O júnový košický JBL Jump Fest je vo svete veľký záujem, prihlásili sa už atléti z 24 krajín

Siedmy ročník populárneho JBL Jump Fest, skokansko-šprintérskeho podujatia 15. júna v srdci Košíc neďaleko ikonického Dómu sv. Alžbety, klope na dvere. Aktivita organizačného výboru sa zo dňa na deň zvyšuje a postupne zverejňuje ďalšie novinky týkajúce sa 7. ročníka.

Tesne pred Veľkonočnými sviatkami spustili celosvetovú kampaň skvelým videom z vlastnej produkcie, ktoré môžu fanúšikovia vidieť na Instagrame @jbljumpfest a takisto na najväčšom svetovom skokanskom Insta profile @Jumpersworld. Ďalším športovo-mediálnym partnerom košického „street athletics“ mítingu je totiž americký Jumpers World.V rámci dvojmesačnej kampane začali spoločne oslovovať 500-tisícovú skokanskú komunitu na celom svete.Spolupráca nekončí len mohutnou kampaňou na sociálnych sieťach, ale organizátori cielia aj na stále lepšiu konkurenciu. Preto prichádzajú s novinkou, súťažou „Head to Head“ pod názvom „Jumpers World Clash“.

Testujeme tento model výzvy, za ktorým sú kamarátske vzťahy partnera so skokanmi. Pomáha nám to významne napĺňať štartovku. Boli by sme radi, ak by sa na skokanskej rampe v Košiciach v súťaži ´Elite´ predstavili skokani do diaľky s osobnými rekordmi nad 800 cm u mužov a 660 cm u žien, podobnú úroveň chceme dosiahnuť aj v šprintoch,“  informoval zakladateľ JBL Jump Fest Stanislav Návesňák.

Necelý mesiac pred podujatím sa už prihlásili atléti z 24 krajín.Zároveň organizátori upresnili aj výkonnostné limity pre popoludňajší program JBL Jump Fest Open určený pre atlétov, ktorí nedostanú pozvánku do kategórie Elite. Prihlasovanie je spustené sa na portáli Roster Athletics (link je dostupný aj na webe www.jumpfest.sk). Štartovné sa platí on-line.

Keďže kapacita najmä skokanského sektora je obmedzená, preto budú manažérky mítingu Dana a Jana Velďákové štartovku pre Open kategóriu vyberať z prihlásených atlétov najneskôr dva týždne pred mítingom. Organizátori si zároveň stanovili minimálne počty pre slovenských pretekárov. Väčšie možnosti štartu budú mať slovenskí šprintéri.

Kým seniorskí atléti sa prihlasujú na medzinárodnom portáli, žiaci využijú portál SAZ atletika.sk. Prihlasovanie sa spustí zhruba mesiac pred mítingom.

Obľúbené maskáčové tričká a po novom aj mikiny JBL Jump Fest, o ktoré bol každoročne veľký záujem, je po prvý raz možné získať na crowdfundingovej platforme www.donio.sk/jumpfest

KVALIFIKAČNÉ VÝKONY:

MUŽI

skok do diaľky – 700*

trojskok  – 14,50*

60m/100m – 7,50*/11,30

60 m prek./110 m prek. – 8,80*/15,50

ŽENY

skok do diaľky – 560*

Trojskok  – 11,80*

60 m/100 m – 8,30*/13,00

60 m prek./100 m prek. – 9,70*/15,80

Poznámka: * – akceptovaný výkon aj z halovej sezóny 2021/2022

ILUSTRAČNÉ FOTO JBL JUMP FEST

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk