Štátny tajomník Ivan Husár na návšteve SAZ, s užším vedením zväzu debatoval o víziách i problémoch nášho športu

Užšie vedenie Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa v utorok stretlo v Bratislave v sídle zväzu so štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a šport SR (MŠVVaŠ SR) Ivanom Husárom, ktorého prioritná agenda je šport.

Prezident SAZ Peter Korčok, viceprezident Ladislav Asványi, generálny sekretár Vladimír Gubrický a člen výkonného výboru zastupujúci športovcov Matej Tóth s novým najvyšším štátnym úradníkom zodpovedným za oblasť športu v bezmála dvojhodinovej debate prebrali mnoho dôležitých tém, mnohé sa týkali aj súčasnej zložitej situácie súvisiacej s pandémiou koronavírusu.

„Zisťovali sme napríklad, či existuje pre našu elitu šanca na výnimku z reštrikčných opatrení tak, aby sa jej príprava komplikovala čo najmenej,“ poznamenal Peter Korčok. „Tokijskú olympiádu síce už presunuli, ale augustové ME v Paríži sú stále v hre, stali sa teraz hlavným tohtoročným cieľom snaženia našej špičky.“

Vedenia SAZ na informatívnom stretnutí s Ivanom Husárom prezentovalo aj svoje aktivity a projekty ako sú mimoriadne úspešná Detská atletika, rekonštrukcia a výstavba 23 štadiónov, na ktoré štát poskytol SAZ dotáciu 5 miliónov eur, či príprava významných medzinárodných podujatí.

„Štátneho tajomníka sme informovali, že míting P-T-S v Šamoríne sa v pôvodnom júnovom termíne s najväčšou pravdepodobnosťou neuskutoční, ale plánujeme preteky zorganizovať v náhradnom termíne. Podobne zamýšľame aj so zrušenou marcovou Dudinskou päťdesiatkou,“ vysvetlil šéf SAZ.

Predstavitelia zväzu poskytli Ivanovi Husárovi základné informácie o činnosti zväzu a najvážnejších problémoch, s ktorými sa SAZ (ale aj iné zväzy) momentálne borí. Témou debaty bola i diskusia o kritériách pre zaraďovanie elitných športovcov do Top tímu, problematika fungovania stredných športových škôl a financovanie športu a športových zväzov vo všeobecnosti.

„Sme radi, že si pán Husár našiel čas a navštívil nás ako jeden z prvých zväzov na Slovensku. V takomto zoznamovaní sa so športovými zväzmi plánuje pokračovať aj v budúcnosti. Vážime si, že medzi nás prišiel a vypočul si, ako fungujeme, čo plánujeme, aké starosti máme. Vzájomne sme si skonfrontovali naše pohľady na dianie v slovenskom športe, olympijský víťaz v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth štátneho tajomníka zasa informoval, čo trápi našu špičku. Tém bolo veľa, mali sme o čom debatovať. Stretnutie považujem za príjemné a veľmi prínosné z pohľadu zoznámenia sa a výmeny základných informácií,“ zdôraznil prezident SAZ Peter Korčok.

Ivana Husára vymenovala za štátneho tajomníka MŠVVaŠ SR nová slovenská vláda premiéra Igora Matoviča už na svojom prvom zasadnutí 21. marca. Je dlhoročný volejbalový tréner, viedol reprezentačné tímy mužov a kadetov Slovenska, no najväčšie úspechy dosiahol na klubovej úrovni s tímom VKP Bratislava. Štyrikrát s ním získal ligový titul – 1994, 1995, 2006, 2009 – avšak v rôznych funkciách bol pri všetkých desiatich triumfoch bratislavských „policajtov“ v najvyššej slovenskej súťaži. Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, je člen trénersko-metodickej komisie v Slovenskej volejbalovej federácii. Športu sa profesne venuje celý život, má bohaté manažérske skúsenosti.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Snímka zo stretnutia vedenia SAZ so štátnym tajomníkom zodpovedným za šport Ivanom Husárom (zľava): Vladimír Gubrický, Matej Tóth, Ivan Husár, Peter Korčok, Ladislav Asványi.

FOTO SAZ (mp)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk