DRUHÁ NOVINKA SEZÓNY BEHAJ LESMI V ZNAMENÍ NÁDHERNÝCH TRÁS A NETRADIČNÉHO DOBEHU CHODNÍKOM KORUNAMI STROMOV

Druhú júnovú sobotu sa v malebnej Bachledovej doline zišlo viac ako 700 bežcov, ktorí vybehli v ústrety lesnému dobrodružstvu na druhej novinke a zároveň tretích pretekoch sezóny Behaj lesmi 2022. Pretekári si v krásnom bežeckom počasí vyskúšali vydarené trasy vedúce po hrebeni Spišskej Magury, užili si výhľad na
malebné Belianske Tatry a došli do cieľa vskutku unikátne – prebehnutím po známom Chodníku korunami stromov.

Prví si pre svoju medailu už tradične docupkali malí lišiaci, zajačikovia či veveričky v detských pretekoch Dr. Max. Na tretích pretekoch sezóny súťažilo necelých 100 detí v šiestich kategóriách a veruže ich horské prostredie vybičovalo k fantastickým výkonom. Z Bachledky si okrem športového zážitku odnášajú tričko od hlavného partnera, trendovú ekologickú medailu či famózne výhry v tombole.
Krásnou časťou programu boli charitatívne preteky VoltaRUN, ktorých finančný výťažok zo štartovného aj za každý ubehnutý kilometer pomáha seniorom zo slovenských domovov dôchodcov zakúpiť rehabilitačné a pohybové pomôcky pre seniorov. Prostredníctvom Nadácie JOJ, ktorá VoltaRUN zastrešuje, sa vybralo 2519 €, ktoré tentokrát poslúžia zariadeniu Senior Tatry v Dolnom Smokovci.
Druhá novinka sezóny 2022 za podpory zakladajúceho partnera Lesy Slovenskej republiky vyvrcholila od jednej hodiny popoludní svojím hlavným programom. Šampiónom
dlhšej 20-kilometrovej trasy sa stal s časom 1:21:00 h Marek Lenčéš, kým medzi ženami si podobne ako v Čičmanoch vybojovala víťazstvo Ivana Líšková za 1:36:23 hodiny. Lesnícku jedenástku ovládol v mužskej kategórii domáci Martin Zapalač za 45:03 minút a ako prvá žena do cieľa dobehla Zuzana Tarbajová za 54:01 minút.

Druhá tohtoročná novinka sezóny Behaj lesmi je úspešne za nami a tým sa celá bežecká séria prehupla do druhej polovice, v ktorej ostávajú už iba posledné dva preteky. Leto sa začne pretekmi v nádhernom prostredí na Behaj lesmi Veľká Fatra 9. júla 2022 a následne príde zlatý klinec v podobe Behaj lesmi Štiavnické vrchy 20. augusta 2022. Lov štartovných čísel pokračuje na webovej stránke www.behajlesmi.sk.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk