ČSOB Bratislava Marathon v klasickej podobe sa hlási o slovo, 5. septembra budú jeho súčasť aj M-SR v polmaratóne

Po vlaňajšej virtuálnej podobe jubilejného 15. ročníka v dôsledku pandémie COVID-19 sa populárny ČSOB Bratislava Marathon vracia do klasickej podoby, v akej sa naposledy uskutočnil 7. apríla 2019.

Organizátori pripravili na víkend 4. a 5. septembra dovedna deväť disciplín. V hlavnom programe sa v nedeľu 5. septembra od 9.00 h pobežia maratón, polmaratón, maratónska a polmaratónska štafeta. Sobotný program sa 8. septembra začne už o 9.30 h pretekmi lezúňov, od 10.00 h nasledujú detské behy na tratiach 300, 600 a 800 m, o 14.00 h príde na rad minimaratón a súťaže pre seniorov (Senior Run and Walk) na 4,2 km a dianie vyvrcholí o 16.00 h pretekmi na 10 km.

Súčasťou bratislavského mestského maratónu budú i polmaratónske majstrovstvá Slovenska. V rámci ČSOB Bratislava Marathon uskutočnia už siedmy raz, predtým sa na tomto podujatí súperilo o majstrovské tituly v rokoch 2009, 2010, 2014, 2016, 2019 a 2020, pričom posledný šampionát sa uskutočnil v provizóriu na dunajskom nábreží ako jediná klasická disciplína ČSOB Bratislava Marathon. Na štarte by nemali chýbať dvaja najlepší slovenskí vytrvalci Tibor Sahajda, polmaratónsky majster SR 2013, 2018, 2019 a obhajca titulu Marek Hladík, 14-násobný medailista z M-SR, štvornásobný zlatý (2020: polmaratón, maratón, kros, 2021: beh do vrchu). Šampionát bude aj 5. kolo Bežeckého pohára SAZ 2021, ktorý tvorí momentálne 10 podujatí.

„Tešíme sa, že sa po  takmer jedenapolročnej pauze opäť stretneme s tisíckami bežcov, ktorí nám aj napriek nepriaznivej panedmickej situácii v uplynulom období ostali naďalej verní. Snažili sme sa s nimi ostať v kontakte prostredníctvom rôznych virtuálnych behov, výziev a súťaží. Verím, že nám zachovali priazeň a na štarte uvidíme maximálny možný počet bežcov,“ nádejal sa riaditeľ 16. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič. „Momentálne robíme pravidelné tréningy pre potenciálnych účastníkov podujatia na bratislavskom Štrkovci a takisto ponúkame tréningové plány aj ľuďom z celého Slovenska.“

O ČSOB Bratislava Marathon je aj po ročnej pauze a napriek rôznym komplikáciám stále záujem. Zatiaľ sa prihlásilo takmer 3000 bežcov (z nich 250 zo zahraničia), pričom najviac „v kurze“ je polmaratón s 1051 prihlásenými. O kráľovský maratón na 42,195 km prejavilo záujem 377 bežcov, na 10-kilometrový beh je prihlásených 451 bežcov.

Podľa aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) z 12. 8. 2021 je maximálny počet účastníkov 5000, pričom štartové čísla budú organizátori vydávať v „režime OTP“ – čiže plne zaočkovanej osobe, osobe schopnej preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín (alebo antigénového testu nie staršieho ako 48 hodín), alebo osobe, ktoré prekonala COVID-19 nie viac ako 180 dní pred štartom pretekov.

„Dbáme o bezpečnosť účastníkov, a preto budeme bezvýhradne trvať na dodržaní všetkých aktuálne platných podmienok vydaných ÚVZ,“ informoval Jozef Pukalovič. Organizátori uvažujú aj o zriadené dočasného mobilného odberného testovacieho miesta pre účastníkov ČSOB Bratislava Marathon.

Hlavné nedeľné disciplíny populárneho podujatia sa pobežia na novej trati. Zmenu si vyžiadala výstavba v okolí Eurovea, rekonštrukcia Pribinovej a Landererovej ulice, finalizácia diaľničných úsekov R4D7 a na to nadväzujúce presmerovania a obchádzky. Trasa detských pretekov ostane rovnaká ako v minulých rokoch, minimaratón a desiatka budú mať mierne upravenú trasu vzhľadom na stavebné zmeny v okolí Eurovea.

Text k foto:

Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda bude patriť k favoritom súboja o slovenský polmaratónsky titul.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk