FAKTY Z TORUNE
PIATOK 5. MARCA
SLOVÁCI V AKCII
MUŽI
400 m – rozbehy (49 štartujúcich), I.: 6. Šimon Bujna 47,93 – nepostúpil do semifinále (celkovo 38.), II.: 5. Martin Kučera 48,44 – nepostúpil do semifinále (celkovo 45.)
ŽENY
400 m – rozbehy (39 štartujúcich), IV. 6. Iveta Putalová 53,69 – slovenský výkon roka, nepostúpila do semifinále (celkovo 34.)
FINÁLE
MUŽI
1500 m: 1. J. Ingebrigtsen (Nór.) 3:37,56, 2. Lewandowski (Poľ.) 3:38,06, 3. J. Gómez 3:38,47, 4. Fontes (obaja Šp.) 3:39,66, 5. Copeland (V. Brit.) 3:39,99, 6. Rozmyš (Poľ.) 3:40,11
diaľka: 1. Tentóglou (Gréc.) 835 – svetový výkon roka, 2. Montler (Švéd.) 831, 3. Pulli (Fín.) 824, 4. Mazur (Ukr.) 814, 5. Entholzner (Nem.) 787, 6. Anič (Srb.) 781
guľa: 1. Staněk (ČR) 21,62, 2. Haratyk (Poľ.) 21,47, 3. Mihaljevič (Chorv.) 21,31, 4. Belo (Portug.) 21,28, 5. W. Petersson (Švéd.) 20,75, 6. Sinančevič (Srb.) 20,74
ŽENY
3000 m: 1. Markovcová (V. Brit.) 8:46,43, 2. Finotová (Fr.) 8:46,54, 3. Ockendenová (V. Brit.) 8:46,60, 4. Bahtová (Švéd.) 8:48,78, 5. Quirková (V. Brit.) 8:48,82, 6. Bayoulgnová (Izr.) 8:49,13
guľa: 1. Dongmová (Portug.) 19,34, 2. Roosová (Švéd.) 19,29, 3. Schwanitzová (Nem.) 19,04, 4. Dubická (Biel.) 18,86, 5. Schilderová (Hol.) 18,69, 6. Gambettová (Nem.) 18,34
päťboj: 1. Thiamová 4904 – svetový výkon roka (60 m prek.: 8,31 – výška: 189 – guľa: 15,16 – diaľka: 660, 800 m: 2:18,80), 2. Vidtsová (obe Belg.) 4791, 3. Krizsánová (Maď.) 4644, 4. Dadicová (Rak.) 4587, 5. Millsová (V. Brit.) 4517, 6. Nemesová (Maď.) 4486
SOBOTA 6. MARCA
SLOVÁCI V AKCII
MUŽI
60 m – rozbehy (64 štartujúcich), III.: 5. Tomáš Matuščák 6,79 – nepostúpil do semifinále (celkovo 45.), VIII.: 1. Ján Volko 6,63 – postúpil do semifinále (celkovo 4.)
60 m – semifinále, III.: 1. Ján Volko 6,57 – slovenský výkon roka a postúpil do finále (celkovo 2.)
60 m – finále: 3. Ján Volko 6,61
ŽENY
60 m prek. – rozbehy (44 štartujúcich), VI.: 3. Stanislava Škvarková 8,21 – postúpila do semifinále (celkovo 24.)
FINÁLE
MUŽI
60 m: 1. Jacobs (Tal.) 6,47 – svetový výkon roka, 2. Kranz (Nem.) 6,60, 3. JÁN VOLKO (SR) 6,61, 4. Robertson (V. Brit.) 6,63, 5. Nascimento (Portug.) 6,65, 6. Olszewski (Poľ.) 6,66, 7. Nazarov (Est.) 6,67, 8. Musah (Dán.) 6,68
400 m: 1. Husillos (Šp.) 46,22, 2. Van Diepen 46,25, 3. Bonevacia (obaja Hol.) 46,30, 4. Bengström (Švéd.) 46,42, 5. Dobber (Hol.) 46,82, 6. Janežič (Slovin.) 47,22
ŽENY
400 m: 1. Bolová (Hol.) 50,63 – európsky výkon roka, 2. Swietyová-Ersetičová (Poľ.) 51,41, 3. J. Williamsová (V. Brit.) 51,73, 4. Healyová (Ír.) 51,94, 5. Klaverová (Hol.) 52,03, 6. Miklósová (Rum.) 52,10
1500 m: 1. Vanderelstová (Belg.) 4:18,44, 2. Archerová (V. Brit.) 4:19,91, 3. Kleinová (Nem.) 4:20,07, 4. M. Pérezová 4:20,39, 5. Guerrerová (obe Šp.) 4:20,45, 6. Snowdenová (V. Brit.) 4:21,81
žrď: 1. Moserová (Švajč.) 475, 2. Šutejová (Slovin.) 470, 3. Bradshawová (V. Brit.) a Žuková (Biel.) po 465, 5. Polaková (Gréc.) 465, 6. Murtová (Fín.) 455
diaľka: 1. Bechová-Romančuková (Ukr.) 6892 – svetový výkon roka, 2. Mihambová (Nem.) 688, 3. Sagniová (Švéd.) 6,75, 4. Mirončiková-Ivanovová (Biel.) 672, 5. Iapichinová 659, 6. Stratiová (obe Tal.) 657
NEDEĽA 7. MARCA
SLOVÁCI V AKCII
ŽENY
60 m – rozbehy (40 štartujúcich), II.: 3. Monika Weigertová 7,37 – postúpila do semifinále
60 m – semifinále, II.: 7. Monika Weigertová 7,42 – nepostúpila do finále
60 m prek. – semifinále, II.: 7. Stanislava Škvarková 8,23 – nepostúpila do finále
FINÁLE
MUŽI
800 m: 1. Dobek 1:46,81, 2. Borkowski (obaja Poľ.) 1:46,90, 3. Webb (V. Brit.) 1:46,95, 4. Kszczot (Poľ.) 1:47,23, 5. Tuka (Bosna a H.) 1:47,37, 6. Bosse (Fr.) 1:50,13
3000 m: 1. J. Ingebrigtsen (Nór.) 7:48,20 (druhých 1500 m za 3:39,95), 2. Kimeli (Belg.) 7:49,41, 3. Mechaal 7:49,47, 4. Katir (obaja Šp.) 7:49,72, 5. Nordas (Nór.) 7:50,21, 6. Hay (Fr.) 7:51,82
60 m prek.: 1. Belocian (Fr.) 7,42 – európsky výkon roka, 2. Pozzi (V. Brit.) 7,43, 3. Dal Molin (Tal.) 7,56, 4. A. Martínez (Šp.) 7,60, 5. Manga (Fr.) 7,63, 6. Czykier (Poľ.) 7,63
výška: 1. Nedosekov (Biel.) 237 – svetový výkon roka, 2. Tamberi (Tal.) 235, 3. Carmoy (Belg.) 226, 4. Potye (Nem.) 226, 5. Glebauskas (Lit.) a Nikitin (Ukr.) po 223
žrď: 1. Duplantis (Švéd.) 605 – rekord HME, 2. V. Lavillenie (Fr.) 580, 3. Lisek (Poľ.) 580, 4. Zernikel (Nem.) 570, 5. Sasma (Tur.) a Vloon (Hol.) po 570
trojskok: 1. Pichardo (Portug.) 17,30, 2. Copello (Azerb.) 17,04, 3. Hess (Nem.) 17,01, 4. Bocchi (Tal.) 16,65, 5. Aghasjan (Arm.) 16,55, 6. Hellström (Švéd.) 16,45
sedemboj: 1. K. Mayer (Fr.) 6392 – svetový výkon roka (60 m: 6,86 – diaľka: 747 – guľa: 16,32 – výška: 204 – 60 m prek.: 7,78 – žrď: 520 – 1000 m: 2:45,72), 2. Ureňa (Šp.) 6158, 3. Wiesiolek (Poľ.) 6133, 4. Taam (Hol.) 6111, 5. Lillemets (Est.) 6055, 6. Bechmann (Nem.) 5955
4 x 400 m: 1. Holandsko (Dobber, Bonevacia, Angela, Van Diepen) 3:06,06 – európsky výkon roka, 2. Česko (Müller, Maslák, Desenský, Šorm) 3:06,54, 3. V. Británia (Brier, O. Smith, J. Williams, L. Thompson) 3:06,70, 4. Belgicko 3:06,96, 5. Taliansko 3:07,37, viac štafiet neštartovalo
ŽENY
60 m: 1. Del Ponteová (Švajč.) 7,03 – svetový výkon roka, 2. Kemppinenová (Fín.) 7,22, 3. Samuelová (Hol.) 7,22, 4. Ombissová-Dzangueová (Fr.) 7,23, 5. Mihalinecová-Židarová (Slovin.) 7,26, 6. Zahiová (Fr.) 7,26
800 m: 1. Hodgkinsonová (V. Brit.) 2:03,88, 2. Józwiková 2:04,00, 3. Cichocká (obe Poľ.) 2:04,15, 4. Bakerová (V. Brit.) 2:04,40, 5. Hoffmannová (Švajč.) 2:04,84, 6. Boffeyová (V. Brit.) 2:07,26
60 m prek.: 1. Visserová (Hol.) 7,77 – svetový výkon roka, 2. Semberová 7,89, 3. Porterová (obe V. Brit.) 7,92, 4. Neziriová (Fín.) 7,93, 5. Skrzyszowská (Poľ.) 7,95, 6. Bogliolová (Tal.) 7,99
výška: 1. Mahučichová 200, 2. Heraščenková (obe Ukr.) 198, 3. Junnilová (Fín.) 196, 4. Levčenková (Ukr.) 194, 5. Stanciuová (Rum.) 192, 6. Trostová (Tal.) 192
trojskok: 1. Mamonová (Portug) 14,53, 2. Peleteirová (Šp.) 14,52, 3. Eckhardtová (Nem.) 14,52, 4. Skvorcovová (Biel.) 14,35, 5. Papachristouová (Gréc.) 14,31, 6. Mäkeläová (Fín.) 14,23
4 x 400 m: 1. Holandsko (Klaverová, Dopheideová, L. de Witteová, Bolová) 3:27,15 – rekord HME, 2. V. Británia (Z. Clarková, J. Williamsová, Pipiová, Knightová) 3:28,20, 3. Poľsko (Kaczmareková, Holubová-Kowaliková, Lesiewiczová, Gaworská) 3:29,94, 4. Taliansko 3:30,32, 5. Ukrajina 3:30,38, 6. Nemecko 3:31,47
Bodovanie krajín:
1. V. Británia 112,5, 2. Poľsko 90, 3. Holandsko 75,5, 4. Nemecko 68, 5. Španielsko 63, 6. Taliansko 51, 7. Francúzsko 50, 8. Švédsko 46, 9. Belgicko 42,5, 10. Ukrajina 42,…23. SLOVENSKO 6