Kaňuchová aj Kučera tretí na bronzovom mítingu v Pápe

Veronika Kaňuchová obsadila na bronzovom mítinguseriálu World Athletics Continental Tour (WACT) v maďarskom meste Pápa tretie miesto, keď jej kladivo zaletelo do vzdialenosti 65,81 m. Tento výkon dosiahla vo svojom druhom súťažnom pokuse. Tretí bol bol podobný (65,67 m), no Veronike sa vo zvyšných hodoch už nedarilo. Po dvoch nevydarených pokusoch mala meraný iba posledný hod (63,52 m) no aj napriek tomu bola spokojná. „Hodnotím to pozitívne, aj keď to nebol žiaden extra výkon. Je to tretie miesto na bronzovom mítingu a to sa počíta,“ poznamenala Veronika Kaňuchová, ktorá absolvovala v priebehu šiestich dní štyri štarty v troch krajinách.

September začala na lige v Trnave, kde vyhrala výkonom 65,55 m. Následne cestovala do Budapešti, kde na nasledujúci deň dosiahla na bronzovom mítingu výkon 64,76 m. Potom pokračovala do Prahy, kde štartovala v baráži o postup do českej extraligy (63,63 m).

„Bolo to naozaj náročné, ale snažila som ísť naplno v každej jednej súťaži. Priznávam však, že som naozaj unavená,“ povedala Kaňuchová tesne po súťaži v Pápe, kde dosiahla najlepší výkon zo svojich všetkých septembrových štartov (65,81 m). „Mohlo to byť ešte lepšie. Cítila som, že mám aj na viac. Ale priznám sa, že síl už bolo naozaj málo, najmä v posledných hodoch.”

Teraz plánuje najmä oddych a už iba posledný súťažný štart. Sezónu ukončí na domácom štadióne v Banskej Bystrici v ligovom finále. „Nič iné by som už asi ani nezvládla. Sezóna bola dlhá, náročná a pre mňa najmä psychicky,“ dodala Veronika Kaňuchová.

Martin Kučera na mítingu v Pápe.

Na mítingu v Pápe sa predstavil aj prekážkar Martin Kučera, ktorý v behu na 400 m prekážok obsadil rovnako ako Veronika Kaňuchová tretie miesto (50,75).

Niekdajší víťaz Svetovej univerziády (2013) finišoval rovnako ako v piatok v Budapešti na 3. mieste, avšak zlepšila sa o 15 stotín na 50,75 s. V jedenástej prekážkarskej štvorstovke v sezóne predstihli Kučeru znova len tí istí súperi ako v budapeštianskej časti seriálu – víťazný Američan Aldrich Bailey jr. (49,01), ktorý má na hladkej štvorstovke bronz z juniorských MS 2012 a bol 4. na halových MS 2018, a Joshua Faulds z Veľkej Británie (50,65 s).

„Dnes som sa držal lepšie ako v piatok, dosiahol som celkom dobrý výsledok,“ hodnotil Martin Kučera svoj utorkový beh. „Začal som aktívnejšia a rýchlejšie ako v Budapešti, po siedmu prekážku som držal 13-krokový rytmus, potom som prešiel na 14 krokov, čo vyplývalo z rýchlejšieho úvodu. Celkovo hodnotím tieto preteky pozitívne, aj preto, lebo už týždeň sa trápim s nejakou divnou virózou. Možno to boli už moje posledné preteky v sezóne, keďže na nedeľný zlatý míting do Záhrebu sa zrejme nedostanem. Či pobežím 15. septembra na majstrovstvách Slovenska družstiev v Banskej Bystrici, to bude závisieť od môjho zdravotného stavu.”

Tridsaťdvaročný Kučera (BK HNTN Bratislava) v Pápe zdolal najlepších maďarských prekážkarov bratov Tibora a Mátého Koroknaiovcov a aj rakúskeho šampióna Lea Köhldorfera. Do svetového rebríčka získal dovedna 1138 bodov, 1093 za výkon a bonus 45 bodov za tretiu priečku.

„Vzhľadom na to, že sezóna sa blíži ku koncu, s Martinovým výkonom som celkom spokojný. Pred tromi rokmi by bol takýto čas jeho sezónne maximum,“ pripomenul kouč Radoslav Ivan.

V Pápe sa predstavila aj diaľkarka Renáta Vodnyánszká. V súťaži však mala len dva vydarené pokusy, v lepšom dosiahla 570 cm a obsadila posledné siedme miesto.

SAZ a Top Athletics/Gabriel Bogdányi

FOTO: SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk