Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

SENEC: 8. ročník Seneckého behu okolo Slnečných jazier
Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Peter Štilla (Trian ŠK UMB B. Bystrica) 39:25 min, 2. Matúš Kompas (AO Šaľa) 41:45, 3. Pavol Kyselia (Pottinger Stroje) 46:02.
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Petra Turčeková 51:37 min, 2. Michaela Jánošíková (Beh Senec) 53:03, 3. Nadežda Kyselicová (Bánovce nad Bebravou) 57:47.
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Lukáš Dóka (AC Malacky) 21:10 min, 2. Peter Ľubušký (ŠKP Bratislava) 22:50, 3. Adam Klbik (BK Duslo) 23:03.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Elena Dušková (Inter SC Bratislava) 21:46 min, 2. Barbora Brezovská (Slávia Trenčín) 23:01, 3. Jana Smutná (ČR/WilliJemSe) 24:09.
TRNAVÁ HORA: 11. ročník Michalského behu
Muži (absolútne poradie, 6,6 km): 1. Bohuslav Melicherčík (Banská Štiavnica) 24:11 min, 2. Štefan Hriň (Trnavá Hora) 24:46, 3. Dušan Polák (Pitelová) 25:01.
Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje Zvolen) 17:09 min, 2. Lenka Brinzová 19:08, 3. Lenka Jašková (obe Žiar nad Hronom) 19:10.
LADCE: 2. ročník Behu na Budkov
Muži (absolútne poradie, 5,75 km, prevýšenie 347,2 m): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 24:43 min, 2. Lukáš Martinka (Tour de Považie) 25:59, 3. Zdeno Koleda (ŠKP Žilina) 26:05.
Ženy (absolútne poradie, (absolútne poradie, 5,75 km, prevýšenie 347,2 m)): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 29:36 min, 2. Iveta Hulvátová 31:42, 3. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 32:37.
ZUBEREC: 4. ročník Brestová vertical
Muži (absolútne poradie, 7,7 km, prevýšenie 1120 m): 1. Jozef Hlavčo (Salomon/Suunto) 51:33,5 min, 2. Miroslav Hraško (Zolná) 51:40,7, 3. Marcin Rzeszótko (Poľ.) 52:24,1.
Ženy (absolútne poradie, 7,7 km, prevýšenie 1120 m): 1. Miroslawa Witowská (Poľ.) 1:05:50,2 h, 2. Alžbeta Paľová (ŠK Oravaman) 1:10:28,3, 3. Zuzana Michaličková (ŠKP Žilina) 1:12:33,4.
ŠTÚROVO: 18. ročník Behu cez Most Márie Valérie (Hídfutás) z Ostrihomu do Štúrova
Muži (absolútne poradie, 3,6 km): 1. Bence Beták 11:37 min, 2. Gergely Lőrincz 11:48, 3. Balázs Orbán (všetci Maď.) 12:00.
Ženy (absolútne poradie, 3,6 km): 1. Adrien Szatmáriová 12:51 min, 2. Diána Sassová 13:30, 3. Ági Pozsonyiová (všetky Maď.) 14:12.
HORNÁ LEHOTA: 14. ročníku Behu obcou Horná Lehota
Muži (absolútne poradie, 9,648 km): 1. Jan Wydra (Poľ.) 33:54,5 min, 2. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 34:08,6, 3. Orest Babjak (Ukr.) 34:19,1.
Ženy (absolútne poradie, 5,38 km): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 20:42,8 min, 2. Michaela Kucháriková (AC Kriváň Liptovský Mikuláš) 22:02,1, 3. Nikola Berčíková (TJ Slávia Zvolen) 22:43,7.
BRATISLAVA: 13. ročník Krasňanskej kúrie – jeseň 2018
Muži (absolútne poradie, 17 km): 1. Andrej Foltín 1:06:38,2 h, 2. Boris Kotman 1:08:57,6, 3. Martin Halász 1:09:17,2.
Ženy (absolútne poradie, 17 km): 1. Denisa Kušnierová 1:20:29,2 h, 2. Mária Danečková 1:23:33,9, 3. Renata Klčová 1:24:46,6.
JABLONOVÉ: 3. ročník Behu Pirkošov
Muži (absolútne poradie, 7,4 km, prevýšenie 150 m): 1. Robin Bučo (AK ZŤS Martin) 27:23 min, 2. Miroslav Gajdošík (MKL Kremnica) 29:46, 3. Vladimír Ivan (Paština Závada) 31:28
Ženy (absolútne poradie, 7,4 km, prevýšenie 150 m): 1. Martina Ďuranová (Žilina) 40:20 min, 2. Jaroslava Kosecová (Prečín) 41:01, 3. Lenka Hraboská (Jablonové) 45:55
DOĽANY: Graperun Doľany
Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Marcel Macháč (Bernohy.sk) 52:27,20 min, 2. Marek Košťáľ (Lenovo) 52:35,01, 3. Filip Bendak (OCR Nitra) 52:40,13.
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Eva Tulejová (ŠKP Bratislava 55:23,57 min, 2. Zuzana Polohová (Lesky´s Runners) 57:02,58, 3. Alenka Drahošová (ŠTK Pezinok) 58:30,57.
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. David Hanudeľ 35:57,20 min.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Jana Genčurová (Bernohy.sk) 37:11,20 min.
CHATA POD INOVCOM: 15. ročník Inoveckého výbehu do kopca
Muži (absolútne poradie, 1,4 km, prevýšenie 257 m): 1. Matej Valuch (Dubnica nad Váhom) 9:38 min, 2. Vladimír Kudla (Trenčín) 10:34, 3. Ivan Pavlík (Dubnica nad Váhom) 10:39.
Ženy (absolútne poradie, 1,4 km, prevýšenie 257 m): 1. Ľubomíra Kalinová (Banská Bystrica) 14:29 min, 2. Petra Mojžišková (ČR) 16:07, 3. Michaela Žilková (Dubnica nad Váhom) 16:23.
MARIANKA: 8. ročník Mariatálskeho štvanca
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tibor Kakas 36:50 min, 2. Martin Markech 37:13, 3. Miroslav Murgaš 37:25.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Natália Ševčíková 42:09 min, 2. Zuzana Šaturová 50:29, 3. Alena Ševčková 51:05.
Muži (absolútne poradie, 5,5 km): 1. René Valent 21:45 min, 2. Alexander Jablokov 23:38, 3. Robert Tomovič 23:52.
Ženy (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Martina Burzová 25:55 min, 2. Michaela Kubíková 29:33, 3. Zuzana Šulková 29:37.
Štafety (absolútne poradie, 3 x 5,5 km): 1. AC Malacky (Valachovič, Ondrovič, Kopiar) 1:02:43 h, 2. Run For Fun/hosť z Dukly B. Bystrica (Pelikán, Schieber, Kovalančíková) 1:04:15, 3. Trhači/návrat (Ambrus, Tešovičová, J. Drotován) 1:10:10.

(LB)

Text k foto:

Ľubomíra Maníková vyhrala súťaž žien v Behu na Budkov.

FOTO SITA/BRANISLAV BIBEL

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk