liptáková (AK Danica Zvolen) 35:59, 3. Nikola Sibylová (ViVO Detva) 38:10.

SEREĎ: 36. ročník Seredského behu

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 32:33,50 min, 2. Matúš Kompas (AO Šaľa) 35:23,00, 3. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 35:51,80.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 41:11,00 min, 2. Alexandra Pastieriková (AK Bojničky) 44:11,70, 3. Jana Genčurová (bernohy.sk) 44:37,50.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Róbert Tomovič (Senec) 18:41,00 min, 2. Martin Vaško (AK Bojničky) 18:51,50, 3. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 18:58,60.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 21:13,00 min, 2. Nikola Vajglová (PROefekt) 21:43,80, 3. Miriam Gágoriková (D-Racing.sk) 23:12,30.

BRATISLAVA/DEVÍN: Less Waste Run 2019

Muži (absolútne poradie, 13 km): 1. Peter Fijalka (p’art of heart) 53:49 min, 2. Michal Královič 54:00, 3. Mihal Šulja 54:22.

Ženy (absolútne poradie, 13 km): 1. Michaela Sasváriová 59:33 min, 2. Petra Laky (budem-fit.sk) 1:00:44 h, 3. Kristína Hudeková (Work Less Ride More) 1:01:00.

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Richard Orawetz 22:28 min, 2. Matej Švec (Dynatech.sk) 22:58, 3. Kristián Göcze (Run For Fun) 24:52.

Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Alexandra Karniková (#niesomknedlasomtorta) 28:37 min, 2. Emília Véghová (Želiezovce) 28:45, 3. Silvia Blahušiaková (Bétim) 29:25.

BARDEJOV: 1. ročník Horského behu a Kúpeľná sedmička

Muži (absolútne poradie, krosový polmaratón, 22 km, prevýšenie 1000 m): 1. Michal Lami (All4Run Košice) 1:53:29 h, 2. Peter Gutt (Bardejov)1:59:03, 3. Branislav Kmec (Kormany) 2:01:09.

Ženy (absolútne poradie, krosový polmaratón, 22 km, prevýšenie 1000 m): 1. Antónia Kožušková (Čergov Run) 2:23:21 h, 2. Iveta Urbanová (Košice) 2:32:47, 3. Katarína Dancáková (MARAS team) 2:35:27.

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Marcin Wielosik (Poľ./Visegrad Maraton Rytro) 28:40,9 min.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Martina Stašová (Spider Porúbka) 36:59,4 min.

TULČÍK: 15. ročník Májového behu Tulčíkom

Muži (absolútne poradie, 8,3 km): 1. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 28:18 min, 2. Ľuboš Hudák (Stará Ľubovňa) 28:24, 3. Emil Fučo (Sokol Ľubotice) 28:26.

Ženy (absolútne poradie, 8,3 km): 1. Lucia Iľková (VTJ VK Prešov) 35:39 min, 2. Simona Čonková (MARAS team) 37:27, 3. Martina Stašová (Spider Porúbka) 38:11.

PODHRADIE: Ruin Run

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Andrej Sarvaš (Skialp klub Piešťany) 40:54 min, 2. Martin Turček (obec Krásno) 41:53, 3. Michal Chudý (TBK TORA) 42:42.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Valková (Topoľčany) 53:12, 2. Katarína Mazáňová (Topoľčany) 57:43, 3. Zuzana Gavaldová (Bánovce nad Bebravou) 1:00:16.

BOŠÁCA-ZABUDIŠOVÁ: Beh Zabudišovou

Muži (absolútne poradie, 5,3 km): 1. Tomáš Podpera (bikeacademy.sk) 20:41 min, 2. Radoslav Rehora (LottoJumbo Dolné Srnie) 24:12, 3. Peter Kačic (Nové Mesto nad Váhom Pwg) 24:23.

Ženy (absolútne poradie, 5,3 km): 1. Ľubica Toporová (ŠK pre Radosť) 25:31 min, 2. Andrea Borovská (ŠK Bradlan Brezová) 27:01, 3. Zuzana Epperson (Púchov) 29:28.

TURČIANSKE KĽAČANY: 24. ročník Behu na Kľačiansku Maguru

Muži (absolútne poradie, 4 km, prevýšenie 720 m): 1. Marcin Rzeszotko (Poľ.) 27:03 min, 2. Marek Litvaj (BS Tatran Turany) 29:03, 3. Randy Hric (Scott Geo Sport) 29:25.

Ženy (absolútne poradie, 4 km, prevýšenie 720 m): 1. Rebeka Rizmanová (Martin) 33:53 min, 2. Daniela Reksová (Dohňany) 36:49, 3. Katarzyna Fraczystová (Poľ.) 38:04.

RUŽOMBEROK: 2. ročník Bežecké kritérium na ZŠ Zarevúca

Muži (absolútne poradie, 4050 m): 1. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 12:21,1 min, 2. Filip Sirota 13:01,2, 3. Martin Hatala (Moji ľudia Černová) 13:19,0.

Ženy (absolútne poradie, 3360 m): 1. Linda Hanulová (Ružomberok v pohybe) 12:51,9 min, 2. Júlia Osadská (STG Ružomberok) 15:19,9, 3. Henrieta Jančeková (Ružomberok) 15:27,8.

ZEMIANSKE KOSTOĽANY: 4. ročník Memoriálu kapitána Weinholda

Muži (absolútne poradie, 11 km): 1. Tomáš Benko 41:53 min, 2. Vladimír Kováč 43:05, 3. Štefan Kubálek (všetci ŠK Achilles Handlová) 45:09.

Ženy (absolútne poradie, 11 km): 1. Katarína Gundová (Kamenec pod Vtáčnikom) 48:42 min, 2. Lucia Vagáňová (Prievidza) 54:28, 3. Marta Gatialová Šagátová 55:06

STARÝ SMOKOVEC: 4. ročník City Trail

Muži (absolútne poradie, 16 km): 1. Pavol Orolin (RaidLight/Bežecký klub Poprad) 59:34,75 min, 2. Tomáš Griger (Tatragoat Slovakia) 1:02:02,04, 3. Martin Bálint (BehamSrdcom.sk) 1:02:14,11.

Ženy (absolútne poradie, 16 km): 1. Tímea Mihoková (Bežecký klub Poprad) 1:12:14,49 h, 2. Slavomíra Uličná (STG Krompachy) 1:20:59,19, 3. Andrea Grendová 1:23:54,87.

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 30:12,71 min, 2. Ľubomír Griger (Team Griger) 30:32,66, 3. Štefan Bachratý (Tri Tatry Triathlon Team, Davorin.sk) 30:42,90.

Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Jarmila Fajtová (Tatranské zvery) 39:57,05 min, 2. Jiřina Šerfelová (ŠK Štrba) 42:49,85, 3. Janka Hirnerová (Eleven running team) 43:07,44.

Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Martin Michalik (BehamSrdcom.sk) 16:28,78.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Kristína Špitková 18:13,15.

KOŠICE: 6. ročník Magneti Marelli Beh v ZOO Košice

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Jozef Urban (Magneti Marelli) 20:37,5 min, 2. Emil Henček (TJ Obalservis Košice) 23:17,5, 3. Viliam Novický (MARAS team) 23:32,3.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 26:54,1 min, 2. Andrea Hudáková (Active life Košice) 28:01,9, 3. Barbora Nemcová (TJ Obal servis Košice) 28:33,4.

TRENČÍN: 5. ročník Trenčianskej bežeckej CEMMAC ligy – 2. kolo

Muži (absolútne poradie, 7,2 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 28:17,18 min, 2. Martin Oláš (Dubnica nad Váhom) 29:46,13, 3. Milan Makiš (Trenčín) 30:05,42.

Ženy (absolútne poradie, 7,2 km): 1. Iveta Hulvátová (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 32:51,86, 2. Jitka Hudáková (Ďurikam Team Trenčín) 34:02,22, 3. Veronika Bakalárová (Mníchova Lehota) 35:12,88.

BRATISLAVA: Beh 2 míle Bratislava – 5. kolo

Muži (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Jakub Kopiar 9:51,96 min, 2. Taras Ivaniuta 10:35,84 min, 3. Peter Ambrus 10:44,77.

Ženy (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Mária Danečková 12:12,93 min, 2. Zuzana Švejdová 12:42,30, 3. Tamara Hromadová 13:23,08.

(LB)

Text k foto:

Niekdajší majster SR v maratóne Gabriel Švajda si v Tlmačoch zlepšil polmaratónsky osobný rekord o 4 sekundy na 1:11:16, od va týždne beží polmaratón v rakúskom Salzburgu.

FOTO ARCHÍV (gš)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk