Sklamaná kladivárka Veronika Kaňuchová: Finálová dvanástka na ME bola na dosah

Kladivárke Veronike Kaňuchovej sa nesplnila túžba prekvapiť a na ME v Mníchove postúpiť do 12-členného finále. Zverenka Libora Charfreitaga dosiahla v kvalifikačnej B-skupine len 65,33 m a v konečnom účtovaní obsadila 21. miesto z 26 atlétok. Jej séria: 65,33 – 61,96 – x.

Limit pre priamy postup do finále (72,50 m) splnili len dve kladivárky, posledná dvanásta sa dostala do boja o medaily Turkyňa Salimanová výkonom 67,68 m, čo rozhodne bolo v Kaňuchovej silách, keďže sezónne maximum má 67,23 m.

„Prvý pokus bol nádejný, ale čo sa stalo potom… Neviem. Chcela som rozhodne hodiť viac. Postupový výkon nebol taký, aký by nebol v mojich silách. Mrzí ma to. Veľmi!“ – smútila 29-ročná odchovankyňa bardejovskej atletiky reprezentujúca banskobystrickú Duklu. „Prvý hod bol uvoľnený, potom som chcela ešte pridať, ale opäť prišli moje zlozvyky a robila som chyby. Túžila som sa dostať do finále, dvanástka bola na dosah. Je to pre mňa sklamanie. Keď najviac chcem, vždy to pokašlem. Neviem, kedy sa už naučím hádzať ďaleko na veľkých podujatiach…

A potom ešte s trpkým úsmevom dodala: “Škoda, že sa nemerajú aj hody v rozcvičke, mala som 68-metrové pokusy. Sezóna sa pre mňa nekončí, verím, že dosiahnem ešte nejaký pekný výkon. No a o rok sú majstrovstvá sveta.”

SLOVÁCI V AKCII

ŽENY

kladivo – kvalifikácia (26 štartujúcich): 21. Veronika Kaňuchová 65,33

V  Amstedame 2016 v premiére na ME skončila Veronika Kaňuchová na 27. priečke.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk