Volko a sestry Velďákové ambasádormi slovenskej “Čoko” tretry, rozbehne sa v auguste

Koronavírusová pandémia síce stopla vrcholné podujatia, ale nie populárnu Čokoládovú tretru, ktorej kvalifikačné kolá sa uskutočnia už štvrtý raz i na Slovensku. Organizátori (Atletika Košice o. z. a Naša Atletika o. z.) veria, že napriek súčasným, ešte stále prísnym hygienickým opatreniam na Slovensku, už v auguste nič nebude brániť tomu, aby sa deti usilovali prebojovať sa do medzinárodného semifinále a finále 7. a 8. septembra ako súčasť 59. ročníka Zlatej tretry v Ostrave.

Štvrtý ročník slovenskej Čokoládovej tretry, ktorej ambasádori sú Ján Volko a dvojičky Dana a Jana Velďákové, sa začne prvým štvrťfinále 18. augusta na štadióne STU Bratislava na Mladej Garde a o dva dni neskôr (20. 8.) bude pokračovať v Košiciach. Finále budú už tradične hostiť Košice, uskutoční sa 1. septembra za účasti 184 najšikovnejších detí z celého Slovenska.

Do finále postúpi z každého štvrťfinále po 12 najrýchlejších detí v každej bežeckej disciplíne a po 10 v hode raketkou. Práva táto disciplína pre 10 a 11-ročné deti je určená pre talenty so švihom v rukách, ktoré by mohli kráčať v stopách svetového rekordéra a ambasádora celej Čokoládovej tretry Jana Železného.

Vekové kategórie pre rok 2020 sú rovnaké ako v Česku a Poľsku: 100 m bežia ročníky narodenia  2013 a 2014 (i mladší), 200 m ročníky 2011 a 2012, beh na 300 m a hod raketkou majú v programe ročníky 2009 a 2010. Prihlasovanie sa na kvalifikačné preteky pokračuje až do 14. augusta.

„Som rád a teším sa, že deti budú mať svoje súťaže v rámci Čokoládovej tretry. Verím, že to pre ne bude skvelá motivácia, aby sa hýbali a trénovali. Lepšie neskôr ako nikdy. Čokoládovou tretrou lákame deti k šprintu, čo je moja disciplína, a preto som rád, že môžem byt patrón slovenskej časti tejto populárnej súťaže. Verím, že sa so slovenskými deťmi stretnem na rôznych stupňoch súťaže vrátane finále v Ostrave,“ skonštatoval halový majster Európy na 60 m Ján Volko.

Do medzinárodného semifinále Čokoládovej tretry v Ostrave 7. septembra postúpi dovedna 80 detí zo Slovenska, po 10 v každej disciplíne. Súperiť budú s 320 deťmi z Česka a Poľska, najlepší sa kvalifikujú do finále 8. septembra.

(CK, GB)

Text k foto:

Ambasádorkami podujatia budú opäť bývalé úspešné skokanky Dana a Jana Velďákové.

FOTO ARCHÍV

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk