Oliver Murcko obsadil na 400 m na halovom univerzitnom šampionáte konferencie Ivy League v New Yorku 5. miesto výkonom 48,22. Študent Harvardovej unverzity bežal vo finále v známej hale Armory v úvodnom behu (uskutočnili sa dva so 4 účastníkmi) a skončil 2. za spolužiakom Gregorym Lapitom (47,65).

Slovák Oliver Murcko obsadil v behu na 400 m na halovom univerzitnom šampionáte konferencie Ivy League v New Yorku 5. miesto výkonom 48,22 sekundy. Študent Harvardovej unverzity v americkom Cambridgei bežal vo finále v známej hale Armory v úvodnom behu (uskutočnili sa dva behy so 4 účastníkmi) a skončil druhý za spolužiakom Gregorym Lapitom (47,65).

Murcko potom pomohol ešte štafete Harvardu na 4 x 400 m k víťazstvu (3:09,75), pričom na treťom úseku dosiahol čas 47,669.

“Žiaľ, preteky mi nevyšli, s časom nie som spokojný. Keďže je to halová sezóna, až tak ma to netrápi, lebo leto je pre mňa oveľa dôležitejšie,” komentoval Murcko svoje newyorské vystúpenie. “Potešila ma však štafeta na 4 x 400 m, v ktorej sme opäť dosiahli výkon pod 3:10 min, hoci sme už všetci mali v nohách individuálne štarty. Hala je teda za nami, takže s trénerom preberieme, čo v príprave zmeniť alebo upraviť.”

Šampiónom Ivy League na 400 m sa stal Michael Phillippy z Princetonu výkonom 46,50 pred Tomasom Kersulisom (47,01) a už spomenutým Lapitom.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk