Viktória Forster v semifinále prekážkarskej stovky na ME nezopakovala sľubný výkon z rozbehu, zradili ju slabiny

Slovenská reprezentantka Viktória Forster ukončila svoje účinkovanie na ME v Mníchove 8. miestom v semifinále behu na 100 m prekážok časom 13,50 sekundy. Talentovaná atlétka nezopakovala výkon 13,19 z rozbehu. Síce výborne odštartovala, ale od tretej prekážky akoby stratila dynamiku.

Napriek tomu bol Viktóriin čas v tohtoročnej pätnástej prekážkarskej stovke jej ôsmy v kariére. Zverenku Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra klasifikovali v jej debute na ME v konečnom účtovaní na 23. priečke, keď predstihla Portugalčanku Barbosovú.

„Včerajší dážď mi priniesol viac šťastia. Dnešný beh mi vôbec nevyšiel podľa predstáv, zakopla som na dvoch prekážkach,“ vravela po semifinále jemne krívajúca Viktória Forster. „Také sú však prekážky, nie vždy vyjdú… Nevenujem sa im ešte tak dlho, aby som mala väčšiu istotu a nekazila ich. V rozcvičke som sa necítila najlepšie, ale na štadióne som si už vychutnávala atmosféru a to ma naštartovalo. Prekážky som nezvládla, ako som chcela a ani celkovo to nedopadlo dobre.“

Viktória sa na tohtoročnom halovom vrchole, marcových MS v Belehrade, i na svojom letnom na ME v Mníchove, kvalifikovala do semifinále na 60, resp. 100 m prekážok. V hladkej verzii oboch šprintov, v ktorých tiež štartovala, boli pre ňu konečnou už rozbehy. Znamená to, že prekážky budú postupne jej priorita?

„Ešte potrebujem rozvíjať rýchlosť, lebo bez nej sa rýchle prekážky nedajú bežať. Takže sa mienim venovať zatiaľ obom disciplínam. Keď si zlepším prekážkarskú techniku a zrýchlim sa, postupne by prekážky mohli dostať prednosť,“ podotkla vlaňajšia dvojnásobná finalistka juniorských MS v Nairobi.

Forster bola po Miriam Bobkovej len druhá Slovenka v histórii, ktorá sa na kontinentálnom šampionáte predstavila na 100 m prekážok.

„Žiaľ, Viktórii sa nepodarilo napodobniť to, čo predviedla v rozbehu. Nič sa však nedeje, obe sme rady, že sa dostala do semifinále. Škoda, že tesne pred štartom, už na hlavnej ploche, pocítila bolesť v slabine a to ju obmedzilo v rýchlosti na prvej prekážke,“ skonštatovala trénerka Adlerová.

Semifinálový beh 20-ročnej breznianskej rodáčky bol posledným vystúpením slovenského atléta v Mníchove. Slovenská výprava získala tri bodované miesta v TOP 8 – celkovo 10 bodov – zásluhou štvrtej priečky šprintéra Jána Volka na 100 m (plus bol aj 9. na 200 m) a chodcov na 35 km Miroslava Úradníka (6.) s Michalom Morvayom (7.).

Text k foto:

Viktória Forster v úvodnom semifinále bežiaca v prvej dráhe, v cieli a okamih, keď v rozcvičke pred štartom už na ploche Olympijského štadióna pocítila bolesť v slabinách.

SLOVÁCI V AKCII

ŽENY

100 m prek. – semifinále: 23. Viktória Forster 13,50 (8. v I. semifinále)
FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk