Luboš Bogdanyi

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

KOŠICE: MMM – Minimaratón U.S.Steel Family Run Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Marek Lesník (ŠK ŠOG Nitra) 13:59 min, 2. Branislav Fotul (Triatlonový klub Košice) 14:31, 3. Matúš Baran (AC Run is Fun Prešov) 14:33. Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Viviána Popovičová 14:31, 2. Loriána Popovičová (obe Slávia TU Košice) 15:30, 3. Veronika Ľašová (AK Krupina) 16:05. MATÚŠKOVO: Matúškovský beh Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 40:18 min, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 42:06, 3. Matej Hrabinský 44:08. Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Andrea Belzárová (Šaľa) 51:58 min, 2. Orsi Hrubá (Galantská

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

PRIEVIDZA: Brose Night Run Prievidza Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Martin Turček (Beh cez Plešovicu) 35:19 min, 2. Markus Bartík (AK Krupina) 36:36, 3. Tomáš Môcik (Roxor Brgr&Beer) 36:54. Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lenka Stopjaková 42:22 min, 2. Katarína Kremlová 42:35, 3. Lenka Károlyi (Bratislava Runners) 42:49. BERNOLÁKOVO: Beh pre beh v Bernolákove Muži (absolútne poradie, 8,8 km): 1. Tomáš Syrový (KOB Sokol Pezinok) 33:26 min, 2. Karol Sroka (Bernolákovo) 34:21, 3. Peter Pammer (Pexton Unicorns) 34:46. Ženy (absolútne poradie, 8,8 km): 1. Ivana Záškvarová (ŠKP Bratislava) 36:06 min, 2. Lucia Kurincová (SHEruns) 39:50, 3. Michaela Stachová

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

  BRATISLAVA: dm ženský behŽeny (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice) 35:07 min, 2. Zuzana Gejdošová (ŠKP Bratislava) 37:21, 3. Ivana Líšková (ŠKP Bratislava/VEREDAsport) 38:09.Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 14:40 min, 2. Eliška Klepková 15:28, 3. Zuzana Polohová (obe AO TJ Slávia STU Bratislava) 15:40.Beh mamy s dcérou (absolútne poradie, 4 km): 1. BMSC (Zuzana Durcová, Anna Durcová) 35:41 min, 2. Divoké šelmy (Simona Mikulová, Helena Karabčíková) 37:39, 3. Sedlovky (Jana Seidlová, Simona Seidlová) 37:40. MOJMÍROVCE: Cedronský behMuži (absolútne poradie, 15 km): 1. Adam Klbik (BK Duslo)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ŠAĽA: Beh nočnou ŠaľouMuži (absolútne poradie, 7,3 km): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 22:21 min, 2. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 24:02, 3. Tomáš Belovič (ŠKP Bratislava) 24:43.Ženy (absolútne poradie, 7,3 km): 1. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 28:41 min, 2. Lucia Beláková (BMSC) 28:46, 3. Andrea Belzárová (Šaľa) 31:13. PEZINOK: Lyreco Beh PezinkomMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. René Valent (behame.sk) 33:53 min, 2. Juraj Polák (BMSC) 34:24, 3. Martin Knapčok (AK Veterán Bratislava) 35:45.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Renáta Šikulová (EMKO športový klub) 40:38 min, 2. Katarína Balážová (X Runners Pezinok) 44:19, 3. Lucia Kurincová (SHEruns) 45:43.

Celý článok »

Posledné čísla na MMM 2022

Až raketovým tempom sa míňali štartové čísla v závere augusta, a tak môžu organizátori Medzinárodného maratónu mieru 2022 v Košiciach v tejto chvíli konštatovať, že do celkového zastavenia registrácie ich už veľa nezostáva. Na nedeľňajšie hlavné disciplíny je to posledných približne 100 čísel a organizačný tím U. S. Steel Family Run ich na sobotňajšie preteky hlási zhruba raz toľko. Aj keď v celkových prehľadoch ešte chýbajú samotní elitní pretekári či juniorské štafety stredných škôl, už dnes je jasné, že konečný počet registrovaných bežcov bude atakovať číslo 9 000. To súčasne znamená, že medziročný nárast účastníkov sa bude šplhať k hranici

Celý článok »

Polmaratónsky výkon roka Silvie Schwaiger v Klagenfurte, trailisti Peter Fraňo a Marián Priadka úspešní na prestížnom UTMB

Zaujímavé výkony dosiahli počas uplynulého víkendu Slováci aj na bežeckých podujatiach v zahraničí. Slovenská vytrvalkyňa Silvia Schwaiger obsadila v nedeľu na polmaratóne okolo jazera Wörthersee v rakúskom Klagenfurte v kvalitnej konkurencii 8. miesto v slovenskom výkone roka 1:18:00 h. Špecialistka na beh do vrchu bola tretia najlepšia z Európaniek. Predstihli ju dve Etiópčanky vrátane víťaznej Bekelech Gudetovej (1:08:05), tri Keňanky a potom už len Nemka Thea Heimová (1:16:46) a Samira Schnürigerová zo Švajčiarska (1:17:09). “Posledné tréningové výkony naznačovali, že dosiahnem lepší čas, no vlhké počasie mi veľmi nesadlo. Som však rada, že po minuloročnom zranení som mohla odbehnúť celý polmaratón

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: Račiansky polmaratón, Račianska desiatkaMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tomáš Tolkunov 38:56 min, 2. Matej Macháček (obaja ŠKP Triax Bratislava) 39:32, 3. Gabriel Švajda (AC Nové Zámky) 40:40.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Ema Podhorná (ŠKP Triax Bratislava) 45:24 min, 2. Veronika Neumannová 48:20, 3. Zuzana Berešová 49:44.Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Lukáš Gdovin 1:20:56, 2. Marek Lenčéš (obaja ŠKP Bratislava) 1:20:57, 3. Juraj Drotován (Suunto) 1:27:13.Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Petra Štrbíková (#coachjanciteam) 1:55:43 min, 2. Lucia Kurincová 2:00:01, 3. Ivana Besedičová (obe SHEruns) 2:06:04. MADUNICE: Madunický cibulákMuži (absolútne poradie, 9,9 km): 1. Adam Klbik (BK

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

TVRDOŠOVCE: Svätoštefánsky behMuži (absolútne poradie, 5 km): 1. Adam Klbik (BK Duslo) 17:16 min, 2. Gabriel Švajda (AC Nové Zámky) 17:45, 3. Marián Gemmel (AC Stavbár Nitra) 18:41.Ženy (absolútne poradie, 5km): 1. Zuzana Polohová (Pre Leskyho) 19:17 min, 2. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 19:20, 3. Csilla Fugli 19:52. SPIŠSKÝ HRHOV: Harhovská desiatkaMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marián Zimmermann (Pro-body sport team) 34:17,80 min, 2. Juraj Hvizdoš (Rafaelwin runners) 36:43,88, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 36:55,69.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad/ŠKP Banská Bystrica) 41:18,85 min, 2. Lucia Harmanová (TDM Krompachy) 49:26,35, 3. Helena Kráľová (STG

Celý článok »

SUMÁR VÝSLEDKOV TERÉNNYCH A CESTNÝCH BEHOV ORGANIZOVANÝCH NA SLOVENSKU

RAJEC: Rajecký maratónMuži (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Tomáš Kopčík (Trnava) 2:44:01 h,2. Ján Červeň (BK Dolný Kubín) 2:46:23, 3. Rastislav Kalina (MK Rajec) 2:50:13.Ženy (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Ivana Líšková (VeredaSport) 3:02:02, 2. Sylvia Šebestian (BKJG Žilina) 3:11:29, 3. Andrea Hudeková (TJ Tatran Krásno nad Kysucou) 3:28:32.Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Tibor Sahajda (Cassovia Running Team o.z. Košice) 1:08:00 h, 2. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:12:40, 3. Peter Ceniga 1:16:40.Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Katarína Bačíková (Považská Bystrica) 1:33:53 h, 2. Katarína Zimenová (MK Rajec) 1:38:27, 3. Martina Heltová (MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ČERVENÍK: Beh zdravia ulicami ČerveníkaMuži (absolútne poradie, 6 km): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 17:10 min, 2. René Valent (behame.sk) 17:55, 3. Matúš Lunter (AK Veterán Bratislava) 18:45.Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 21:33 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 22:54, 3. Veronika Ďurišová (Piešťany) 23:06. TRENČÍN: Trenčianska bežecká liga – 6. koloMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 32:49 min, 2. Dalibor Jakal (Svinná) 35:13, 3. Michal Sadloň (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 35:18.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Nikola Švaňová (Jogging klub Dubnica nad Váhom)

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

KRÁSNO: Beh cez Plešovicu pohorím TribečaMuži (absolútne poradie, 14 km, prevýšenie 380 m): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 58:01 min, 2. Martin Turček (obec Krásno) 1:01:06, 3. Viktor Fábik (AO Partizánske) 1:01:59.Ženy (absolútne poradie, 14 km, prevýšenie 380 m): 1. Veronika Páleníková 1:09:51 h, 2. Zuzana Polohová (Lesky´s runners) 1:10:03, 3. Monika Píšová (AK Baník Prievidza) 1:17:13. ŽILINA: Rotary Night Run & InlineMuži (absolútne poradie, 8,2 km): 1. Ľuboš Hudák (ŠKP Bratislava), 2. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 28:29, 3. Dávid Granský (VLV Servis) 28:53.Ženy (absolútne poradie, 8,2 km): 1. Silvia Valová (AK ZVP Lučatín) 29:48 min, 2. Lenka Tavačová

Celý článok »

SUMÁR VÝSLEDKOV TERÉNNYCH A CESTNÝCH BEHOV ORGANIZOVANÝCH NA SLOVENSKU

DONOVALY: Renault Donovaly Night RunMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Hladík (BMSC) 34:07 min, 2. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 35:09, 3. Vladimír Kováč (Hotel Galileo) 37:26.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 42:43 min, 2. Petra Pukalovičová (SHEruns) 43:53, 3. Lenka Lomnická (Hotel Galileo) 46:53.Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Timotej Piliarkin (BBtrener.sk) 18:18 min, 2. Dávid Granský (VLV servis) 18:24, 3. Lukáš Gdovin (Run for Fun) 18:39.Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Kristína Špitková (ŠK Dukla Banská Bystrica) 22:32 min, 2. Jana Šimunková 23:17, 3. Kristína Lili Križová (Judoclub Junior) 23:33. VRBOVÉ: Vrbovská pätnástkaMuži (absolútne

Celý článok »

SUMÁR VÝSLEDKOV TERÉNNYCH A CESTNÝCH BEHOV ORGANIZOVANÝCH NA SLOVENSKU

MARTIN: Vytrvalecká nocMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tibor Sahajda (Cassovia Running Team o.z. Košice) 31:14,20 min, 2. Michal Kováč (AO TJ Slávia STU Bratislava) 31:49,86, 3. Radovan Tomeček (AO TJ Slávia STU Bratislava) 31:57,66.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 38:49,97 min, 2. Monika Kusendová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 40:49,50, 3. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 41:25,32.Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Lukáš Kubička (Atletický klub ZTS Martin) 9:29,20 min.Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Karin Suranová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 10:03,77 min. KORDÍKY: Kordícky extrémMuži (absolútne poradie, 26,42 km): 1.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

KRÁĽOVÁ PRI SENCI: Kráľovský behMuži (absolútne poradie, 10 km): 1. Rastislav Kalina (MK Rajec) 35:28 min, 2. Lukáš Gdovin (Run for Fun) 35:42, 3. Peter Štilla (Trian ŠK UMB) 35:52.Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Polohová (Lesky’s runners) 41:51 min, 2. Katarína Babiarová (Prego Running team) 44:18, 3. Orsi Hrubá (Galanta) 47:34.Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Juraj Polák (BMSC) 16:24 min, 2. Ľuboš Hudák (ŠKP Bratislava) 16:25, 3. Patrik Lopušný (3NT) 17:45.Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 18:33 min, 2. Renáta Šikulová (Trimood) 18:57, 3. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 19:21.

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

SKALICA: Medzinárodný cestný beh Skalica – Holíč – HodonínMuži (absolútne poradie, 12,5 km): 1. Lukáš Chvístek (ČR) 39:12 min, 2. Michal Staník (BK Lysá pod Makytou) 39:32, 3. Jiří Homoláč (ČR) 39:45, 4. Jozef Urban (Urban Running Team) 43:23.Ženy (absolútne poradie, 12,5 km): 1. Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice) 45:16 min, 2. Hana Vičarová 47:03, 3. Irena Pospíšilová (obe ČR) 48:41. MALŽENICE: Malženická 13Muži (absolútne poradie, 13 km): 1. René Valent (behame.sk) 46:16 min, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 47:10, 3. Filip Moravec (TJ Spartak Trnava) 49:00.Ženy (absolútne poradie, 13 km): 1. Katarína Jánošová (Yogi tím) 59:15 min, 2.

Celý článok »

SUMÁR VÝSLEDKOV TERÉNNYCH A CESTNÝCH BEHOV ORGANIZOVANÝCH NA SLOVENSKU

ČADCA: Kysucký maratónMuži (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Rastislav Kalina (Maratón klub Rajec) 2:45:08 h, 2. Ján Červeň (Bežecký klub Dolný Kubín) 2:49:09, 3. Henrich Weichpart (individuálny člen SAZ) 2:52:58.Ženy (absolútne poradie, 42,2 km): 1. Hana Vičarová (ČR) 3:06:12 h, 2. Andrea Hudeková (TJ Tatran Krásno nad Kysucou) 3:23:58, 3. Andrea Lesaková (Liptovský Ondrej) 4:51:59.Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Tibor Sahajda (Cassovia Running Team Košice) 1:09:21 h, 2. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:14:27, 3. Ivan Pavlík (Extra svieži bažanti) 1:25:41.Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Radka Roháčová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 1:31:19 h, 2. Martina

Celý článok »

SUMÁR VÝSLEDKOV TERÉNNYCH A CESTNÝCH BEHOV ORGANIZOVANÝCH NA SLOVENSKU

ŠTRBSKÉ PLESO: Tatry Running Tour 2022Muži (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Gábor Józsa (Maď.) 15:29 min, 2. Vítězslav Šolc (ČR) 15:54, 3. Martin Halász (Compressport/Sponser) 15:55.Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Tímea Horváthová 18:21 min, 2. Nikolett Dendelová (obe Maď.) 19:01, 3. Simona Hudoková (Dynasport) 19:34.Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Ádám Kovács (Maď.) 54:37,76 min, 2. Róbert Furman (PretekaRys) 56:22,28, 3. Ján Gonda (Ahasver) 56:27,20.Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Simona Hudoková (Dynasport) 1:01:56,64 h, 2. Monika Píšová (AK Baník Prievidza) 1:09:33,85, 3. Silvia Odelgová (MARAS team) 1:11:25,15.Muži (absolútne poradie, 34 km): 1. Martin Halász (Compressport/Sponser) 3:19:52,43 h, 2.

Celý článok »

JBL JUMP FEST V SRDCI KOŠÍC PRIVÍTA 15. JÚNA OLYMPIJSKÉ FINALISTKY I PARALYMPIJSKÉHO VÍŤAZA

Enormný záujem zahraničných atlétovo novú „Open“ kategóriu 7. ročníka medzinárodného atletického “street athletics/uličného“ mítingu JBL Jump Fest v srdci Košíc neďaleko ikonického Dómu sv. Alžbety prinútil organizátorov z Atletika Košice o. z. prepracovať program. Hlavné disciplíny skokansko-šprintérskeho podujatia sa uskutočnia podľa pôvodného plánu už v stredu 15. júna, takmer celý žiacky program však po novom zorganizujú o deň neskôr.Organizátori JBL Jump Fest už cez víkend začali s prípravou a montážou súťažnej arény na Alžbetinej ulici. S novými tribúnami, ktoré im daroval Maratónsky klub Košice, a novou teleskopickou rovinkou pre šprinty, prekročí hmotnosť všetkých zariadení 40 ton Plocha tribún a športovísk pokryje 1200 metrov

Celý článok »

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: Račiansky kros – letoMuži (absolútne poradie, 15,3 km, prevýšenie 460 m): 1. David Žigo (PROefekt team) 1:02:45,9 h, 2. Robert Vukovič (Srb.) 1:06:13,9, 3. Patrik Krajčovič (Strong Power Team) 1:06:33,5.Ženy (absolútne poradie, 15,3 km, prevýšenie 460 m): 1. Bronislava Chrappa (ETOS Slovakia) 1:18:17,4, 2. Andrea Belzárová (Šaľa) 1:19:11,9, 3. Veronika Vávrová (PROefekt team) 1:21:31,3.Muži (absolútne poradie podľa výkonov po prepočte koeficientom veku, 8,82 km, prevýšenie 320 m): 1. Viliam Novák (Železná studnička) 32:05,9 min, 2. Miloš Jakubčiak (Run for Fun) 35:09,7, 3. Ján Gonda (Ahasver) 37:38,4.Ženy (absolútne poradie podľa výkonov po prepočte koeficientom veku, 8,82 km, prevýšenie 320 m):

Celý článok »
Atletika.sk