Charitatívny beh pre Janka v piatok na štadióne trnavskej Slávie

Mestský atletický štadión Antona Hajmássyho v Trnave privíta v piatok 2. augusta početnú telovýchovnú komunitu na štarte Charitatívneho behu pre Janka. Masové podujatie s výrazným ľudským rozmerom sa začne na umelom ovále o 18.00 h polhodinovým džogingom. Po jeho skončení pobežia ďalší záujemcovia dvanásťminútovku. Atléti Slávie Trnava a ich priatelia pozývajú na tento beh širokú verejnosť.

Organizátori pod vedením Vladimíra Gubrického, Eduarda Čordáša, Daniely Branišovej a Ondreja Puškára venujú dobrovoľný štartový vklad v celej výške na náročnú liečbu ich priateľa Janka Szabu z Trnavy, ktorého vlani na Štedrý deň postihla vážna zdravotná príhoda. Takmer polstoročie bol významnou športovou a spoločenskou osobnosťou na mestskej, regionálnej i celoslovenskej úrovni.

Organizátori piatkového charitatívneho bežeckého podvečera radi privítajú finančné príspevky aj od ďalších jednotlivcov, klubov či inštitúcií. Darované sumy možno zaslať na účet Atletického klubu AŠK Slávia Trnava: VUB, a. s., pobočka Trnava, č. účtu SK66 0200 0000 0000 9303 6212. Do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť: Janko Szabo.

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

Text k foto:

Učiteľ Janko Szabo (stojí druhý zľava) pri otvorení ním založenej Ružindolskej olympijskej míle. Ambasádorom detského bežeckého dňa bol futbalový vicemajster sveta z Čile 1962 Jozef Štibrányi (štvrtý zľava).

FOTO MARTA ORSZÁGHOVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk