Detská atletika: Nezastaví nás ani „korona“ – rozhýbeme telá aj mozgové závity!

Sprísnenie epidemiologických opatrení zasiahlo aj organizovanie pretekov v rámci projektu Detská atletika. Oslovili sme koordinátorov projektu, ktorí načrtli, čo nové pripravujú pre deti v najbližšom zimnom a jarnom období.

„Korona“ nám, bohužiaľ, stopla organizovanie obľúbených cezpoľných behov pre najmenšie deti. V každom kraji sme plánovali usporiadať dve postupové kolá a veľké finále 21. novembra v Krupine popri majstrovstvách Slovenska. Aj keď sa v plánovanom termíne neuskutočnia, malí atléti o tieto preteky neprídu – budeme sa ich snažiť usporiadať na jar 2021.

Uvažovali sme, čo zaujímavé by sme vedeli pre deti a trénerov pripraviť v aktuálnej nepriaznivej situácii. Zhodli sme sa, že oblasť vzdelávania je takisto jedna z možností, ako deťom hravo priblížiť atletický svet.

Preto pre ne pripravujeme rôzne projekty ako napríklad Spajkyho kvíz, kde sa rozhýbu predovšetkým ich hlavičky. Riešením rôznych úloh, tajničiek, doplňovačiek, obrázkov sa dozvedia, čo ešte o atletike a našich atlétoch nevedeli. Súčasť kvízu bude vždy aj predstavenie vybranej atletickej disciplíny.

Okrem mozgových závitov si však budú môcť deti onedlho poriadne rozhýbať aj celé telo. V ďalšom pripravovanom projekte s názvom „Rozhýb sa doma s Detskou atletikou“ budú mať možnosť zacvičiť si a zahrať sa spolu s našimi TOP atlétmi. Videá s tréningami v domácom prostredí čoskoro zverejníme na našich sociálnych sieťach. Všetky fotky a videá z prípravy doma, ktoré nám rodičia alebo tréneri pošlú, zaradíme do žrebovania o ďalšie super ceny.

V tomto týždni vyhodnotíme našu halloweensku súťaž. Prišlo nám mnoho krásnych omaľovánok. Vaše kreatívne nápady nás milo prekvapili. Všetkým preto posielame za odmenu úplné nové pexeso s obrázkami našich reprezentantov.

Pre trénerov pripravujeme druhé vydanie knihy Detská atletika, ktorá bude plná obrázkov a fotografií. V tomto vydaní nájdete ukážky, ako správne vykonávať všetky časti tréningu od rozcvičky až po záverečný strečing. Postupne pridávame posledné obrázky a ilustrácie pohybových hier. Veríme, že sa nám knihu podarí úspešne vydať do konca roka 2020.

V spolupráci s prešovskou krajskou koordinátorkou Danielou Leütterovou pokračujeme v natáčaní série metodických videí. V ďalšom, ktoré onedlho zverejníme (na snímke záber z natáčania videa), tréneri uvidia, ako učiť deti hádzať raketku tak, aby ich to bavilo, a zároveň, aby zaletela čo najďalej.

Minulý týždeň sme sa zúčastnili na on-line školení Svetovej atletiky (WA), na ktorom sme sa dozvedeli najnovšie informácie o Detskej atletike a on-line inováciách (na snímke). Dlhodobo sa snažíme sledovať novinky z Európskej a Svetovej atletiky, aby sme vám naďalej prinášali nové nápady. Veríme, že čo najviac z vás sa zapojí do našich aktivít a spolu zdravo (pohybom) hravo prekonáme aj toto zložité obdobie.

Všetkých malých milovníkov atletiky pozdravujú koordinátori projektu Detská atletika.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk