SUMÁR VÝSLEDKOV TERÉNNYCH A CESTNÝCH BEHOV ORGANIZOVANÝCH NA SLOVENSKU

ČADCA: Kysucký maratón
Muži (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Rastislav Kalina (Maratón klub Rajec) 2:45:08 h, 2. Ján Červeň (Bežecký klub Dolný Kubín) 2:49:09, 3. Henrich Weichpart (individuálny člen SAZ) 2:52:58.
Ženy (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Hana Vičarová (ČR) 3:06:12 h, 2. Andrea Hudeková (TJ Tatran Krásno nad Kysucou) 3:23:58, 3. Andrea Lesaková (Liptovský Ondrej) 4:51:59.
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Tibor Sahajda (Cassovia Running Team Košice) 1:09:21 h, 2. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:14:27, 3. Ivan Pavlík (Extra svieži bažanti) 1:25:41.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Radka Roháčová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 1:31:19 h, 2. Martina Ševčíková (Púchov) 1:52:22, 3. Margita Kirkpatrick (Raková) 1:54:03.
Štafeta (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Čadca 2:50:15 h, 2. Extrém maratón Oščadnica 3:20:56, 3. bernohy.sk 3:33:11.

TRNAVA: ŽOS v pohybe
Muži (absolútne poradie, 6,4 km): 1. Štefan Emanuel 25:11 min, 2. Martin Baláž 26:12, 3. Mirolav Nemeček 26:12.
Ženy (absolútne poradie, 3,2 km): 1. Adriana Balúchová 15:01 min, 2. Ema Borisová 15:28, 3. Tamara Borisová 15:30.

HORNÉ OREŠANY: Bez cez hornoorešanské vŕšky – Memoriál Františka Hečka
Muži (absolútne poradie, 10,3 km, prevýšenie 100 m): 1. Taras Ivaniuta (Reštartni Sa) 36:04, 2. Adama Klbik (BK Duslo) 38:24, 3. Michal Puškár (bernohy.sk) 39:31.
Ženy (absolútne poradie, 10,3 km, prevýšenie 100 m): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 46:18 min, 2. Mária Danečková (Reštartni Sa) 47:46, 3. Eva Gergelová (KRB Dolné Orešany) 50:11.

TURČEK: Beh okolo priehrady Turček
Muži (absolútne poradie, 13,5 km): 1. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 50:47, 2. Dominik Zaťko (Running Motivation) 51:39, 3. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 52:34.
Ženy (absolútne poradie, 13,5 km): 1. Veronika Páleníková 58:54 min, 2. Michaela Kucháriková (ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová) 1:02:48, 3. Liliana Hausnerová (BK Méta) 1:02:59.
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Denis Tilesch (MKL Kremnica) 25:11 min.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Petronela Pavlíková (KBL Turčianske Teplice) 30:42 min.

LIPANY: Beh na vrchol Minčola
Muži (absolútne poradie, 4,1 km, prevýšenie 522 m): 1. Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) 23:40 min, 2. Emil Fučo (Okružná) 25:39, 3. Štefan Planeta (Extreme obstacle) 26:38.
Ženy (absolútne poradie, 4,1 km, prevýšenie 522 m): 1. Simona Čonková 34:59 min, 2. Silvia Odelgová (obe Maras team) 36:06, 3. Lucia Matkovská (Tri2Fly) 37:40.

NECPALY: Beh na Borišov
Muži (absolútne poradie, 0,78 km, prevýšenie 212 m): 1. Jozef Hlavčo (Salomon/Suunto) 6:13,03 min, 2. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 6:48,80, 3. Marek Litvaj (Turany) 7:05,36.
Ženy (absolútne poradie, 0,78 km, prevýšenie 212 m): 1. Janka Kuzmová (MK Rajec) 8:58,65 min, 2. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 9:03,77, 3. Nikola Maťková (Turany) 9:56,74.

ILIAŠOVCE: Beh k Iliašovskej kapličke
Muži (absolútne poradie, 10,8 km): 1. Pavol Orolin (Tatragoat Slovakia) 40:25,10 min, 2. Marián Zimmermann (Pro-body sport team) 40:51,75, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 43:10,62.
Ženy (absolútne poradie, 10,8 km): 1. Katarína Jánošová (Yogi team) 57:02,46 min, 2. Helena Kráľová (STG Krompachy) 58:26,25, 3. Michaela Široká (Craft Spišská Nová Ves) 58:39,21.
Muži (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Peter Duračinský (Poprad) 23:59,75 min.
Ženy (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Kristína Zimmermannová (Pro-body sport team) 30:17,88 min.

MOLDAVA NAD BODVOU: Moldavská 12-ka – Eliminátor
Muži (absolútne poradie, 1 kolo 5,6 km, prevýšenie 120 m): 1. Michal Jiříček 8 kôl – 44,8 km (3:47:48,48,72 h), 2. Slavomír Albrecht (BK Steel) 8 kôl – 44,8 km (4:08:46,98), 3. Viktor Želinský (ProRUN) 8 kôl – 44,8 km (4:22:20,02).
Ženy (absolútne poradie, 1 kolo 5,6 km, prevýšenie 120 m): 1. Henrieta Pulenová (Gemerrunners) 5 kôl – 28 km (3:17:10,19 h), 2. Silvia Horváthová 3 kolá – 16,8 km (2:40:04,35), 3. Kinga Imreczeová (obe Active life) 3 kolá – 16,8 km (2:43:28,00).

TERCHOVÁ: Beh na Poludňový Grúň
Muži (absolútne poradie, 4 km, prevýšenie 846 m): 1. Jozef Hlavčo (Salomon/Suunto) 31:27,9 min, 2. Andrej Paulen (Kamzík 1000+) 32:58,8, 3. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 34:12,8.
Ženy (absolútne poradie, 4 km, prevýšenie 846 m): 1. Silvia Beláková (Smrečany) 42:26,7 min, 2. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 43:50,8, 3. Ľubica Mitalová (Detva) 44:39,2.

FAČKOV: Beh do vrchu Fačkov – Kľak, Memoriál Štefana Lehockého
Muži (absolútne poradie, 7 km, prevýšenie 810 m): 1. Andrej Paulen (Kamzík 1000+) 43:37 min, 2. Ján Ďurmek (Valaská Belá) 46:13, 3. Ondrej Horák (AVA) 46:25.
Ženy (absolútne poradie, 7 km, prevýšenie 810 m): 1. Ľubica Mitalová (Detva) 55:36 min, 2. Miriama Brezániová (MK Rajec) 1:04:24, 3. Zuzana Valková (Topoľčany) 1:05:56.

TATRANSKÁ LOMNICA: Lomnická desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Emil Drabik 35:13,5 min, 2. Rafal Gabrys (obaja Poľ.) 35:45,3, 3. Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen) 36:10,0.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Petra Šamuláková (Košice) 44:48,1 min, 2. Urszula Dudziová (Poľ.) 49:48,6, 3. Soňa Karabašoá (Activ life Košie) 49:50,1.
Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Michal Talaga (Poľ.) 13:16,0 min.
Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Martyna Talagová (Poľ.) 19:26,7 min.

FOTO: Jaroslav Cabadaj – photo & video

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk