Prázdninový míting v Košiciach: sestry Velďákové stále bez limitu, Jana 633 cm, Dana 13,40 m

Skokanské dvojičky Dana a Jana Velďákové (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) musia naďalej bojovať o limit na augustové ME v Berlíne. Požadované výkony – 13,90 m v trojskoku a 660 cm v diaľke – sa im nepodarilo splniť ani na sobotnom „Prázdninovom mítingu“ v Košiciach, ktorý bol súčasťou veteránskych majstrovstiev Slovenska. Dana dosiahla 13,40 m, Jana 633 cm.

„Skákalo sa nám fajn, ale bola to veterná lotéria a na limity sme, žiaľ, nedosiahli. Ja som nedobiehala poriadne k doske, Danka na ňu vbiehala veľmi pekne, išla na doraz. Škoda však prešľapov,“ komentovala sobotné košické vystúpenie dvojičiek Velďákových o 10 minút mladšia Jana, ktorej k limitu na ME v Berlíne chýba 17 cm. Dana už výkon lepší ako limit dosiahla, na P – T – S v Šamoríne skočila 14,03 m, avšak s nedovolenou podporou vetra nad 2 m/s. Na konte má regulárnych 13,42 m, čo je o 48 cm menej ako výkon znamenajúci berlínsku miestenku. Ďalší pokus absolvujú zverenky Radoslava Dubovského v stredu 18. júla na Veľkej cene Tábora.

Nominačná uzávierka na ME v Berlíne je 29. júla. Limit splnilo doteraz 18 slovenských atlétov. Najnovšie prírastky v zozname limitárov sú dve nádejné juniorky Gabriela Gajanová (800 m) a Emma Zapletalová (400 m prek.), ktoré sa doň zaradili vďaka vo štvrtok  vďaka výkonom (2:01,90, resp. 57,22) na juniorských majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere.

(GB)

Text k foto:

Dlhoročná opora atletickej reprezentácie trojskokanka Dana Velďáková stále bojuje o limit na ME v Berlíne.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk