Európsky týždeň športu v septembri aj na Slovensku, vlani športovalo vyše 200-tisíc ľudí

Šport a pohyb sú hlavný motív Európskeho týždňa športu, ktorý na Slovensku v tomto roku napíše už svoje piate pokračovanie. Dovedna v 41 krajinách Európy sa od 23. do 30. septembra 2019 bude športovať na každom kroku.

Aj piaty ročník sa bude niesť v duchu sloganu #BeActive, ktorý sa čoraz viac udomácňuje v povedomí verejnosti i organizátorov športových podujatí. Slogan má nabádať ľudí k aktívnemu pohybu počas stanoveného týždňa, no nie iba počas neho, ale celý rok. Zapojiť sa môžu najmenší i dôchodcovia, profesionálni športovci i úplní amatéri, svoje miesto majú aj podujatia pre zdravotne znevýhodnených.

O dôležitosti športovania vie svoje aj ambasádorka Európskeho týždňa športu Jana Dukátová, majsterka sveta a štvornásobná majsterka Európy vo vodnom slalome: „Šport vnáša ľuďom do života systematickosť, kondíciu, cieľavedomosť i emócie. Vďaka nemu si nielen zlepšujú zdravie, ale zároveň sa učia, že po poctivej práci sa dostavia výsledky. Je dôležité šíriť heslo #BeActive, aby sa šport stal súčasťou bežného života čo najväčšieho počtu ľudí.“

Európsky týždeň športu (ETŠ) je iniciatíva Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v Európe. Koordinátorom projektu na Slovensku je takisto ako po minulé roky Národné športové centrum (NŠC). V rámci ETŠ je možné zaregistrovať rôzne športové podujatia organizované na školách, pracoviskách, vonku či v halách, v športových kluboch a fitnes centrách. Aj v tomto roku bude jeho súčasťou špecifické večerné podujatie plné športu pre verejnosť, tzv. #BeActive Night, ktoré sa uskutoční 28. septembra v Parku Andreja Hlinku v Bratislave.

Vlani bolo na Slovensku počas Európskeho týždňa športu zaregistrovaných 659 akcií, čo je o 61 podujatí viac ako v roku 2017. Popularita tohto projektu na Slovensku narastá a aj Slováci si začínajú uvedomovať nevyhnutnosť pohybových aktivít, ktoré patria k zdravému životnému štýlu.

Celkovo bolo na podporu tejto udalosti v období od 1. septembra do  15. októbra minulého roka na Slovensku zaregistrovaných viac ako 1000 akcií, na ktorých sa aktívne zúčastnilo vyše 200 000 detí a dospelých. Pod sloganom #BeActive sa na ETŠ v roku 2018 zúčastnilo 12 miliónov Európanov.

Informácie o Európskom týždni športu, rovnako registrácia športových podujatí, sú prístupné na internetovej stránke www.tyzdensportu.sk. Všetky dôležité aktuality budú pokrývať aj sociálne siete facebook a instagram – profil Národné športové centrum. Pod hlavičkou #BeActive budú zaregistrované všetky pohybové aktivity organizované od 1. septembra do 15. októbra 2019.

(JŠ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk