Vo výbornej atmosfére ovládli Nočný beh na Donovaloch Švajda a Gundová

Šiesty ročník Fa Donovaly Night Run-u bol opäť úspešný, o čom svedčí bezmála 700 bežcov v dvoch hlavných súťažiach na 5 a 10 km a ďalšie takmer dve stovky účastníkov v detských behoch s názvom „Fa Kids Nočníček“. O tom, že popularita tohto podujatia, ktoré sa koná v spolupráci s Parkom Snow Donovaly a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu stredného Slovenska, neustále rastie, svedčia i slová riaditeľa podujatia Jozefa Pukaloviča bezprostredne po jeho skončení: „Veľmi nás prekvapilo a zároveň potešilo, že nám napriek nepriazni počasia bežci ostali verní. Behávajú tu radi jednak pre skvelú atmosféru, krásu okolitej prírody a takisto pre adrenalín a pocit eufórie, ktoré sa dostavia po zdolaní kopcovitého terénu.“

Absolútnym víťazom súťaže na 5-kilometrovej trati s prevýšením 122 metrov sa stal Ján Sopko časom 17:56 min, druhý dobehol Matúš Kovalčík (19:02) a na 3. mieste skončil Štefan Kubálek (19:37). Najrýchlejšou ženou na „päťke“ sa stala Monika Dolinajová (21:22), Jana Škanderová obhájila minuloročné druhé miesto a svoj čas zlepšila o 11 sekúnd na (21:30), tretia dobehla Radka Roháčová (22:13).

Triumf 10-kilometrovej trati s prevýšením až 208 metrov si vybojoval Gabriel Švajda časom 35:30 min. Na 2. mieste finišoval Henrich Hasch (36:14) a bronzovú priečku obsadil Patrik Rehák (36:27).

„Som rád, že som opäť absolvoval Fa Donovaly Night Run a ešte viac ma teší, že som z plnej prípravy zlepšil traťový rekord o 30 sekúnd. Na Donovaloch som postretával viacero bežcov z východného Slovenska, ktorých trénujem. Atmosféra podujatia bola super. Donovaly majú svoje čaro, preto som tu bežal už štvrtýkrát a na budúci rok prídem znova. Už sa teším na bratislavský Telekom Night Run, no nakoľko budem tesne po majstrovstvách sveta v behu na 50 kilometrov, pravdepodobne pobežím len štafetu so svojou snúbenicou,“ prezradil Gabriel Švajda.

Medzi ženami dominovala a takisto ako vlani Katarína Gundová (42:23), druhú pozíciu si vybehala Petra Pukalovičová (42:48) a tretiu Soňa Zajíčková (45:42).

„Na Donovaloch som štartovala druhýkrát. Oslovila ma krásna  príroda, super organizácia, a musím sa priznať, aj kopec v druhej polovici bol pre mňa opäť veľká výzva,“ priznala víťazka. „Práve ten preveril nielen každého fyzickú, ale aj psychickú odolnosť. Víťazstvo si veľmi vážim, konkurencia bola silná. Hlavne baby, ktoré skončili na druhom a treťom mieste, bežali super. Preto som rada, že som obhájila minuloročné víťazstvo.“

Donovalské preteky si nenechal ujsť ani známy herec Marek Fašiang: „Fa Donovaly Night Run som absolvoval druhýkrát, keďže minulý rok sa mi tento beh zapáčil aj napriek ´pekelnému´ kopcu. Preteky som si aj s partiou opäť užil.“

Pretekári, ich kamaráti či rodiny, vytvorili i v daždi na centrálnom donovalskom parkovisku veselú atmosféru, fotili sa pre fotostene pripravenej špeciálne k tomuto podujatiu, absolvovali cestu bludiskom, previezli sa na nových mercedesoch či na e-bajkoch, alebo si vychutnali osviežujúce nápoje v relax zóne. Na 5-kilometrovej trati sa predstavilo 398 bežcov, na 10-kilometrovej 273, detské behy absolvovalo 180 malých šarvancov.

(JB), FOTO BE COOL

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk