Katerinka Czaková sa na ME 2018 posunula o ďalšie miesto, po diskvalifikácii Ukrajinky Vitovščikovej je už štvrtá

Nekonečný príbeh premiérovej chodeckej päťdesiatky žien na ME 2018 v Berlíne má ďalšie pokračovanie. Ani viac ako tri roky po jej skončení nie je jasné definitívne poradie. Po júnovom potvrdení diskvalifikácie striebornej Ukrajinky Aliny Cvilijovej (Halčenkovej) pre pozitívny antidopingový test na trimetazidín a jej potrestaní dištancom na 2 roky a 8 mesiacov sa poradie bude meniť znova.

Špecializovaný portugalský chodecký blog omarchador.blogspot.com s odvolaním sa na správu Jednotky atletickej integrity (AIU) zo záveru septembra informoval, že Ukrajinku Vasylynu Vitovščikovú potrestali zákazom činnosti na štyri roky (od 2. 8. 2018 do 1. 8. 2022) za porušenie antidopingových pravidiel 2. 8. 2018 na ME v Berlíne, kde skončila pôvodne piata (4:23:15) a po diskvalifikácii krajanky Cvilijovej sa posnula na štvrtú priečku.

Z previnení ukrajinských chodkýň ťaží aj slovenská rekordérka na 50 km Mária Katerinka Czaková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), ktorá sa opäť posunie o jedno miestečko dopredu. V Berlíne skončila zverenka trénerského dua Martin Pupiš/Matej Spišiak pôvodne šiesta (4:24:59), no teraz jej už patrí štvrtá priečka. Na medailových pozíciách sú momentálne majsterka Európy Ines Henriquesová z Portugalska (4:09:21), druhá je Španielka Júlia Takacsová (4:15:22) a bronz patrí ďalšej Ukrajinke Chrystyne Judkinovej (4:20:46).

Text k foto:

Mária Katerinka Czaková na ME v Berlíne.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk