► MEDAILOVÁ BILANCIA
1. Slávia STU Bratislava 5 – 5 – 5, 2. Naša atletika Bratislava 5 – 0 – 4, 3. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 3 – 4 – 2, 4. AO Žilina 3 – 1 – 1, 5. AC Stavbára Nitra 2 – 2 – 1, 6. Slávia UK Bratislava 2 – 1 – 2, 7. ŠK ŠOG Nitra 2 – 1 – 1, 8. Atletika Košice o. z. 1 – 1 – 1, 9. AK Spartak Dubnica n/V. 1 – 1 – 0, 10. MŠK Vranov n/T. a MŠK Žiar n/Hr, 1 – 0 – 1, 12. AC Malacky a UMB Banská Bystrica 1 – 0 – 0, 14. AŠK Slávia Trnava 0 – 4 – 1, 15. Slávia Trenčín 0 – 4 – 0, 16. ŠK Vital Bratislava, Akademik TU Košice, AC Nové Zámky, KOB Sokol Pezinok, 20. AK ZŤS Martin a AK Zdravie v pohybe Lučatín 0 – 0 – 2, 22. Slávia ŽU Žilina, Sparta Považská Bystrica, Cassovia Running Team Košice 0 – 0 – 1
► LIMITY NA HALOVÉ MS (2)
ŽENY
60 m: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 7,28
60 m prek.: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 8,16
► SLOVENSKÝ REKORD (1)
MUŽI
4 x 200 m: Naša atletika Bratislava (Filip Federič, Tomáš Košík, Jakub Benda, Ján Volko) 1:27,52
► SLOVENSKÝ REKORD DO 23 ROKOV (1)
ŽENY
60 m prek.: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 8,16
► REKORDY HALOVÝCH MAJSTROVSTIEV SR (3)
MUŽI
400 m: Patrik Dömötör (Slávia STU Bratislava) 47,75
4 x 200 m: Naša atletika Bratislava (Filip Federič, Tomáš Košík, Jakub Benda, Ján Volko) 1:27,52
ŽENY
60 m: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 7,28
► REKORDY HALY ELÁN (1)
ŽENY
60 m: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 7,28
► SLOVENSKÉ VÝKONY ROKA (15)
MUŽI (6)
60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,68
800 m: Andrej Mitašík (Slávia UK bratislava) 1:55,13
žrď: Ján Zmoray (AC Stavbár Nitra) 520
trojskok: Patrik Megela (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 14,22
4 x 200 m: Naša atletika Bratislava (Federič, Košík, J. Benda, Volko) 1:27,52
4 x 400 m: Slávia STU Bratislava „A“ (Valo, Pavelka, M. Marček, Dömötör) 3:26,07
ŽENY (9)
60 m: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 7,28
200 m: Viktória Strýčková (Slávia UK Bratislava) 24,68
400 m: Tamara Balajová (Slávia Trenčín) 57,52 – v rozbehu
400 m: Rebecca Slezáková (AC Malacky) 56,64 – vo finále
60 m prek.: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 8,16
diaľka: Silvia Kaliašová (Atletika Košice o. z.) a Monika Lehenová (AŠK Slávia Trnava) 609
trojskok: Zuzana Ďurkechová (Slávia STU Bratislava) 12,57
4 x 200 m: Naša atletika Bratislava (Ufnárová, Kandráčová, Kolozsváryová, Čederlová) 1:46,43
4 x 400 m: Naša atletika Bratislava (Ufnárová, Kandráčová, Kolozsváryová, Čederlová) 4:09,04
► NAJÚSPEŠNEJŠÍ JEDNOTLIVCI
Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 3 – 0 – 0 (zlato: 60 m, 200 m, 4 x 200 m)
Zuzana Michaličková (AO Žilina) 2 – 1 – 0 (zlato: 1500 m, 3000 m, striebro: 800 m)
Patrik Dömötör (Slávia STU Bratislava) 2 – 0 – 1 (zlato: 400 m, 4 x 400 m, bronz: 60 m prek.)
Michaela Ufnárová (Naša atletika Bratislava) 2 – 0 – 1 (zlato: 4 x 200 m, 4 x 400 m, bronz: 200 m)
Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) 2 – 0 – 0 (zlato: 60 m, 200 m)
Peter Kováč (Slávia STU Bratislava) 2 – 0 – 0 (zlato: 1500 m, 3000 m)
Ela Čederlová (Naša atletika Bratislava) 2 – 0 – 0 (zlato: 4 x 200 m, 4 x 400 m)
Eliška Kandráčová (Naša atletika Bratislava) 2 – 0 – 0 (zlato: 4 x 200 m, 4 x 400 m)
Jana Kolozsváryová (Naša atletika Bratislava) 2 – 0 – 0 (zlato: 4 x 200 m, 4 x 400 m)
Matej Baluch (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 1 – 2 – 0 (zlato: 60 m prek., striebro: 200 m, 4 x 200 m)
► NAJVIAC MEDAILÍ
3 – Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 3 – 0 – 0 (zlato: 60 m, 200 m, 4 x 200 m)
3 – Patrik Dömötör (Slávia STU Bratislava) 2 – 0 – 1 (zlato: 400 m, 4 x 400 m, bronz: 60 m prek.)
3 – Zuzana Michaličková (AO Žilina) 2 – 1 – 0 (zlato: 1500 m, 3000 m, striebro: 800 m)
3 – Michaela Ufnárová (Naša atletika Bratislava) 2 – 0 – 1 (zlato: 4 x 200 m, 4 x 400 m, bronz: 200 m)
3 – Matej Baluch (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 1 – 2 – 0 (zlato: 60 m prek., striebro: 200 m, 4 x 200 m)
Text k foto:
Najúspešnejším účastníkom víkendových halových M-SR v atletike sa s 3 zlatými medailami stal Ján Volko.
FOTO PAVOL UHRIN