Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku:

GALANTA: Beh Galantou – Beh oslobodenia
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 30:47 min – traťový rekord, 2. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 31:42, 3. Michal Staník (BK Lysá pod Makytou) 31:46.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Silvia Valová (AK ZVP Lučatín) 36:08 min, 2. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 37:16, 3. Zuzana Michaličková (AO Žilina) 39:24.
Muži (absolútne poradie, 2,5 km): 1. Tomáš Smolárik 8:46 min.
Ženy (absolútne poradie, 2,5 km): 1. Zita Kácserová (Maď.) 8:22 min.
Štafety (4 x 2,5 km): 1. AC Nové Zámky (Daniš, Hezká, Holczhei, Šebeňa) 35:59 min, 2. AK Bojničky 37:52, 3. Lesky´s Runners 38:30.
PODHRADIE: Ruin Run
Muži (absolútne poradie, 14,2 km, prevýšenie 500 m): 1. Radoslav Kopčan 1:00:29 h, 2. Andrej Sarvaš (Skialp klub Piešťany) 1:00:52, 3. Martin Turček (Beh cez Plešovicu) 1:03:47.
Ženy (absolútne poradie, 14,2 km, prevýšenie 500 m): 1. Laura Ibošová (Realiz Sport Team) 1:21:37 min, 2. Zuzana Valková (Topoľčany) 1:24:00, 3. Simona Kajanová 1:24:56.
TLMAČE: Tlmačský polmaratón a desiatka
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:12:26 h, 2. Michal Králik (AK Krupina) 1:19:51, 3. František Belohorec (Banská Štiavnica) 1:20:16.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Iveta Furáková (ŠK Detva v pohybe) 1:24:50 h, 2. Anna Szekeresová (Maď.) 1:26:12, 3. Petra Janigová 1:43:43
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matej Schieber (ŠK Dukla o. z.  B. Bystrica/bbtrener.sk) 35:59 min, 2. Ľuboš Jombík (Ka2 Team Krupina) 37:29, 3. Milan Maľa (ŠK Nová Dedina) 40:01.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Angelika Striešková (Húrky ZM) 45:44 min, 2. Janka Potančoková (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 46:59, 3. Miroslava Moravčíková 47:50.
VRÁBLE: Beh za ZDRAVšie a KRAJšie Vráble
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Pavol Biely 30:44 min, 2. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 31:17, 3. Martin Jurík (Nota Team) 35:17.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Angelika Striešková (Húrky ZM) 36:38 min, 2. Jana Majerčíková 41:26, 3. Daniela Čuláková (obe Veľký Lapáš) 41:27.
STARÝ SMOKOVEC: City Trail
Muži (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Jakub Čtvrtníček (ČR) 38:24,79 min, 2. Róbert Furman (PretekaRys) 40:37,82, 3. Štefan Bachratý (Triathlon Team) 40:40,92.
Ženy (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Patrícia Puklová (AO Tatry) 44:03,21 min, 2. Lenka Kohnová ČR) 44:32,17, 3. Silvia Dratvová (TRI Tatry Triathlon Team) 51:23,20.
BRATISLAVA: Behaj lesmi Devín
Muži (absolútne poradie, 22 km): 1. Konštantín Kocian 1:35:35 h, 2. Matej Páleník 1:38:48, 3. Lukáš Bača 1:39:21.
Ženy (absolútne poradie, 22 km): 1. Bronislava Chrappa 1:51:16 h, 2. Viera Slivková 1:51:50, 3. Eva Strnadová 1:55:41.
Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Radovan Tomeček 47:48 min, 2. René Valent 48:00, 3. Tomáš Burda 54:31.
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Lenka Károlyi 1:04:16, 2. Kristína Šterbinská 1:05:20, 3. Mária Hiklová 1:05:22.
Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Bohdan Kabanov 12:45 min.
Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Veronika Páleníková 14:10 min.
ŠAMORÍN: Pomlé Run
Muži (absolútne poradie, 9,1 km): 1. René Valent (behame.sk) 31:18 min, 2. Matúš Lunter (AK Veterán Bratislava) 31:29, 3. Ladislav Kiss (3klub Šamorín) 31:36.
Ženy (absolútne poradie, 9,1 km): 1. Simona Gonová (BMSC Bratislava) 40:23 min, 2. Zuzana Erdélyiová (AK Veterán Bratislava) 40:44, 3. Renata Holičková (ŠK Run for Fun Bratislava) 41:26.
Muži (absolútne poradie, 4,3 km): 1. Adam Füle (ŠTK) 14:58 min.
Ženy (absolútne poradie, 4,3 km): 1. Réka Matoušková 17:53 min.
STROPKOV: Stropkovská dvadsiatka a desiatka
Muži (absolútne poradie, 21,1km): 1. Jozef Urban (Urban Running Team) 1:18:22 h, 2. Patrik Vyšňovský (AO TJ Slávia STU Bratislava) 1:20:44, 3. Ján Vetrák (AK Steeple Poprad) 1:21:20.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Miroslava Polaščíková (Klub bežcov Stropkov) 1:36:40 h, 2. Simona Čonková (MARAS Team) 1:38:30, 3. Nikola Benediková (AK ZVP Lučatín) 1:39:33.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Filip Čižmár (TJ Obalservis Košice) 36:40 min, 2. Miroslav Suchár (MARAS team) 36:58, 3. Vladimír Liták (Monte Carlo Svidník) 40:25.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Bochová (Giglovce) 46:01 min, 2. Mariana Suváková (Stropkov) 53:27, 3. Zdenka Petriľaková (Active life team Košice) 54:49.
HANUŠOVCE NAD TOPĽOU: Memoriál brigádneho generála Ľudovíta Kukorelliho
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Ján Jurko 27:18 min, 2. Miloš Mitaľ 29:17, 3. František Pastor 30:16.
Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Simona Čonková (MARAS team) 31:23 min 2. Zuzana Bochová (Giglovce) 32:39, 3. Lucia Marošová 35:02.
BARDEJOV: EuroPainClinics Horský beh Bardejov
Muži (absolútne poradie, 22 km, prevýšenie 1000 m): 1. Pavol Orolin (Tatragoat Slovakia) 1:44:56 h, 2. Sebastian Chlanda (Poľ.) 1:49:11, 3. Václav Jarčuška (Krivany) 1:49:57.
Ženy (absolútne poradie, 22 km, prevýšenie 1000 m): 1. Jarmila Vitovičová (Čergovrun) 2:01:21 h, 2. Jelizaveta Lialenková (Svidník) 2:03:53, 3. Patrícia Lorková 2:10:41.
Muži (absolútne poradie, 7 km, prevýšenie 170 m): 1. Tomáš Vaško 27:22 min.
Ženy (absolútne poradie, 7 km, prevýšenie 170 m): 1. Antónia Mihalčinová 33:33 min.

(LB)

Text k foto:

René valent (vľavo) a Radovan Tomeček v 1. kole seriálu Behaj lesmi v Devíne na 12-kilometrovej trati.

FOTO ANDREJ GALICA

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk